Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Vaikystės ligos/ Literatūrinė viktorina „Mano mėgstamiausios pasakos“ vidurinėje grupėje. medžiaga (vidurinė grupė) šia tema. Rusų liaudies pasakų viktorina (vidurinė grupė) Rusų liaudies pasakų viktorina vidurinė grupė

Literatūrinė viktorina „Mano mėgstamiausios pasakos“ vidurinėje grupėje. medžiaga (vidurinė grupė) šia tema. Rusų liaudies pasakų viktorina (vidurinė grupė) Rusų liaudies pasakų viktorina vidurinė grupė

Kalbos raida. Pasakų viktorina.

Vidurinė grupė.

Tikslas: Atskleiskite vaikų žinias ir įgūdžius.

Užduotys: Susidomėti teatro veikla, parodyti kūrybiškumo ir vaizduotės galimybes;

- ugdyti atmintį, dėmesį, gebėjimą lyginti ir apibendrinti, stimuliuoti dialoginė kalba vaikai;

- sukelti norą dalyvauti bendra veikla;

- ugdyti vaikų meilę ir domėjimąsi rusų ir kitų tautų pasakomis, moralinį požiūrį vieni į kitus.

Preliminarus darbas:pasakų skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, mįslių spėjimas, kūno kultūros pamokų įsiminimas, pirštukų žaidimai.

Įranga:lėlių teatras, gyvūnų paveikslėliai (mįslių atsakymai), žaislai - gyvūnų figūrėlės, iliustracijos pasakai "Kolobok", iliustracija pasakai "Aibolit" (sėdi po medžiu),

KLASIŲ EIGA.

Auklėtojas

Vaikinai, šiandien surengsime „Pasakų viktoriną“. Prisiminsime pasakas, atsakysime į klausimus. Būkite dėmesingi, draugiški ir smalsūs. TaigiPirmoji užduotis – atspėti mįsles ir greitai įvardinti atsakymą.

1 . Raudonas kailinis, Gudrios akys

Ji graži visuose miškuose.

Ir jos vardas yra (lapė) .

2 . Žiemą balta, vasarą pilka (Kiškis) .

3 . Pilka, dantyta, slankiojanti po lauką

Ieškau veršelių, vaikinai (Vilkas) .

4. Jis visą žiemą miegojo su kailiu,

Įsiurbė rudą letenėlę

O pabudęs pradėjo riaumoti

Tai miško gyvūnas (Turėti) .

5. Gudrus mažas gyvūnėlis

Šokinėti ir šokinėti per medžius (Voverė) .

6. Spygliuotas kamuolys

Nematyti galvos ar kojų ( Ežiukas ).

7 . Jie visada nori turėti viską

Dryžuoti paršeliai.

Pamiršti, kas bus toliau

Visi taps (Šernas) .

Auklėtojas.Vaikinai, kur gyvena visi šie gyvūnai? (miške, pasakoje, knygoje).

Antra užduotis. Didaktinis žaidimas: „Įvardink žodį“.

Auklėtojas– Pasakų miške gyvena įvairūs gyvūnai, reikia prisiminti, kaip jie vadinasi.

Pelė……. Noruška

Varlė......Varlė

Zuikis…….. Bėgikas

Foxy...... Sesuo

Vilkas………. Dantų paspaudimas

Turėti……. Šleivapėdė

Šernas……..Tusker

Šarka...... Belobok

Kiškis…… Trumpa uodega

Turėti……. Toptygin

Lisa.....Patrikeevna.

Trečia užduotis – prisiminti pasakos pradžią.

Vaikinai, kai gyvūnai ir paukščiai serga, kas juos gydo?

- Geras daktaras Aibolit. Jis visada ateina į pagalbą gyvūnams.

Kodėl gydytojai jį pavadino Aibolitu?

- Kai kam nors skauda, ​​skambina gydytojui, verkia, skundžiasi, sako: „O, skauda! Gydytojas ateis ir jus išgydys.

Mokytoja rodo iliustracijas K. Čukovskio pasakai „Aibolitas“.

AuklėtojasVaikinai, prisiminkime, kaip prasideda pasaka apie Aibolit.

Geras daktaras Aibolit!

Jis sėdi po medžiu.

Ateik pas jį gydytis

Ir karvė ir vilkė

Ir klaida ir kirminas

Ir lokys.

Jis išgydys visus, išgydys visus

Geras daktaras Aibolit!

Ketvirta užduotis. Paveikslėliai sumaišyti - pasaką reikia parodyti (išdėlioti pasakai iliustracijas teisinga seka), pasaką reikia pasakoti.

Mokytojas pakabina pasakos „Kolobok“ iliustracijas (netvarkingai). Iliustracijos išdėstytos eilės tvarka ( komandinis darbas). Tada dauguma aktyvus vaikas pasakoja pasaką, visi padeda sunkumuose.

Auklėtojas

- PSO Pagrindinis veikėjasšita pasaka? (Vaikų atsakymai)

- Kas atsitiko Kolobokui? (Vaikų atsakymai)

Kokią dainą dainavo Kolobokas, sutikęs Kiškis, Vilkas, Meška, Lapė. (Vaikų atsakymai)

- Kaip pakeisti pasakos pabaigą, kad Lapė nevalgytų Koloboko? (Vaikų atsakymai)

Penkta užduotis. Fizikos žaidimas.

Mokytojas kviečia vaikus pažvelgti į iliustraciją iš pasakos.

„Zajuškinos trobelė“, atsakykite į klausimą.

Kas atsitiko Kiškiui, kodėl ji verkia? (Atsakymai).

Auklėtoja –Vaikinai, eikime pas Bunnymes jums parodysime visa šita pasaka.

Vaikai stovi vienas priešais kitą, poromis.

Mūsų zuikis gyveno trobelėje.
(Rankos virš galvos, pirštai sujungti vienas su kitu namo pavidalu).

Jis linksmai dainavo dainą,
(linkteli galva).

Bet Lapė pasibeldė
(Trink kumščiu į kumštį).

Ji išvijo mūsų kiškį.
(Ploja rankomis.)

Dabar Zuikis vaikšto liūdnas.
(Verpimo)

Jis neranda sau vietos.
(Jie atsidūsta ir ištiesia rankas į šonus.)

Ir šunys ir lokys
(Vigino jiems uodegą kaip šuo, vaikšto kaip lokys šleivakoja)
.

Jie artėja prie mūsų Kiškio
(Priartėkite vienas prie kito).

Ir jie išeina be nieko.
(Atskirai)

Tik vienas Gaidys

Padėjo mūsų kiškiui.
(Mojuoja rankomis aukštyn ir žemyn)

Ir dabar jie gyvena name
(Rankos virš galvos, pirštai sujungti vienas su kitu namo pavidalu)

Dainuoja pagal melodiją.
(Apkabinkite vienas kitą).

Auklėtojas.

O dabar mūsų zuikis eis aplankyti dar vienos pasakos.

Šešta užduotis. Pasakos „Teremok“ dramatizacija.

Ant stalo yra žaislas „Teremok“. Prie bokšto stovi žaislai – maži gyvūnėliai.

- Kaip vadinasi namas, kuriame gyvena gyvūnai šioje pasakoje?(Teremok ).

- Taigi, kur gyvens Bunny ir jo draugai? (Mažame namelyje ).

- Kokios dainos skambėjo šiame namelyje? (Kažkas, kuris gyvena mažame name... .).

- Kas pirmasis atvyko į bokštą? (Sudeginta musė ).

- Kas šoktelėjo toliau? (varlė) .

- Kas dar pradėjo gyventi dvare?(kiškis, vilkas, lapė).

- Kiek iš jūsų atspėjote, kurio herojaus iš pasakos „Teremok“ trūksta?

- Kas atsitiko, kai atėjo lokys?(Sulaužė, sunaikino bokštą) .

- Vaikinai, mes prisiminėme visus pasakos herojus, o dabar bandysime tai parodyti kaip tikri menininkai.

Pasaka „Teremok“ dramatizuota naudojant kaukes. Mokytojas skaito tekstą autoriaus vardu, o vaikai atlieka pasakos herojų vaidmenis.

Taigi mūsų viktorina „Kelionė per pasakas“ baigėsi. kas tau patiko labiausiai?

Kombinuoto tipo MKDOU vaikų darželis „Pasaka“, Kupinsko rajonas

Viktorina vidurinės mokyklos vaikams

„Apsilankymas pasakoje“.

Vyko ir paruošė:

Mokytoja Zacharenko Anna Ivanovna

Tikslas: kelti susidomėjimą rusais liaudies pasakos.

Užduotys:

    supažindinti vaikus su liaudies menas;

    plėtoti gerus santykius tarp mokinių;

    skatinti mąstymo ir pažintinės veiklos vystymąsi, kūrybiškumas, klasės komandos formavimas;

    lavinti mokinių vaizduotę, intelektą, mąstymą ir kalbą.

Pamokos eiga

Mieli draugai!

Šiandien kviečiame apsilankyti „Pasakoje“. Taip taip! Būtent ji, pasaka, bus svetinga mūsų viktorinos, kurios tema – „Pasalė“, šeimininkė.

Vaikinai, ar jums patinka pasakos? (vaikų atsakymas)

Ir aš myliu. Juokingi ir liūdni, baisūs ir juokingi, pasakos mums pažįstamos nuo vaikystės. Su jais susijusios mūsų idėjos apie gėrį ir blogį, taiką ir teisingumą.

Tiek vaikai, tiek suaugusieji mėgsta pasakas. Jie įkvepia rašytojus ir poetus, kompozitorius ir menininkus. Pagal pasakas statomi spektakliai ir filmai, kuriamos operos, baletai.

Pasakos pas mus atkeliavo iš senovės laikai.

Skaitydami pasakas, jūs įsiskverbiate į nuostabų, paslaptingą, paslaptingas pasaulis.

Pasakose įvyksta patys neįtikėtiniausi stebuklai.

Ir šiandien mes keliausime į tai paslaptingas pasaulis.

Siūlau leistis į kelionę. Pakeliui sutiksime kelias stotis:

Muzikinė dėžutė;

Tęskite vardus;

Magiška krūtinė;

Pasakų herojai.

Žinau, kad jūs, vaikinai, esate labai draugiški ir drąsūs. Kelionės metu jūs padėsite ir padėsite vieni kitiems. Ar taip sakau? (vaikų atsakymas)

Pasiruošę? Tada - eime! Į stebuklų ir magijos pasaulį!

1. Štai mes pirmoje stotyje "Muzikinė dėžutė". Pažiūrėkime, kaip jūs žinote dainas iš pasakų.

1. Kokią dainą dainavo ožka, grįžusi pas savo vaikus?

(Ožkos, vaikinai!

Atsiverk, atsiverk!

Tavo mama atėjo,

atnešiau pieno.

Pienas teka grioveliu,

Nuo įpjovos iki kanopos

Nuo kanopos iki drėgnos žemės..)

2. Kaip Auksinių šukių gaidys iškvietė pagalbą?

(Lapė neša mane

Tamsiems miškams,

Už nugaros aukšti kalnai,

Už nugaros plačios upės.

Katė ir juodvarnis, išgelbėk mane!)

3. Kokia daina Lapė išviliojo gaidį iš trobelės?

(Gidys, gaidys,

auksinės šukos,

Alyvos galvutė,

Šilkinė barzda,

Pažiūrėk pro langą

Aš tau duosiu žirnių.)

4. Kokią dainą Kolobokas dainavo lapei?

(Aš esu Kolobok-Kolobok!

Šluoja aplink tvartą,

Nubraižytas statinės dugnas,

Sumaišyti su grietine,

Atsisėdo orkaitėje.

Prie lango šalta.

Palikau senelį

Palikau močiutę

Palikau kiškį

Palikau vilką

Palikau mešką

Ir neprotinga nuo tavęs pabėgti, lape...).

5. Kaip Ivanuška vadino Sivka-burka?

(Sivka-burka,

Pranašiška kaurka,

Atsistok priešais mane

Kaip lapas priešais žolę!).

6. Kaip pasakė Lapė ir padėjo Vilkui pagauti žuvį?

(Būkite aiškūs, kad žvaigždės danguje būtų aiškios!

Sušalk, sušalk, vilko uodega!).

Vasilisa -

Berniukas -

Mažas -

Sesuo -

Šauniai padirbėta!

3. Kita stotis – „Stebuklingoji skrynia“.

(2 kibirų piešiniai iš pasakos „Po lydekos komanda“, kočėlas - „Lapė su kočėlu“, kirvis - „Košė iš kirvio“, dalgis ir batai - „Zayushkina's Hut“, kumštinė pirštinė - „Kurštinė“, gusli - „Katė, gaidys ir lapė“.

Atvykstame į stotį „Pasakų herojai“.

1. Nuskrido strėlė
Ir aš papuoliau į pelkę,
Ir šioje pelkėje
Kažkas ją pagavo.
Kas, atsisveikinęs

Su žalia oda.
Tai tapo akimirksniu

Gražus, gražus? (varlė)

2. Valgydami suktinukus,

Vaikinas važiavo ant krosnies.

Važinėjo po kaimą

Ir jis vedė princesę. (Emelija)

3. Aš skrendu minosvaidžiu,

Aš grobiu vaikus.

Trobelėje vištų fermoje

Aš gyvenu kojoje. (Baba Yaga)

4. Alyonushka turi seserų

Paukščiai išnešė mano brolį.

Jie skrenda aukštai

Jie atrodo toli. (Gulbės žąsys)

5. Pateikite man atsakymą į klausimą:

Kas nešiojo Mašą krepšyje,

Kas sėdėjo ant medžio kelmo

Ir norėjote valgyti pyragą? (turėti)

6. Saldus obuolių skonis

Įviliojau tą paukštį į sodą.

Plunksnos švyti ugnimi

Ir naktį taip pat lengva, kaip ir dieną. (Ugninis paukštis)

7. Aš nesu vienas šeimoje,
Trečias, nesėkmingas sūnus,
kas,

Kas mane pažįsta
Vadina jį kvailiu.
visai nesutinku -
Aš ne kvailys, o malonus žmogus. (Ivanas)

8. Štai senelis vaikšto per mišką,
Apsirengęs šiltu kailiniu.
Ant jo peties yra maišas,
Jo barzdoje yra sniego gniūžtė.
Miške radau merginą

Ir atvedė ją pas save.

Jis pasigailėjo vargšelio

Apsivilkau šiltą kailinį.

Auksas ir sidabras

Vėliau jis ją apdovanojo. (Morozkas)

9. Jis buvo kepamas iš miltų,
Jis buvo sumaišytas su grietine.
Jis šąla prie lango,
Riedėjo taku.
Kiškutis norėjo jį valgyti,
Pilkasis vilkas ir rudasis lokys.
Ir kai kūdikis yra miške
Sutikau raudonplaukę
Negalėjau jos palikti.

Kas čia? (Kolobokas)

10. Gražioji mergelė liūdna:
Ji nemėgsta pavasario
Jai sunku saulėje,
Vargšas lieja ašaras. (Snieguolė).

Puiku, jūsų draugiški atsakymai parodė, kad mėgstate ir žinote pasakas.

5. Viktorinos apibendrinimas.

Mūsų kelionė stebuklų ir magijos pasaulyje baigėsi. Jūsų pasakų išmanymo ir draugystės dėka mums pavyko nueiti šį kelią. Ar jums patiko kelionė? (vaikų atsakymas)

Ar galima šias pasakas sujungti į vieną grupę? Kuris? (liaudies).
Kaip manai, kam mums reikia pasakų? Ko jie moko? (vaikų atsakymas)

Pasakos moko būti protingais ir maloniais, sąžiningais ir darbščiais, draugiškais ir drąsiais. Jie moko nugalėti blogį, melą, apgaulę, niekada neprarasti tikėjimo sėkme, mylėti tėvynę ir saugoti silpnuosius.

Apibendrinkime. Suskaičiuokime, kas gavo daugiausiai žetonų?

(Sveikiname, apdovanojant nugalėtoją diplomu).

Dydis: px

Pradėkite rodyti iš puslapio:

Nuorašas

1 MDOU DS s. Pushanin, Belinsky rajonas, Penzos sritis Pasakų viktorina „Kelionė per pasakas“ ( vidurinė grupė) Pedagogas: Isaeva E.A.

3 Matau, kad komandos pasiruošusios. O mūsų kelionė tęsiasi ir mūsų laukia kitos varžybos. 1. konkursas: „Atspėk herojų pagal jo signalą“ Komanda „Ropė“ - „Aš sėdžiu aukštai, žiūriu toli“ (Maša „Maša ir lokys“) Komanda „Kolobok“ - „Palikau senelį“ (Kolobokas) „Kolobok“) Komanda „Ropė“ - „eik, trauk klaidą“ (Anūkė „Ropė“) Į „Kolobok“ komandą „girdime, girdime. Taip, tai ne mamos balsas“ (vaikai „Vilkas ir septyni maži vaikai“) Komanda „Ropė“ - „lapė neša mane per tamsius miškus“ (Gaidys „Katė, gaidys ir lapė“) Komanda „Kolobok“ - „pagauk mažą ir didelę žuvį“ (Vilkas „Mažoji lapė sesuo ir Pilkas vilkas) „Ropės“ komandai - „Taip, aš tavęs neišstumsiu: pats atsigulsiu ant suolo, uodega po suolu, vištiena po virykle“. („Lapė su kočėlu“) „Kolobok“ komandai - „ateik, kumanek, ateik, brangusis! Aš tave gydysiu!" (Lapė "Lapė ir gervė") Komanda "Ropė" - "upė, uždenk mane" ("Gulbės žąsys") Komanda "Kolobok" - "šis paprastas šaukštas yra Petinas, o tai nėra paprastas iškaltas, rankena yra paauksuotas (Zhikharka „Zhikharka“) 2 konkursas. „Atpažinkite pasakos veikėją iš aprašymo“ 1. „ir ji ėmė šuoliais augti: kasdien vis gražėja. Ji pati balta kaip sniegas, pynė ruda iki juosmens, bet skaistalų visai nėra.“ („Sneguročka“) 2. „Ji liko našlaitė, šie žmonės ją paėmė, pamaitino ir pervargė: ji audžia ir verpia, valo, už viską atsakinga. („Chavrošečka“)

4 1. Šis veikėjas yra drąsus, nuovokus, užjaučiantis ir kiekvieną kartą gelbėjo savo draugą nuo bėdų. (Katė iš pasakos „Katė, gaidys ir lapė“) 2. Šis veikėjas yra gudrus, glostantis, gudrus, godus, savanaudis, apsimetantis ir apgavikas, mėgstantis savimi didžiuotis ir girtis. („Mažoji lapės sesuo ir pilkasis vilkas“) 3. konkursas „Sužinok pasaką“ (už teisingą atsakymą 1 balas) Pristatymas „Sužinok pasaką“ 4. Konkursas: „Atpažink veikėjus pagal aprašymą, atspėk?“ 1. Aš nedrebėjau prieš vilką, bėgau nuo meškos. Ir lapė gavo kąsnį, Vis tiek gavo (bandelė) 2. Obelis mums padėjo, krosnis mums padėjo, gera mėlyna upė padėjo, Visi mums padėjo, visi mus priglaudė, Grįžome namo pas mamą ir tėtį. Kas atėmė mano brolį? Pavadink knygą? (Gulbės-žąsys) 5. „Teisingai pavadink pasaką“ „Sesuo Alionuška ir brolis Nikitushka“ „Ivanas Tsarevičius ir žalias vilkas“ „Sesuo Lapė ir pilka pelė“ „Šuniui įsakius“ „Daryuškos trobelė“ „Sivka- stendas“ „Vilkas ir 7 tigrai“ „Pašenka ir lokys“ „Žąsys ir varnos“ „Kalakutų princesė“ 6. „Surinkite pasaką“ Kiekvienas vaikas gauna po vieną iškarpytų paveikslėlių rinkinį rusų liaudies pasakos siužetui. . Vaikai turi surinkti iliustraciją pasakai ir nustatyti jos pavadinimą. 7. „Pasakų veikėjų dainos“ Žaidimo dalyviai turi nustatyti, kuriems veikėjams priklauso pasakų dainos ar žodžiai. Aš turiu ne ūsus, o ūsus, ne letenas, o letenas, ne dantis, o dantis nieko nebijau! (Gyrėsi kiškis) Nesėdėk ant medžio kelmo, Nevalgyk pyrago! Atnešk močiutei, atnešk seneliui! (Maša ir lokys) Sustingk, sustingk, vilko uodega! (Lapė ir pilkasis vilkas) Alyonuška, mano sesuo! Lapė mane neša, plauk į krantą. Tamsiems miškams Aukšti laužai dega, Sraunioms upėms, Ketaus katilai verda, Aukštiems kalnams Damasko peilius galąsta, Katinuke, Mane užmušti nori! (Vaikas) Gelbėk mane! (gaidys)

5 8. „Pasakų loterija“ Aš pasakysiu pirmą žodį, o jūs atspėsite visą pasakos pavadinimą. 1. Žąsys (gulbės) 2. Raudonkepuraitė 1. Zajuškina (trobelė) 2. Tsarevna (varlė) 9. „Blitz apklausa“, užduosiu kiekvienai komandai klausimų, o jūs turite greitai atsakyti. 1. Kurioje pasakoje mergina sudaužė baldus? „Trys lokiai“ 2. Kokioje pasakoje vienas herojus išvarė kitą herojų iš namų ir pradėjo ten gyventi? „Zajuškinos trobelė“ 1. Kokioje pasakoje herojus gudriai išviliojo gaidį iš namų, o paskui nunešė į tamsius miškus? „Katė, gaidys ir lapė“ 2. Kokioje pasakoje herojus suvalgė visą košę, o kitas liko alkanas? Lapė ir gervė“ 1. Kokioje pasakoje vienas herojus išdaužė visą namą? „Teremok“ 2. Kurioje pasakoje herojai pasidarė sau ledinę anūkę? „Snieguolė“ 1. Kurį herojų suvalgė lapė? „Kolobok“ 2. Kokioje pasakoje paukščiai nunešė berniuką? „Žąsys ir gulbės“ 1. Kuris herojus buvo vaidinamas ant pyragėlių? (Meška) „Maša ir lokys“ 2. Kokioje pasakoje užaugo daržovė mutantė? „Ropė“ Mūsų kelionė per pasakas baigėsi. Apibendrinant. Nugalėtojo apdovanojimo ceremonija.

6 MDOU DS s. Pushanin, Belinsky rajonas, Penzos sritis „Pasakų diena“ 2 mišraus amžiaus grupėje Auklėtoja: Isaeva E.A.

7 „Pasakų diena mišraus amžiaus 2 grupėje“ „Pasakų diena darželyje“. Pasaka moko suprasti gėrį, samprotauti apie žmonių poelgius, jei jis blogas, tai pasmerk jį ir saugok silpnuosius! Vaikai mokosi mąstyti, svajoti ir gauti atsakymus į klausimus. Kiekvieną kartą jie kažko išmoksta Pasaulisžinosiu. Rytas: - staigmenos akimirka supažindinti vaikus pasakų pasaulis: paprašykite vaikų pasiklausyti iš knygų lentynos sklindančio ošimo. - Knygų kampelyje paruoškite knygų apie rusų liaudies pasakas parodą. - Didaktinis žaidimas „Pieškite pasakos herojus» Rytinė mankšta eilėraščiu (pagal V. Sutejevo pasaką) Anksti ryte eilės tvarka Vaikai rikiuojasi ir vaikšto. Išeiname mankštintis: pirmas gaidys Petya, išdidžiai keliantis šukas, svarbi eisena, šilkinė barzda vaikšto labai linksmai ir rodo mums pavyzdį. Žiūrėk, du jaunuoliai vaikšto poromis Tik iš kiaušinio: O jauniklis ir ančiukas dailiai vaikšto poromis Ir neatsilieka nuo mūsų. Labai siauras takas Jie eina briaunuotu taku

8 Kur dėti koją? Sekime vieni kitus ir eikime tuo keliu. O, žiūrėk – trys kačiukai vaikšto trise. Trys žaismingi vaikai vaikšto kartu trise. Jie veda mus iš paskos. Mes nepaliksime už jų visi trise. Jie aukštai iškėlė rankas ir vaikščiojo ant kulnų. Pelės, močiutė ir anūkė, ant pirštų galų, tyliau, tyliau Na, vaikščiosime kaip pelės. Ir tada jie paprastai vaikšto. Jie ėjo viena kolona. Bet mes taip vaikščiojome neilgai: atėjome į pelkę. Mes visai negalvojome, jie šoko į priekį. Ir ėmė šokinėti per kauburėlius: Hummock, hummock, tubercle, Na, čia ateina miškas! Mums buvo labai smagu. Jie bėgiojo. Ir jie pradėjo bėgti! Bėgome kaip arkliai

9 Jie bėga kaip arklys. Ir jie pakėlė kelius! Tada pamatėme vilką, bėgantį į visas puses. Bėgome išsibarstę takais, takais, tik kojos blykstelėjo! Miškas paliekamas Jie eina lėtai. Gali vaikščioti lėtai: Vilkas mūsų neseks. Jis gyvena tik tankmėje! Jie sustoja. Bendrieji lavinimo pratimai. 1. Nagi, zuikiai, išeik: Ištiesk letenas ir ištiesk nugarą. Pakelkite letenas aukščiau ir pažiūrėkite į saulę. Nuleiskite letenas ir purtykite Ir pakartokite viską dar kartą. 2. Įjungta sporto aikštelė Mažos pelytės laukiamos. Ei, pelytės, šypsokitės, lenkitės į kairę ir į dešinę. 3. Kokia kaprizinga katė! Ji staiga šiek tiek supyko: ji išlenkė nugarą ir šnypštė į tave ir mane! Tada ji išlenkė nugarą ir įkišo uodegą kaip pypkę. Mūsų katė pagerėjo.

10 4. Ežiukas atsisėdo ant tako. 5. O, ant šilkinės žolės matau gaidį Petiją! Pažiūrėk į musę ir varlę. Jie minko visus šonus ir voliojasi ant žolės: Jie irgi grūdinasi! Nagi, pūlinga, išeik, nuvesk visus pusryčiauti! Taip pat turite atsiminti: nuplaukite visų vaikų letenas! 6. Žiūrėk, pilkas zuikis ir varlė šokinėja vienas paskui kitą! Turime imti iš jų pavyzdį ir važiuoti kartu su jais! Mokytojo padėjėja pusryčius atneša „stebuklingame“ puode. Gera mergina, Katenka, Suvalgyk saldžios košės, Skanu, puri, Švelniai kvepianti, Manų kruopos, manų kruopos, Labai pageidautina. Skanu, švelnu, labai sveika! Diena: Prieš pamoką vyksta: - Viktorina „Apsilankymas pasakoje“ - Pirštų žaidimas„Teremok“. Pasiruošimas pasivaikščiojimui ir pasivaikščiojimas: Vaikai rūbinėje atranda Kiškio pėdsakus, tada svetainėje atranda žaislą Kiškis. Kiškis skatina vaikus stebėti gamtą. Debesų stebėjimas. Spėliokime, į kurį iš pasakų personažų panašūs debesys. Nubrėžiame jų kontūrus smėlyje. Lauko žaidimų estafetės. Eikite tuo pačiu taku, kuriuo riedėjo bandelė. Darbas „Stebuklinga šluota“. Nuvalykite šiukšles nuo prieangių ir pėsčiųjų takų.

11 Pietūs, vadinami „Didvyriškaisiais pietumis“. Ruošiasi miegoti: Kas užsimerks, tas sapnuos pasakas. Po pietų: - Kvėpavimo pratimai"Gaidelis". - Žaisti pirštais, palydėti judesius su poetine forma pagal pasakos „Zajuškinos trobelė“ siužetą. - Klausytis garso įrašo ir stebėti pasakos „Košė iš kirvio“ pristatymą. - Konstravimo žaidimai „Trubelė ant vištienos kojų“. Vakaras: susitikimas su tėvais. Namų darbai vaikams: pieškite, kaip praėjo diena pasakose. Rekomendacijos tėvams: perskaitykite vaikui pasaką prieš miegą.


2016-11-16 vidurinėse grupėse „Saulė“ ir „Žvaigždės“ vyko viktorina vaikams „Kelionė per pasakas“. Viktoriną parengė ir vedė mokytojai: N.M.Neganova. ir Shavlo I.V. Tikslas: įtraukti

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga vaikų darželis 1 „Firefly“ miestelis. Nogliki Metodinis tobulinimas„Mano mėgstamiausios pasakos“ (viktorina priešmokyklinėms grupėms) Parengė:

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „18-asis darželis“ Anotacija Pramogos vidurinės grupės vaikams tema: „Kelionė į pasakų šalį“ Užbaigė: pirmosios kvalifikacijos mokytoja

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga lopšelis-darželis 28 „Saulė“ Tiesioginė edukacinė veikla supažindinant su grožine literatūra „Pasakos – mūsų draugai“ (C

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos „Vaiko raidos centro darželis 188“ mokytoja Kharitonenko Svetlana Sergeevna Literatūrinė pramoga „Pasakų keliais“ (antras jaun.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga darželis 34 kombinuoto tipo Yeisko miesto savivaldybės formacija Yeisko rajono NVO " Kalbos raida» /Skaitymas grožinė literatūra/

Literatūrinė viktorina„Kelionė per pasakas“ (vyresniems vaikams ir tėveliams) 2016-10-20 Auklėtojas: Palun O.A. Tikslas: - Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie pasakas; - ugdyti asmenybę

Togučinsko rajono savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Togučinsko darželis 2“ Pramogos vidurinėje grupėje „Apsilankymas pasakoje“ Mokytojai: Sannikova Yu.V. Popova N.V. Pramogos

Pramogų scenarijus antrajai jaunesniajai grupei tema: „Pasakos lankymas“ (skirta „Knygos dienai“) Tikslai: įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas; ugdyti gebėjimą juos atpažinti ir įvardyti

MDOU 1 kombinuoto tipo darželis Urazovo kaime, Valuysky rajone, Belgorodo srityje. Edukacinis užsiėmimas apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Kelionė į pasaką „Teremok““ 2016 m. Parengė

Valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, vaikų raidos centras, darželis 115, miesto Nevskio rajonas Sankt Peterburgas„Pasaka po pasakos“ (tęsinys santrauka) švietėjiška veikla

Tyusheva Svetlana Nikolaevna savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Vaikų raidos centro darželis „Družba“ Sverdlovsko sritis, Kačkanaro miesto rajonas, Kačkanaro ŠVIETIMO PROJEKTAS

MADO „Švietimo centras „Sėkmė“ Pamokos apie kalbos ugdymą parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka: „Pasakų gatvelė“ Parengė mokytoja Antoshina K.V. Maskva, Troitskas, 2016 1 Programos turinys:

Viktorinos žaidimas Kas? Kur? Kada? Programos turinys: Įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas (jų originalumą, kalbą, personažus, kompozicinė struktūra užduotys, pakartojimai, pabaiga); Išmokite išreikšti

GED santrauka federaliniam valstybiniam išsilavinimo standartui antroje jaunesniųjų grupėje tema: „Koks malonumas, šios pasakos! Sukūrė MKDOU „Kindergarten 1“, Povorino, Voronežo sritis, Anna Viktorovna Luneva mokytoja, 2016 m. Užduotys:

Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga darželis „Rosinka“ Pionersky NNOD Santrauka ugdymo srityje Kalbos raida (kalbos raida) vidurinėje grupėje Pedagogas:

Tikslas: Ugdyti susidomėjimą knygomis, įskiepyti vaikams meilę rusų liaudies menui. Tikslai: padėti vaikams prisiminti pažįstamas pasakas ir eilėraščius; plėtoti regėjimą ir klausos dėmesys, įgūdis

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis 5 k. Iglino" savivaldybės rajonas Baškirijos Respublikos Iglinsky rajonas Organizuojamos edukacinės veiklos santrauka

Integruota pamoka antroje jaunesniųjų grupėje Tema: „Kelionė į pasakų šalį“ Ugdymo sričių integravimas: bendravimas, pažinimas, sveikata, muzika, socializacija. Programos užduotys: 1.Tęsti

Organizuotų edukacinių užsiėmimų kalbėjimo ugdymo srityje su vidutinio amžiaus vaikais santrauka Tema: Kelionė į pasaką „Zajuškinos trobelė“ Tikslai: 1. įtvirtinti gebėjimą perpasakoti grožinę literatūrą

MADOU lopšelis-darželis 8 “Pasaka” Kuvandyko miestas Kuvandyko rajonas Orenburgo sritis Abstraktus sporto pramogos vyresniųjų grupėje Parengė ir vedė Kūno kultūros mokytoja Kagirova L. I. Kuvandyk 2015 m.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo darželis su prioritetiniu meninės veiklos įgyvendinimu estetinis vystymasis vaikai 109“ „Dramatizacija

Projektas „Pasakos visada su mumis! (antra jaunesniųjų grupė 2) Mokytojai: Nafikova D.N., Gazieva N.V. Projekto pasas Projekto tipas: meninis ir estetinis Pagal dominuojantį metodą: kūrybinį Pagal turinį:

Savivaldybės valstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga, sujungtas vaikų darželis 73 „Iskorka“, Mineralnye Vody Ugdomoji veikla ugdant tolerantišką vaikų sąmoningumą

Planas – laisvalaikio užsiėmimų vaikams paruošiamojoje grupėje suvestinė. Pavadinimas: „Kelionė per pasakas ieškant lobių“. Tikslas: ugdyti meilę šeimai; Padėkite vaikams suvokti šeimos svarbą. Užduotys:

MBDOU 21 „FIREFLY“ Vidurinės grupės baigiamosios pamokos santrauka Kelionė į žinių šalį Parengė vidurinės grupės mokytoja Vagapova U.V. Baigiamosios pamokos vidurinėje grupėje santrauka Tikslai: - Mokėti

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga „Starobezginskaya Bendrojo lavinimo mokyklos„(struktūrinis padalinys „Darželis“ Ugdomosios veiklos socialinėje ir komunikacinėje santrauka

SAVIVALDYBĖS AUTONOMINĖ IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA „LOŠELĖLIS 20 „PELENE“ Projektas „Pasakos visada su mumis! 2 jaunių “A” grupė 2016 m Mokytojas: Domčenko M.R. Projekto tipas: meninis ir estetinis

SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS BENDROSIOS LĖGOS TIPO LOŠELĖLIS 42 „Firefly“ SPORTINĖS PRAMOGOS KONSPEKTAS „PURIAUSIA“ IKIMOKYKLINIAMS VAIKAMS 3-4 METŲ Parengta

Maršrutas OD su vidurinės grupės vaikais Rusų liaudies pasakos „Lapė ir vilkas“ skaitymas vaikams (kalbos raida) Amžiaus grupė: vidutinis. Pedagogas: Bakhilova Alla Viktorovna Edukacinė

Edukacinių užsiėmimų, skirtų mokyti raštingumo vyresniojoje grupėje, santrauka pagal rusų liaudies pasakos „Kolobok“ siužetą. Programos turinys. 1. Toliau mokykite vaikus linksniavimo. 2. Tobulinti skaitymo įgūdžius. 3. Tęsti

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, bendrojo ugdymo vaikų darželis, pirmenybė teikiama vaikų meninio ir estetinio ugdymo veiklai 206, Čeliabinskas

Pramogos vaikams nuo 2 iki 3 metų „Svečiame pas šeimininkę“ Programos tikslai: Suaktyvinti vaikų kalbą. Stiprinti vaikų žinias apie naminius gyvūnus ir paukščius. Supažindinti vaikus su žodine tautodaile. Mokyti

MDOU „Darželis 32 kombinuotų tipų“ Laisvalaikis „Kelionė į pavasarinį mišką pamatyti zuikio“ vidutinio amžiaus vaikams Instruktorius fizinė kultūra Andreeva Ya.V. 2016 Kūno kultūra „Kelionės“

Kolobok (kūno kultūros sesija) Kolobok, kolobok, Jie vaikšto pusiau pritūpę, padėję rankas ant diržų. Imbierinio žmogelio rausva pusė. Jie riedėjo taku, bėgdami ant kojų pirštų, laikydami rankas ant diržų. Ir jis neatsisuko. Sutikau mešką

Kortelės rodyklė didaktiniai žaidimai apie nuoseklios kalbos ugdymą naudojant rusų liaudies pasakas vyresniems ikimokyklinukams. Baigė: Marina Anatolyevna Lyapina, MBDOU 1 lopšelio-darželio "Solnyshko" Cholmskas mokytoja, 2016 m.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS DARželis 55 „DŽIAUGSMAS“ BENDROS INTEGRUOTOS UGDYMO VEIKLOS SU PADARINIO IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAIS SANTRAUKA „KELIONĖS“

1. Laiko organizavimas. Mokytojo žodis: mums suskambėjo varpas. Visi ramiai įėjo į klasę. Visi gražiai atsistojo prie savo darbo stalo ir mandagiai pasisveikino. Jie atsisėdo tyliai, tiesiomis nugaromis. Matau, kad mūsų klasė nesiskiria! Na,

Volkova Tatjana Aleksandrovna Vasiljeva Olga Anatolyevna Fiskovets Oksana Vladimirovna Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Volgogrado Traktorozavodskio rajonas 257 vaikų darželis“ KONSPEKTAS

Tema: Kelionės per rusų liaudies pasakas Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas. Tikslai: Edukacinis: Išmokti atpažinti pasaką iš iliustracijų, mįslių, epizodų; įtvirtinti įgūdžius

GCD integruotai veiklai Antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė į pasakų šalį“ Parengė: I mokytoja kvalifikacinė kategorija Kabankina Irina Vladimirovna Tikslai: -išmokyti vaikus suprasti

Vieša pamoka Autorius Papildoma veikla„Vaivorykštė“ Tema: „Apsilankymas pasakoje“ Tikslas: iki žaidimo forma tikrinti ir įtvirtinti mokinių žinias apie įvairių pasakų turinį. Ugdykite susidomėjimą skaitymu, išradingumą,

Jaroslavlio srities valstybinė profesinio mokymo autonominė įstaiga Rybinsko profesinė pedagoginė kolegija vaikų grupėms ikimokyklinio amžiaus Rusų liaudies viktorina

SAVIVALDYBĖS AUTONOMINĖ IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGOS DARželis 80 „UGNĖLĖ“ Pamokos pastabos: „Žąsys-gulbės“. (vidurinė grupė) Nižnevartovsko pastabos apie FEMP vidurinėje grupėje „Žąsys - gulbės“

OD „Ežiukas“ santrauka. Tikslas: supažindinti vaikus su piešimo su javais technika. Tikslai: Edukacinis: supažindinkite vaikus su piešimo technika naudojant klijus ir įvairius grūdus. Švietimas: tobulėti

MBOU "Starobezginskaya vidurinė mokykla" KVN "Mėgstamiausios pasakos" kaimas Staraja Bezginka Tikslai: plėsti mokinių žinias apie pasakas; formuoti emocinį suvokimą ir kalbą; mokinių švietimas liaudies tradicijos. 1.Įžanginis

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo autonominė įstaiga bendrojo ugdymo tipo „Šypsena“ vaikų darželis su prioritetiniu vaikų socialinio ir asmeninio ugdymo veiklų įgyvendinimu (MDAU d/s „Šypsena“)

Antrosios jaunimo grupės projektas „Pasakos visada su mumis! Vadovauja: MBDOU 70 „Thumbelina“ mokytoja Shevchenko Tatjana Grigorievna projekto antroje jaunesniųjų grupėje „Pasakos visada su mumis! Projekto tipas: meninis

Demina Liya Alekseevna, muzikos vadovasŠventės, skirtos Šeimos dienai, scenarijus (į salę įeina vaikai, tėvai ir mokytojai su daina „Neišskiriami draugai“.) Pranešėjas: Šiandien salėje mūsų tiek daug

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendrojo ugdymo lopšelis-darželis 12 „Nykštukas“ Pamoka „Pasaka „Katinas, gaidys ir lapė“ lankymas. (jaunesniųjų grupių RMO auklėtojams). Močeneva Irina

OOD technologinis žemėlapis. Grupė: vyresnysis Edukacinė sritis: „Kalbos raida“. Skyrius: „Kalbos raida“ Tema: „Pasakų skrynia“ Tikslas: Apibendrinti vaikų mintis apie pasakas. Tikslai: edukacinis.

Baigiamasis renginys Pramogos „Prisimink pasaką“ antroje jaunesniųjų grupėje 2 Auklėtojas. Akhmedova S.N. Tikslas: ugdyti susidomėjimą rusų liaudies pasakomis, prisiminti su vaikais pažįstamos pasakos turinį.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos „13-asis darželis“ mokytoja: Tatjana Stanislavovna Vinokurova Tikslas: Ugdyti vaikų pradinius matematinius ir konstruktyvius gebėjimus žaismingoje, pasakiškoje situacijoje naudojant interaktyvią

Kelionė į pasakų pasaulį (OUD technologinis žemėlapis) SholpanBoranovnaӨtegen, VšĮ 3 lopšelio-darželio „Kunshuak“, Astana mokytoja. Bilim take salas/ Ugdymo sritis: „Visuomenė“, „Kūrybiškumas“ Bilimkozderi/

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, Kuznecko miesto vaikų raidos centras 36 vaikų darželis (Kuznecko MBDOU TsRR DS 36) Bendro vaiko ir suaugusiojo ugdymo santrauka

Teatrinė ir žaidybinė veikla kaip vaikų kalbos raidos veiksnys ankstyvas amžius Pasaka "Gulbės-žąsys" Personažai: Motina Tėvas Mašenka dukra Vanechka sūnus Arklys Žąsys-gulbės vaikų grupė

Viktorinos santrauka parengiamoji grupė„Koks malonumas yra šios pasakos“ Autorius: Svetlana Aleksandrovna Zamyatina, MBDOU vaikų darželio „Rodnichok“ pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytoja. Programinė įranga

Savivaldybė Tazovskio rajono savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos darželis „Raduga“ mikrorajonas geologas, Tazovskio k. 15, Tazovskio r., Jamalo-Nencų autonominis rajonas

ATVIRA KLASĖ „FIDGERY“. Kalbos ir meninio-estetinio ugdymo integruotos edukacinės programos santrauka. Tema: Kelionė per rusų liaudies pasaką „Kolobok“. Tikslas: lavinti nuoseklią vaikų kalbą.

KVN apie pasakas vidurinėje grupėje Tema: „Kelionė per pasakas“ Autorius: Korobova V.S., mokytoja NDOU (CHU) Vaikų darželis „Pelenė“ Tikslas: įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie gerai žinomas pasakas; sukurti

magija Kalėdų istorija Naujųjų metų vakarėlio scenarijus vidurinėje grupėje Vedėjas įeina į salę ir sveikina svečius su švente. Vaikai bėga į salę pagal muziką ir stovi aplink eglutę. Pranešėjas. Mums visiems

Edukacinių užsiėmimų 4-5 metų vaikams santrauka Tema: „Draugystė turi būti brangi“ Autorius: Boyko Natalya Aleksandrovna aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytoja madou, Nižnevartovsko DS 90 „Aibolit“, Hantimansių autonominė apygarda-Jugra, Nižnevartovskas.

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis 3“ Teremok“ Pamokos santrauka tema: „Kelionė į šalį geometrines figūras"(antra jaunesniųjų grupė) Auklėtoja: Salimova

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, vaikų raidos centras, lopšelis-darželis 37 „Lakštingala“ Vidutinio amžiaus grupės baigiamosios integruotos veiklos „Pagalba pasakiška“ santrauka

Integruota kalbos ugdymo ir modeliavimo pamoka 3-4 metų vaikams Tema: „Rusų liaudies pasakos“ Auklėtoja: Shcheglova Elena Ivanovna MBDOU „Vaikų darželis „Berezka“, Sampursky rajonas, Tambovo sritis

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis 9 „Kūdikis“ kombinuoto tipo Teatrinės veiklos pamokos „Pasakos pėdsakais“ santrauka ( Vyresnioji grupė) Ikimokyklinio ugdymo įstaigos mokytoja 9

Ugdymas su pasakomis Pristatymas Streltsova Nadežda Pavlovna - Stebuklinga pasakų prasmė žinoma jau seniai. Nemaža dalis pasakų atkeliavo iki mūsų, atspindinčių šimtametę ankstesnių kartų patirtį.

Ekrane pasirodo petražolės. Maša ir lokys. Petras: Sveiki, zuikiai! Vosp: Petražolės, tai ne zuikiai. Petras: Tada sveiki, kačiukai! Vedas: Tai ne kačiukai. Petras: Kas tai? Vosp: Tai mūsų vaikinai.

Valstybinės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis 85 Sankt Peterburgo Primorsky rajonas Nuolatinės edukacinės veiklos tema „Peliukų žaidimai“ santrauka. (Dėl

Pramogų scenarijus antram jaunesnioji grupė darželis, tema: "Mūsų grupėje įkurtuvės!" Autorius: Borisova L.N. (MKOU "KNOSH") 2014-10-02 Tikslas: kiek įmanoma palengvinti adaptacijos procesą naujoje grupėje,

lavinti vaikų kalbą, plėsti jų aktyvų žodyną, aktyvinti žodinę kalbą, lavinti taisyklingą kalbinį kvėpavimą, kalbos aparatą, lavinti artikuliaciją ir dikciją, gestų išraiškingumą, veido mimiką, pasiekti plastinį spektaklio veikėjų eisenos vaizdą, tobulinti elementus. aktorystės, įskiepyti meilę žodiniam liaudies menui.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Literatūrinė viktorina

"Mano mėgstamiausios pasakos"

vidurinėje grupėje.

Tikslas : lavinti vaikų kalbą, plėsti jų aktyvų žodyną, aktyvinti žodinę kalbą, lavinti taisyklingą kalbinį kvėpavimą, kalbos aparatą, lavinti artikuliaciją ir dikciją, gestų išraiškingumą, veido mimiką, pasiekti plastinį spektaklio veikėjų eisenos vaizdą, tobulinti vaidybos elementai, skiepija meilę žodiniam liaudies menui.

Auklėtojas . Vaikinai, šiandien kviečiu jus aplankyti pasaką.

Vaikinai, kas sugalvoja pasakas?

O žmonės sugalvodavo pasakas ir jas pasakodavo vieni kitiems; Taip pasakos atkeliavo pas mus per šimtmečius.

Vaikinai, kokiais žodžiais prasideda pasakos?

Vaikai . Jie gyveno, gyveno.

Auklėtojas . Kas yra pasaka?

Vaikai. Nepaprasta istorija su gyvūnais. Neįprasti įvykiai nutinka herojams. Magija. Gyvūnai ir daiktai kalba. Paukščiai.

Auklėtojas . Kaip baigiasi pasakos?

Vaikai. Gėris nugali blogį, laiminga pabaiga, džiaugiamės kartu su herojais

Auklėtojas. Vaikinai, jūs ir aš skaitėme daug pasakų. Dabar atlikime viktoriną ir pažiūrėkime. Kas iš mūsų gerai žino rusų liaudies pasakas?

1 užduotis.

Paskaitysiu tau ištrauką iš pasakos. Ir jūs nustatote jos pilną pavadinimą.

  • a) Klaida, vadinama kate Maša. Maša – Žučkai, Žučka – anūkei, anūkė – močiutei, močiutė – seneliui... („Ropė“)
  • b) Jis lipo ir lipo, lipo ir lipo - jis tiesiog negalėjo įeiti ir pasakė:

Geriau gyvensiu ant tavo stogo.

Tu mus sutraiškysi!

Nr. Aš tavęs nesutraiškysiu.

Na, tada lipk aukštyn!

Meška užlipo ant stogo. Tiesiog atsisėdau – velniop! („Teremok.“)

  • c) Ji atėjo į pačią dykumą, į patį tankmę. Mato, kad ten stovi trobelė. Pabeldžiau, jie neatsiliepė. Ji pastūmė duris ir jos atsidarė. (Maša ir lokys)

2 užduotis.

Aš tau parodysiu iliustracijas, o tu pasakyk man pasaką.

  • a) Maša ir lokys.
  • b) Žmogus ir lokys.
  • c) Vilkas ir septyni vaikai.
  • d) Zajuškinos trobelė.
  • d) Kolobok.
  • f) Katė, gaidys ir lapė.

3 užduotis.

O dabar pasaką turėtum atpažinti iš jos takelių. Koks herojus slepiasi?

  • a) uodega ledo skylėje (sesuo lapė ir pilkasis vilkas.)
  • b) obuolys nukrenta nuo obels (Baimė turi dideles akis.)

Kūno kultūros minutė

Jaunikliai gyveno tankmėje,

Jie pasuko galvas.

Šitaip, šitaip

Jie pasuko galvas.

Jaunikliai ieškojo medaus,

Jie kartu siūbavo medį.

Šitaip, šitaip

Jie kartu siūbavo medį.

Mes braidžiojome

Ir jie gėrė vandenį iš upės.

Šitaip, šitaip

Ir jie gėrė vandenį iš upės.

Ir tada jie šoko

Jie kartu iškėlė letenas.

Šitaip, šitaip

Jie kartu iškėlė letenas.

4 užduotis. "dėlionės"

  • A) atpažinti veikėjus pagal aprašymą, atspėti?

Aš laikau knygą rankose, vaikinai, bet nesakysiu, kaip ji vadinasi, bet dabar vis tiek galite atspėti:

Aš nedrebėjau prieš vilką,

Pabėgo nuo meškos.

O dėl lapės dantų,

Vis tiek sugavo (bandelė)

  • b) Obelis mums padėjo

Mums padėjo viryklė

Geroji mėlyna upė padėjo,

Visi mums padėjo, visi mus priglaudė,

Grįžome namo pas mamą ir tėtį.

Kas atėmė mano brolį? Pavadink knygą?(Gulbės žąsys)

5 užduotis

Iš kokios pasakos ši eilutė? Kokį herojų jie pasakė?

- „Sumuštas neša nemuštą, sumuštas neša nemuštą“ (Sesuo Lapė ir pilkasis vilkas. Lapė)

6 užduotis

Pasakų loto

Aš pasakau pirmą žodį, o jūs atspėsite visą pasakos pavadinimą.

  • gulbės žąsys)
  • Raudonkepuraitė)
  • Zayushkina (trobelė)
  • Princesė varlė)

Puiku vaikinai!

O dabar parodysime rusų liaudies pasaką „Zajuškinos trobelė“.

Rusų liaudies pasakos „Zajuškinos trobelė“ dramatizacija

Auklėtojas.

Pasaulyje yra daug liūdnų ir juokingų pasakų,

Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų.

Tegul pasakų herojai mums suteikia šilumos

Tegul gėris amžinai nugali blogį!


Jelena Dvoretskova
Viktorina apie pasakas (vidurinė grupė)

Tikslas: vaikų susidomėjimo grožine literatūra ugdymas.

Užduotys: įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudį pasakos. Ugdykite gebėjimą atpažinti pasaka. Ugdykite susidomėjimą rusų liaudies menu. Ugdykite meilę knygoms atsargus požiūris Jai.

Žalias ąžuolas prie Lukomorye

Auksinė grandinėlė ant ąžuolo

Dieną ir naktį katė yra mokslininkė

Viskas sukasi grandinėje

Norėdami pažinti knygų herojus, kiekvienas turi perskaityti knygas.

Kas daug skaityti pasakas

Lengva rasti atsakymus

Taip, visi tu žinai pasakas,

Na, patikrinkime tai?

*kas sugalvoja pasakos? Žmonės pasakojo vienas kitam istorijas, ką nors prie jų pridėdamas ar pakeisdamas. Taigi per šimtmečius, iš kartos į kartą, mus pasiekė pasakos.

* ir kaip įprasta jos prasideda pasakos?

*kas tai « pasaka» ?

*kaip visada pasakos baigiasi?

Na, pradėkime savo viktorina.

*konkursas – sužinok pasaka pagal ištrauką.

1. Klaida, vadinama kate….

2. lipo, lipo, lipo, negalėjo patekti ir kalba: „Geriau gyvensiu ant tavo stogo.

3. atėjo į pačią dykumą, į patį tankmę. Mato, kad yra trobelė. Pabeldžiau ir jie neatsidarė. Ji pastūmė duris ir jos atsidarė.

*konkursas „Sužinok pagal iliustraciją“

1. Maša ir lokys.

2. vilkas ir septyni vaikai.

3. Zajuškos trobelė.

4. žąsys-gulbės.

5. bandelė.

6. katė, gaidys ir lapė.

*išsiaiškinti pasaka pėdomis»

1. uodega skylėje...

2. pieno upės, želė krantai...

3. sumuštam nesiseka...

4. Kiaulės namai turi būti tvirtovė...

5. kaip aš iššoksiu, kaip aš iššoksiu...

6. Atsisėsiu ant kelmo...

*kūno kultūros minutė "prie meškos miške"

*konkursas "pridėkite vardą"

Princesė...

Vasilisa...

*konkursas "telegrama"

1. padėk, pilkas vilkas nori mus suėsti...

2. Lapė neša mane per mėlynus miškus, per aukštus kalnus...

3. pagalba, aš užspringau pupelių sėkla...

4. pagalba, lapė paprašė pernakvoti ir išvarė...

*konkursas "numeris 3"

Kokiame pasakos ar pasirodo skaičius trys?

*užduotys-mįslės

Rankose laikau knygą, nesakysiu, kaip ji vadinasi. Atspėk patys.

1. Prieš vilką jis nesudrebėjo ir pabėgo nuo meškos,

Ir lapės dantys

Vis tiek pagauta...

2. Obelis mums padėjo,

Upė mums padėjo

Visi mums padėjo

Visi mus pridengė.

Kas atėmė mano brolį, pavadink knygą?

3. Pelė susirado sau namus,

Pelė buvo maloni.

Juk tame name

Buvo daug gyventojų.

* konkursas- viktorina

1. Kuris iš herojų pasakos parsivežė Snieguolę namo? (lapė, lokys, vilkas).

2. Ką lapė pasiūlė gaidžiui? (žirniai, sėklos, duona).

3. Ką princesė rado po plunksnų lova? (akmenukas, žirnis, pupelė).

4. Kokią trobelę turėjo zuikis? (medinis, ledinis, karkasas).

5. Kas sumušė auksinį kiaušinį? (močiutė, senelis, pelė).

6. Kas ištraukė ropę po Žučkos? (katė, pelė, anūkė).

* O dabar žaidimas „Kas gali parodyti geriau pasakos herojus» .

Apibendrinant, apdovanojant.

Pasaulyje yra daug pasakos, liūdnos ir juokingos

Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų.

Tegul herojai pasakos mums suteikia šilumos,

Tegul gėris amžinai nugali blogį.

Publikacijos šia tema:

Viktorina apie rusų liaudies pasakas (vidurinė grupė)„Rusų liaudies pasakų viktorina“ Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas. Tikslai: Ugdomasis: konsoliduoti.

Bendravimo užrašai „Viktorina apie rusų liaudies pasakas“ vidurinė grupė Programos turinys. Ugdymo tikslai: 1. Išaiškinti ir praturtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas. 2. Išmokite atpažinti pasaką pagal užduotį.

Literatūrinė viktorina pagal K. I. Chukovskio ir S. Maršako pasakas (vidurinė grupė). Tikslas: lavinti vaikų kalbą, plėsti jų aktyvų žodyną, aktyvinti žodinę kalbą, skiepyti meilę skaityti, lavinti darbinius įgūdžius.

Projektas „Kelionė per pasakas“ (vidurinė grupė) Ilgas terminas edukacinis projektas 2-oji vidurinė grupė Atsakingas auklėtojas: Jacobi Olga Alekseevna Projekto dalyviai: Auklėtojai.

Pasakų viktorina „Kelionė per pasakas“ (vidurinė grupė) Pasakų viktorina „Kelionė per pasakas“ (vidurinė grupė)

Pamokos užrašai apie rusų liaudies pasakas „Ten nežinomais takais“ (vidurinė grupė) velėna. 1. toliau supažindinti vaikus su rusų liaudies pasakų turiniu. 2. išmokyti atpažinti pasaką iš iliustracijos. 3. praturtinti vaikų kalbą.