Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Vaikystės ligos/ Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje tema: „Chokhloma tapyba. GCD santrauka apie dekoratyvinį piešimą parengiamojoje grupėje „Khokhloma tapyba“

Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje tema: „Khokhloma tapyba. GCD santrauka apie dekoratyvinį piešimą parengiamojoje grupėje „Khokhloma tapyba“

Gorbunova Lyubov Nikolaevna

EMA: Nuostabus, nuostabus, nuostabus, auksinis Khokhloma.

TIKSLAI:

Mokymosi tikslai:

Supažindinti su žuvininkystės istorija, ypatumais Khokhloma tapyba;

Praktikuoti rašto kūrimą;

Remiantis žiniomis apie Khokhloma amatai, siekiant įtvirtinti gebėjimą sukurti savarankišką kompoziciją, perteikiančią ornamento gėlių pobūdį, auksinės spalvos šventiškumą ir iškilmingumą Khokhloma;

Išmokite užpildyti raštu dauguma silueto paviršių, atlikite raštą tam tikra seka (šaka, lapai, uogos, žolė).

Ugdymo tikslai:

Ugdykite meilę ir pagarbą liaudies menas, ypač meistrams Khokhloma tapyba.

Vystymosi tikslai:

Ugdykite atmintį, stebėjimą, kalbą, kūrybinius gebėjimus.

MEDŽIAGA IR ĮRANGA: indai su Khokhloma tapyba, guašas, šepečiai, vandens stiklinės, servetėlės, stovai šepečiams, popierius brėžinys – stalo įrankių šablonai, pavyzdiniai elementai Khokhloma tapyba; Rusų muzikos įrašas liaudies dainos „Lauke buvo beržas“, "Kalinka", „Eime į sodą aviečių“.

Pamokos eiga

1. ORGANIZACIJOS ETAPAS.

Ką aš matau, koks stebuklas

Tiek daug džiaugsmo aplink!

Tikrai, vaikai, čia gražu.

Tai gniaužia kvapą!

Drožinėti šaukštai ir samčiai

Pažiūrėk, neskubėk

Ten žolė ir gėlės

Neregėtas grožis

Jie spindi kaip auksas.

Tarsi maudytųsi saulės spinduliuose.

Visi lapai kaip lapai,

Čia visi auksiniai.

Tokie gražūs žmonės

Skambino Khokhloma.

2. KARTOJIMAS ŽINIŲ APIE KHOKHLOMA TAPYBA.

Ar žinote, kodėl šie produktai vadinami? Khokhloma?

- Khokhloma yra kaimas Volgos upės pakrantėje. Čia gyvenantys meistrai moka medinius indus paversti auksu. Pardavėjai mugėse sušuko: „Kam reikalingi indai maistui - okroshka, stebuklas - patiekalas ir puodeliai, šaukštai? Pirkėjai paklausė: "Iš kur indai?" Ir jie atsakė: „Pati Auksinė atėjo pas mus Khokhloma Taip ir atsitiko Khokhloma, Taip Khokhloma. Jie pradėjo vadinti indus Khokhloma.

Kaip prasidėjo šis nuostabus menas? Sakoma, kad seniai linksmas amatininkas apsigyveno miške už Volgos. Pastatė trobelę, pastatė stalą ir suolą, drožė medinius indus. Išviriau sau sorų košę ir nepamiršau pabarstyti sorų paukščiams. Vieną dieną Ugnies paukštis atskrido prie jo durų. Jis ją gydė. Ugnies paukštis sparnu palietė košės puodelį, taurė tapo auksinė... Tai, žinoma, pasaka.

Atrodo, paprastas patiekalas, tačiau jį pagaminti nėra lengva. Pirmiausia iš medžio išpjaunami šaukštai, dubenys, puodeliai, lėkštės, tada apdengiami moliu, kad mediena nesugertų dažų, padengiami sėmenų aliejumi, įtrinami aliuminio milteliais, taip indai atrodo kaip metaliniai. Nudažė indus skirtingi raštai, nulakuotas ir dedamas į karštą orkaitę. Veikiant temperatūrai, lakas pagelsta. Tada atsiranda ši žavinga medaus-auksinė spalva. Taip atsirado frazė "Auksinė Khokhloma»

Pažiūrėkime į patiekalus. Kokios spalvos naudojamos Khokhloma meistrai? (Raudona, juoda, auksinė, žalia, geltona).

Ką meistrai pavaizdavo ant medinių indų? (Uogos, lapai, gėlės, garbanos, žolės ašmenys).

Jūs esate visiškai teisus savo freskos meistrai naudojo pasakišką savo gimtosios gamtos grožį. Nekintamas modelio elementas Khokhloma tapyba yra"žolė". Žolė išmarginta didelėmis ir mažomis garbanomis, primenančiomis siaurus lapus. Šis modelis taip pat apima kitus elementai: lapai, uogos, gėlės, paukščiai. Kartais pagrindiniai elementai dedami centre (gėlė, šermukšnio kekė). O aplinkui vingiuoja šakelės ir žolė, tarsi auga. Khokhloma menininkai mėgsta tapyti ant jų produktų – braškės, avietės, gervuogės, agrastai, juodieji ir raudonieji serbentai, šermukšniai.

3. NAUJŲ ŽINIŲ ATRADIMAS

Ar žinote, vaikinai, kad į mūsų šalį atvyksta svečiai iš kitų šalių ir visi nori pasiimti kokį suvenyrą iš Rusijos? suvenyras: Dymkovo arkliukai, dažytos lizdinės lėlės ir, žinoma, elegantiškos Khokhloma produktai!

Per kalnus ir jūras visas pasaulis žavisi -

O taip, rusiškas suvenyras!

O, koks spalvų stebuklas!

Ir pasakos klajoja po pasaulį,

Ir šypsosi Khokhloma!

4. VEIKLOS MOTYVACIJA

Vaikinai, atidarykime savo meno saloną, kad ir mūsų svečiai galėtų išsirinkti suvenyrą kaip atminimą. Ar norite tapti menininku? (Taip). Prieš dažydami pjaustymo lenteles, padarykime nedidelę pertraukėlę!

Fizminutka

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius... sklandžiai suprantame rankas aukštyn

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja... siūbuodami rankas į kairę ir į dešinę

Mūsų skaisčiai raudonos gėlės dengia savo žiedlapius... susikūprinusios, pasislėpusios

Jie papurto galvas ir tyliai užmiega... judindami galvas į kairę ir į dešinę, padėdami rankas po skruostais

5. PAGRINDINIŲ ŽINIŲ KONSOLIDAVIMAS

Prieš pradėdami dekoruoti, prisiminkime seką!

Nuo ko pradėti? (- Nuo kraštinės gaminio apačioje ir viršuje arba pagal formą, jei ji apvali).

ką tu darai? piešti po? (- Garbanė, lenkta šakelė).

Kodėl? (- garbanė – pagrindinis elementas Khokhloma tapyba, nes ant jo nupiešti visi kiti elementai).

Ką pirmiausia nupieš ant garbanos, ką tada? (- Pirmiausia dideli elementai: uogos, lapai, tada maži elementai: lašeliai, žolė, garbanos ir kt.).

Kaip reikiant piešti žolę ir garbanas? (- su plonu šepetėlio galu, keičiant spalvas).

Kam galime naudoti piešti uogas? (- Šepetys, kišti).

Kokias spalvas naudosite? (Raudona, juoda, žalia, geltona).

Puiku, vaikinai, jūs viską žinote!

6. VAIKŲ GAMYBINĖ VEIKLA

Dabar, jaunieji meistrai, galite saugiai kibti į darbą! Nustebinkite savo svečius Khokhloma modeliai!

Khokhloma, Khokhloma,

Mūsų stebuklas yra nuostabus!

Mes piešiame Khokhloma -

Neregėtas grožis.

Piešimas"piktžolė"

Saulėti dažai

Uogos, žibintai -

Raudoni dažai nuo aušros.

(Skamba rusų liaudies melodijos, vaikai dirba pagal muziką).

7. ATSPINDIMAS

Man labai įdomu ką tu sugalvojai? Pažiūrėkite, koks gražus pasirodė, ryškus, spalvingas, šventiškas – tikras auksas Khokhloma.

Kokie elementai Khokhloma tapyba naudojami jų piešiniuose.

ar tau patinka vaikinai? Pažiūrėkite vienas į kitą!

kas tau patiko labiausiai?

Klausykite labai gražaus eilėraščio apie Khokhloma tapyba.

P. Sinyavskio eilėraštis « Khokhloma»

Khokhloma tapyba

Žalioje žolėje.

Giraitės, seimai,

Šilko purslai

Saulėtas medus

auksinė lapija

Gražuolė išskalta -

Brocade sarafanas,

Išilgai raštų bangų

Jachtos dega.

Kokie burtininkai

Jie apsirengė Khokhloma

Šiuo neapsakomu

Šventinė apranga?

Khokhloma tapyba

Kaip ragana

Į pasakos dainą

Ji klausia savęs.

Ir niekur pasaulyje

Tokių žiedynų nėra

Pats nuostabiausias iš visų stebuklų

Mūsų Khokhloma.

Publikacijos šia tema:

Pamokos santrauka „Nosinės dekoravimas pagal Dymkovo paveikslą“ Programos turinys a) Ugdymo tikslai. Išmokite kurti dekoratyvinė kompozicija remiantis Dymkovo žaislo paveikslu, naudojant.

Ugdymo sričių integracija: meninės- estetinis vystymasis, pažinimo, socialinio ir komunikacinio tobulėjimo, kalbos raida. Metodinis.

MASKUVOS MIESTO VIDURINĖS MOKYKLOS VALSTYBINĖ BIUDŽETINĖ UGDYMO ĮSTAIGA PIETRYTINIO RAJONO VALDYMO NR.2089.

Programos turinys:

  • Išmokite savarankiškai komponuoti kompoziciją ant erdvinių formų (šaukštų, lėkščių, puodelių) indų, naudojant Choklomos tapybos elementus, jos spalvą, žolelių raštus.
  • Stiprinti liaudies amatų žinias: Dymkovo žaislai, Filimonov molio švilpukas, Gzhel, Gorodets, Khokhloma indai.
  • Pagerinkite galimybę šepetėlio galu piešti kraštelius, šakas, garbanas, žolę, uogas.
  • Ugdykite savarankiškumą renkantis patiekalus ir spalvas.
  • Ugdykite susidomėjimą rusų liaudies menais ir amatais.

Metodinė pagalba:

Meninių amatų gaminiai: Dymkovo, Filimonovskaya molio žaislai, Gorodets, Gzhel, Khokhloma indai; diagrama - užuomina, patiekalai pasirinkti iš papjė mašė: lėkštės, šaukštai, puodeliai. Guašas, šepečiai Nr. 1, 2, kišenės, paletės, servetėlės, indeliai vandens. Muzikinis akompanimentas.

Preliminarus darbas: ekskursija į kraštotyros muziejus, pažintis su rusų liaudies menu ir amatais, mokymai apie Khokhloma tapybą, pavyzdžių apžiūra.

Pamokos eiga

– Vaikinai, pas mane atvyko svečias iš užsienio. Mano svečias greitai išvyksta ir nori į Ameriką kaip suvenyrą nuvežti Khokhloma patiekalus. Jūs žinote, kad svečiai iš kitų šalių išsineša kokį suvenyrą kaip suvenyrą. Toks, kurio nėra kitose šalyse. Juk mūsų Rusija nuo seno garsėjo savo liaudies menais ir amatais.

- Taigi aš atsinešiau visą skrynią meno objektų, kaip galiu juos rūšiuoti ir rasti Khokhlomą? Padėkite man tai padaryti.

Kviečiu vaikus žaisti žaidimą „Sumišimas“.

Po vieną iš skrynios išimu po vieną daiktą, bandydamas suklaidinti vaikus neteisingai įvardydamas. meninis amatas(Išimu žaislą Dymkovo, pavadinau jį Khokhloma. Vaikai taiso ir pan.).

Pasiekęs Khokhloma patiekalus sakau:

- Kokia čia lėkštė?

Vaikai atsako, kad šis medinis indas yra Khokhloma.

- Ačiū, vaikai. Kad jie padėjo perprasti liaudies amatus. Taigi radau dovaną savo svečiui - Golden Khokhloma.

– Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atvažiavo pas mus iš viso regiono, nes mes ir jūs patys galime dažyti Khokhloma patiekalus.

Prisiminkime Khokhloma žvejybos ypatybes. Siūlau schemą – užuominą, naudodamiesi ja vaikai prisimena funkcijas, kurių reikia vaizdiniai menai.

  1. Fonas (raudona, juoda, auksinė, geltona).
  2. Khokhloma žvejyboje naudojama spalvų schema (juoda, žalia, auksinė, geltona, oranžinė, raudona).
  3. Uogų ir žolės papuošalas.
  4. Uogų rūšys.

- Vaikinai, mes prisiminėme Khokhloma žvejybos ypatybes, dabar galite kibti į darbą. Pasirinkite daiktą, kurį dažysite, ir eikite į lenteles.

Vaikams siūlau rinktis: juodos, raudonos, geltonos spalvos lėkštes, šaukštus, puodelius.

– Nuo ko pradėti piešti?

– Kaip piešti žolę ir garbanas? (Naudokite plono šepetėlio galą, keiskite spalvas.)

– Kuo piešti uogas? (Šepetys, kiškite.)

Pateikiu darbo instrukcijas:

– Atkreipkite dėmesį į ornamento vietą (lėkštė - apskritime, vaza - išlenkta linija).

– Nedarykite klaidos pasirinkdami spalvų schemą.

– Dabar jausitės tikrais amatininkais. Kiekvienas iš jūsų sugalvos Khokhloma patiekalų modelį.

Vaikai pradeda piešti pagal liaudies melodiją.

Savarankiška vaikų vizualinė veikla.

Suteikiu vaikams reikiamą pagalbą individualiai.

Nuvedu vaikus į darbo pabaigą ir skaitau eilėraštį:

Khokhloma tapyba yra kaip raganavimas,
Ji prašo savęs dainuoti į pasakų dainą
Ir niekur pasaulyje tokių žiedynų nėra
Mūsų Khokhloma yra pati nuostabiausia iš visų.

Vaikai savo darbelius dovanoja svečiams.

Pamokos santrauka " Stebuklinga garbanė Khokhloma“ in parengiamoji grupė.
mokytoja Fešina Elena Leonidovna
Edukacinė sritis: „Meninė kūryba“
Tema: „Stebuklingoji Khokhlomos garbanė“
Žiūrėti: produktyvią veiklą(dekoratyvinė tapyba)
Tikslas: tobulėjimas dekoratyvinis kūrybiškumas vaikai, gebėjimas kurti raštus pagal Khokhlomos tapybą.
Užduotys:
1. Pagerinkite gebėjimą piešti teptuko galu, badydami ( vatos tamponu); atlikti modelį tam tikra seka.
Išplėskite ir paaiškinkite vaikų idėjas apie rusų meistrų liaudies meno amatų objektus - Khokhloma patiekalus, jo tapybos ypatybes.
2. Ugdykite kūrybinę vaizduotę;
3. Ugdykite susidomėjimą liaudies- taikomosios dailės ir Rusijos žmonių tradicijas, pasididžiavimo savo šalimi jausmą ir pagarbą liaudies amatininkų darbui.
4. Suaktyvinkite kalbą žodžiais: garbanė, žolė, uogos, viksvos.
Preliminarus darbas.
Edukaciniai pokalbiai apie liaudies meną ir amatus.
Vaizdinės mokymo priemonės „Khokhloma“ ir gaminių ekspertizė.
Khokhloma modelio piešimo elementai.
Skaitymas grožinė literatūra, išmokti mintinai eilėraščius.
Demonstracija, dalomoji medžiaga ir įranga.
Khokhloma gaminiai, Khokhloma tapyba nudažyta dėžutė, vaizdinė mokymo priemonė "Khokhloma", tušti Khokhloma indų šablonai, šepečiai, guašas (raudonas, žalias, juodas, geltonas), indeliai vandens, servetėlės. Judėti švietėjiška veikla
1. Įvadinė dalis
Psichologinis apšilimas
Laikykimės už rankų draugai
Nusišypsokime vieni kitiems
Linkime visiems gero
Ir pasakykite „Sveika saule“.
Ryškesnis už saulės spindulius
Draugystė visame pasaulyje
Su draugais smagiau
Bet kurioje planetoje.
Auklėtojas. Vaikinai, ar jums patinka įminti mįsles? Tada klausyk.
Šaka sklandžiai sulinko ir susisuko į žiedą.
Šalia tripirščio lapo braškė yra raudonos spalvos.
Ji spindėjo, atsistojo ir prisipildė saldžių sulčių.
O žolė kaip pakraštys. Kas čia? (Khokhloma).
Vaikai, pažiūrėkite, kokią neįprastą dėžutę jie mums atsiuntė! (dėžutė papuošta Khokhlomos paveikslu) Kaip manote, kas galėtų mums ją atsiųsti? (vaikų atsakymai). Vaikinai, manau, kad esate teisūs – tai Khokhloma meistrai. Vaikai, pažiūrėkite, dėžutėje taip pat yra žinutė: „Sveiki, vaikinai! Turime jums didelį prašymą: ruošiame gaminius mugei. Netrukus mugė, bet darbo dar daug, vieni nespėjam indų dažyti. Ar nepadėsite mums? (Khokhloma meistrai)
Ką daryti? Ar norėtumėte išbandyti save kaip amatininką ir dažyti indus?
Ar žinote ką nors apie Khokhlomos tapybą? Kam jis naudojamas? (dažymo gaminiams). Šauniai padirbėta! Ar norite sužinoti daugiau apie ją? Tada atsisėskite ant kėdžių ir klausykite.
Pagrindinė dalis
Pedagogas (gaminių paroda) Pažiūrėkite, kiek čia nuostabių gražių dalykų. Visa tai sukurta meistrų rankomis. Kokius produktus matote? (šaukštai, dubenys, ketaus puodai)
Seniai, miesto pakraštyje Nižnij Novgorodas gimė liaudies medinis amatas. Ten buvo kaimas su juokingas vardas Khokhloma, kur patiekalai buvo gaminami iš minkštų medžių (liepos, beržo, alksnio). Šiame kaime nuo seno vyksta medinių indų pardavimo mugės. Tai suteikė pavadinimą visai žvejybai.
Auksinė Khokhloma.
Kaip burtininkė Firebird,
Neišeina iš proto
Burtininkė yra amatininkė,
Auksinė Khokhloma.
Ir turtingas ir gražus,
Džiaugiuosi matydamas svečią iš visos širdies.
Puodeliai, dubenys ir kaušeliai.
Ir ko čia nėra?
Pažiūrėkite, vaikai, kokie jie šviesūs! Kaip jie tampa tokie gražūs? Gal kas nors žinote?
Pirmiausia indai išpjaunami iš medžio, džiovinami mašinoje, tada padengiami skysto molio sluoksniu ir išdžiovinami. Geltoni metalo milteliai sumaišomi su aliejumi ir išlydomi po kaitinimo orkaitėje suteikia gaminiui nepakartojamą auksinį blizgesį. Iš čia kilęs pavadinimas „Auksinė Khokhloma“. Kodėl manote, kad „auksinė“? (kadangi visi gaminiai blizga kaip auksas, sunaudojama daug geltonų dažų).
Kokią spalvą menininkai naudoja fonui? (raudona, geltona, juoda)
Kokie yra Khokhloma tapybos modelio elementai? (garbanos, žolės ašmenys, lašeliai, lapai, krūmai, viksvos, uogos)
Kokias uogas piešia amatininkai? (avietės, braškės, serbentai, šermukšniai)
Dabar mes žaisime su jumis. Parodysiu įvairius Khokhlomos tapybos elementus, ir jūs turėsite juos teisingai pavadinti.
Žaidimas atspėti
Fizminutka
Khokhloma, taip Khokhloma (rankos ant diržo, kūnas pasisuka į dešinę - į kairę)
Mūsų stebuklas yra nuostabus! (pakelkite rankas aukštyn, nuleiskite žemyn per šonus)
Mes piešiame Khokhloma (rankos prieš krūtinę, viena ant kitos)
Neregėtas grožis! (pakelkite rankas aukštyn, nuleiskite žemyn per šonus).
Pieškime žolę (rankos prieš krūtinę, viena ant kitos)
Saulėti dažai (pakelkite rankas aukštyn, nuleiskite rankas žemyn per šonus)
Šermukšnio uogos (rankos prieš krūtinę, viena ant kitos)
Scarlet dažai (pakelkite rankas aukštyn, nuleiskite rankas žemyn per šonus)
Khokhloma, taip Khokhloma (rankos ant diržo, kūnas pasisuka į dešinę - į kairę)
Koks nuostabus stebuklas! (pakelkite rankas aukštyn, nuleiskite žemyn per šonus)
Auklėtojas. Prieš pradėdami dekoruoti indus, išklausykite darbų seką.
Mokytojo paaiškinimas:
Darbas turėtų prasidėti nuo kraštinės gaminio apačioje ir viršuje, tada nubrėžsime garbaną, išlenktą šaką. Kodėl? (Garbana yra pagrindinis Khokhloma tapybos elementas, nes visi kiti elementai yra nudažyti ant jo). (Vaikiškas šou)
Tada piešime didelius elementus: uogas, lapus, tada mažus elementus: lašelius, žolę, garbanas ir tt Kaip piešti žolę ir garbanas? (Naudokite plono šepetėlio galą, keiskite spalvas).
Ką galime naudoti piešdami uogas? (Šepetys, kišti).
Kokias spalvas naudosite? (Raudona, juoda, žalia, geltona).
Kiekvienas iš jūsų turi keletą Khokhloma patiekalų šablonų. Pasirinkite bet kurį jums patinkantį. Kiekvienas iš jūsų sugalvos Khokhloma patiekalų modelį.
O dabar šiek tiek apšilimo pirštams.
Pirštų gimnastika.
Štai visi mano pirštai, pasukite juos taip, kaip norite:
Ir šitaip, ir šitaip jie jokiu būdu neįsižeis (trindami rankas).
Vienas, du, trys, keturi, penki (ploti rankomis).
Jie vėl nesėdi gerai (spausdami rankas).
Jie beldė, pasuko,
Norėjome piešti.
Dabar, jaunieji meistrai, galite saugiai kibti į darbą! Nustebinkite savo svečius Khokhloma raštais!
(Savarankiška veikla. Vaikams reikalinga pagalba suteikiama individualiai). Mokytojas piešia savarankiškai
Baigiamoji dalis
Pedagogas Kam šiandien padėjome? Kaip jie padėjo? Kokius Khokhlomos tapybos elementus prisimenate? (Vaikai, įvertinkite savo darbus).
3 darbų apžvalga. Kieno darbas tau patiko ir kodėl?
Vaikinai, surengkime jūsų darbų parodą.
Vaikai ruošė eilėraščius apie Khokhlomą.
Khokhloma paveikslas - raudonų uogų išsibarstymas.
Vasaros aidai žalioje žolėje.
Khokhlomos tapyba yra tarsi raganavimas
Ji pati prašo pasakos dainelės.
Ir niekur pasaulyje tokių žiedynų nėra
Mūsų Khokhloma yra nuostabiausias iš visų stebuklų.
Vaikinai, pažiūrėkite, kokie nuostabūs patiekalai pasirodė. Tai niekuo nesiskiria nuo meistrų darbo. Jūs esate tikri meistrai! Šie darbai šiek tiek išdžius ir išsiųsime meistrams. Ačiū visiems!

Elena Vachrushina

Užduotys:

1. Tęskite dalykų pristatymą Khokhloma tapyba. Pristatykite vaizdą

Khokhloma tapyba"žolė" ir ji elementai: "viksvas", "lašeliai", "antenos",

"garbana", "krūmas". Pateikite idėją apie spalvų schema ornamentas.

Mokytis piešti ornamentą"žolė". Toliau tobulinkite darbo su

dažai. Stiprinti įgūdžius dažyti su visu šepečiu ir šepetėlio galiuku, jį reguliuodami

padėtis ir spaudimo jėga ant rankos. Pristatykite naujus žmones žodžius: "viksvas",

"statmenas". Suaktyvinti žodynas: "dubuo", "Solonitsa", "prekės",

"kūnas", "spiralė", "lašeliai", "antenos", "garbana", "krūmas".

2. Lavinti atmintį, dėmesį, kalbą.

3. Ugdykite grožio jausmus.

Įranga:

Rusų liaudies muzika.

- Khokhloma patiekalai;

Guašo dažai (geltona, raudona, žalia) ;

Voverės šepečiai Nr.2 ir 3;

Stiklainis vandens;

Flanelinės servetėlės;

Ruošiniai Khokhloma patiekalai(šaukštai) .

Judėti:1. Laiko organizavimas.

Vaikinai, pažaiskime. Pirštų gimnastika "Pagalbininkai":

Vienas du trys keturi, (Ritmiškas kumštis ir plojimai smūgiuoja pakaitomis) .

Išplovėme indus: .

Virdulys, puodelis, kaušas, šaukštas

Ir didelis kaušas. (Po vieną sulenkiame pirštus kiekvienam patiekalo pavadinimui) .

Išplovėme indus (Vienas delnas slysta ant kito) .

Mes ką tik sudaužėme taurę,

Kaušas irgi subyrėjo,

Arbatinuko nosis sulaužyta, (Vėl sulenkite pirštus) .

Šaukštą truputį sulaužėme.

Taip padėjome mamai. (Ritmiškas kumštis ir plojimai smūgiuoja pakaitomis) .

2. Motyvacinė-tikslinė stadija.

Vaikinai, pažiūrėkite į stalą. Pažiūrėkite į ant jo stovinčius objektus.

(Mokytojas kviečia vaikus pažiūrėti į indus Khokhloma tapyba) .

3. Naujų dalykų mokymasis.

Kas žino, kaip jie vadinami? Kaip manote, kur jie buvo pagaminti ir iš ko?

(Atsakymai vaikai) .

Teisingai, jie pagaminti iš medžio ir dažyti meistrų menininkų. (1–7 skaidrės) tegul

Pažvelkime į šiuos elementus atidžiau. Ant rato auksinės pusės svetingos

dubenyse pavaizduoti skaisčiai raudoni ir juodi žolės stiebeliai vazos vingiais;

gležni lapai ir šakelės su elastingomis, tarsi saulėje šviečiančiomis juodomis uogomis

serbentų. Ant cukraus dubens paviršiaus, druskos purtyklė ir tiekimas - taip jis vadinamas

cilindrinis indas su dangteliu – dar nematytos gėlės auksas

gėlės. Ugniai raudona patiekalų spalva ir auksinis raštų spindesys tikrai sukelia karštos liepsnos, ugnies jausmą. Ir ne veltui ugnis virto mediniu

šių dalykų paviršiai auksas. Kodėl aptariami dalykai

yra vadinami Khokhloma? Kaip jie gimsta įgudusių meistrų rankose ir kaip

skiriasi nuo kitų kūrinių liaudies menas? Atsakymai į šiuos klausimus

skamba rusiškos dainos eilėmis.

Kaip apyniai už Volgos

Jis susisuka virš krūmo.

Jar apyniai persipildė

Į mūsų pusę.

Kaip iš mūsų pusės

Būstas yra labai turtingas:

Sidabriniai lapai

Gėlės auksas.

Kaip aistringai reikia mylėti savo kraštą, kad sukurtum tokią dainą! Kaip reikiant

giliai pajusti ir pamatyti viską, kas tave supa, kad išreikštum tai daina ir

piešimas. (8–13 skaidrės)

Eidami per mišką, palei upės pakrantę, jus nustebina gausios jūsų gimtųjų pievų žolelės, aukščiau

kurie vasaros karštyje turi saldų medaus aromatą ir skamba visiems balsams

gauruotos bitės darbininkės. Jūs atsigulsite ant šios žemės ir pradėsite žiūrėti į žolės ašmenis

pagal žolės ašmenis, gėlę po gėlės, lapą po lapo – kiek jų skiriasi ir

panašūs vienas į kitą. Yra garbanotų skruzdžių šakų ir lanksčių sėbrų. Visi

jie siekia aukštyn, link saulės. Myliu visa širdimi gimtoji pusė Ir

žavėdamiesi ja, rusai ne tik dainavo jos grožį dainose ir pasakose, bet ir

sukurtas paprasti objektai namų apyvokos daiktai, papuošti ryškiais puošniais paveikslais, in

kurie atgaivino gamtos motyvus. Tikri darbai str

šie daiktai tampa gražios formos, lengvai naudojami, meistriškai

įvykdė. Šiandien mes pradėsime mokytis, kaip perkelti elementus Khokhloma tapyba

piešimas. Meistrai visai nesistengė parodyti augalų tiksliai tokius, kokie jie yra

matėme juos miške, proskynoje. Khokhloma Vaizdai dekoratyvinis: jie yra

apskritai perteikti gyvo gyvenimo grožį, dekoruojant daiktus augalu

ornamentas. Tai gėlių, žolelių ir uogų raštas. Khokhloma menininkai ir Jie sako:

„Rašau pagal gėlių dizainą“.(14–18 skaidrės) Yra keletas jo tipų. Dauguma

senovės ir menininkų mylimi - "žolės papuošalas", arba tiesiog "žolė".

Tai pailgi, šiek tiek išlenkti žolės stiebai, užrašyti grupėmis po tris, penkis ar daugiau.

krūmai. Atskirai "žolė" primena viksvas. Viena iš šio ornamento rūšių yra

paskambino "viksvas". "Žolė" dažniausiai rašoma raudonai ir juodai. Ji

pagrindiniai platūs lapai yra sultingi, nes teptukas ima daug dažų ir tai

tvirtai priglunda. Lapų galiukai parašyti plonai, jie susisuka, tarsi lenktųsi

vėjas. "Žolė"- privaloma bet kurios dalies dalis gėlių ornamentas Khokhloma.

Labai dažnai tarp krūmų ir juodų, raudonų, žalių arba geltonų šakelių "piktžolė"

menininkas deda uogas, paukščius, žuvis. Šis ornamentas taip pat vadinamas

"žolė" arba uogos ar gėlės pavadinimas. Šiandien mes mokysimės dažyti

paprasčiausias žolės papuošalo elementas.

(Mokytojas parodo ornamentą) .

Visi žolės ornamento elementai iš karto nubrėžiami teptuku, netepant

preliminarus piešimas pieštuku. Šepetys turi būti laikomas trimis pirštais,

statmenai lapo paviršiui, t.y. šepečio rankena žiūri į lubas. "Osochka" atliekama lengvai judinant šepetėlio galiuką iš viršaus į apačią. "Žolės ruošiniai"

traukiami sklandžiai, sustorėjimu. "Lašeliai" piešiami naudojant jums visiems žinomą techniką

panirimas. "Ūsai" nubrėžtos kaip ištisinė linija, susukta į spiralę.

"Krūmas"- sudėtingiausias elementas "piktžolė" atliekama iš paprastų "viksvas",

simetriškai išdėstyti popieriuje, t. y. tokiu pačiu atstumu vienas nuo kito.

O dabar imsime indų ruošinius ir dažysime.

(Vaikai dirba pagal rusų liaudies muziką)

4. Apibendrinimas.

Puiku vaikinai. Atsineškite savo darbus, mes surengsime parodą ir pasigrožėsime jūsų

Khokhloma patiekalai. Pabaigoje mūsų žiūrėti pamokas, Kaip Khokhloma tapyba gali papuošti modernus pasaulis kuriame tu ir aš gyvename. (19–22 skaidrės



Publikacijos šia tema:

Integruota pramoga parengiamojoje grupėje „Nuostabi, nuostabi, nuostabi, auksinė Khokhloma“ Integruota pramoga parengiamojoje grupėje: „Nuostabu, nuostabu, nuostabu - Auksinė Khokhloma“ Programos turinys: - Gilinti žinias.

Vidutinio amžiaus grupės „Golden Khokhloma“ edukacinės veiklos santrauka apie holistinio pasaulio paveikslo formavimą Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis kombinuotas tipas Nr. 45". Santrauka iš karto.

GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Golden Khokhloma“ GCD santrauka parengiamojoje grupėje: „Auksinė Khokhloma“. Tikslai: kelti domėjimąsi liaudies ir taikomąja daile; įtvirtinti žinias.

Vaizduojamųjų menų pamokos vaikams iš parengiamosios mokyklos grupės „Auksinė Khokhloma“ santrauka Pamokos apie vaizduojamąjį meną vaikams parengiamosios mokyklos grupėje santrauka Tema: „Auksinė Khokhloma“ Programos tikslai:.

Galina Dovgaleva
GCD santrauka dekoratyvinis piešinys parengiamojoje grupėje „Khokhloma tapyba“

GCD santrauka

OO "Meninis ir estetinis vystymasis"

Dekoratyvinis piešinys

V mokyklos parengiamoji grupė

Tema: « Khokhloma tapyba»

MBDOU d/s Nr.4 mokytojas "Pelenė"

Dovgaleva Galina Vasiljevna

Starodub 2014

Programos turinys:

1. Toliau supažindinkite vaikus su stichijomis Khokhloma tapyba -„garbanė“ ir jos vaizdavimo būdas.

2. Ugdykite gebėjimą tam tikra seka sukurti raštą iš pažįstamų elementų Khokhloma(uogos, viksvos, lapai).

3. Ugdykite kompozicinius gebėjimus, išdėstydami elementus ant silueto.

4. Ugdykite domėjimąsi liaudies amatais.

Medžiaga:

Demo: Khokhloma patiekalai, pavyzdiniai elementai Khokhloma tapyba, popieriaus lapas metodui parodyti piešimas"garbana"

Dozavimas: 4 spalvų guašas (kiekvienam stalui, popieriniai indų siluetai, tamsinti juodai, geltonai, raudonai įvairių formų, popieriaus lapai mokymui piešimas"garbanos", voverių šepečiai Nr. 3, popieriniai kišenukai, skudurai, vandens puodeliai (kiekvienam).

Ką aš matau! Koks stebuklas!

Tiek daug džiaugsmo aplink!

Argi čia ne gražu, vaikai?

Tai gniaužia kvapą!

Užsukite ir apžiūrėkite mūsų čia surinktus patiekalus. Ji nėra paprasta.

Jį pagamino rusų meistrai iš Khokhloma.

Žiūrėk! Šie dalykai šiandien mus aplankė,

Papasakoti mums senovės, nuostabaus grožio paslaptis.

Supažindinti mus su Rusijos pasauliu, legendų ir gėrio pasauliu.

Sakyti, kad Rusijoje yra stebuklingų žmonių – meistrai!

Klausimas: Vaikinai, pasakykite man, koks dabar metų laikas?

K: Kokius dar sezonus žinote?

D. Ruduo, pavasaris, vasara.

V. Vaikai! Pažiūrėkite į šį patiekalą ir pasakykite, kokį sezoną jis jums primena!

D. Šio patiekalo raštas primena rudenį!

K. Kodėl taip manai?

D. Nes šis patiekalas ryškus, spalvingas, kaip gamta rudenį. Tik šiuo metų laiku medžiai puošiasi spalvingais drabužiais, daug geltonų, raudonų, oranžinių lapų ir uogų. Ruduo vadinamas auksiniu ir Khokhloma, dar vadinamas auksiniu.

V.: Teisingai. Žiūri į ją ir prisimeni tokius dalykus linijos:

„Auksinis ruduo, raudonų uogų barstymas,

Giraitės - seimai, šilko purslai,

Saulėtas – medaus žalumynų grožis.

Klausimas, ar visi mūsų parodos patiekalai yra ryškūs ir spalvingi?

D. Ne, ne viskas! Yra ir nedažytas!

V. Taip, vaikai! Amatininkams pritrūko dažų indams dažyti! Ar padėsime jiems baigti darbą ir išplauti indus?

D. Taip, mes padėsime!

V.: Bet prieš pradedant dažyti, pasakyk man, kuo tai skiriasi? Khokhloma modelis iš kitų?

Koks fonas? Khokhloma Ar meistrai taiko savo modelį?

D.: Geltona, raudona ir juoda fone.

V.: O kokie to elementai freskos tu jau žinai ir gali dažyti?

D.: „viksos“, „žolė“, „antenos“, „lašeliai“. "Lapai"

V.: Ir šiandien tai padarysime dažyti sudėtingiausias ir gražiausias elementas Khokhloma -"garbana".

Atidžiai žiūrėkite.

Atkreipiu dėmesį į tai, kaip reikia laikyti teptuką popieriaus atžvilgiu (ranka virš stalo): trys pirštai, vertikaliai popieriui.

Pradėkime pirmiausia dažykite teptuko galu, ištieskite ploną juostelę, tada paspauskite ir padarykite išlinkimą, kad juostelė būtų platesnė, vėl ištempkite ir atsargiai pakelkite teptuką ir vėl nubrėžkite šepetėlio galu, kad susidarytų plona juostelė. Toliau sukdami „garbaną“, atleiskite šepetėlio spaudimą.

(Po mano parodymo, demonstravimo ir vaiko paaiškinimo)

Dabar išbandykite tai ant savo popieriaus lapų, praktikuokite dažyti"garbana" (vaikai treniruojasi) .

O dabar truputį pailsėsime ir ruoškimės pirštais į pagrindinį darbą.

Štai mano padėjėjai, kad ir kokie jie būtų, pasukti: (žiūrėkite į atvirus delnus)

Ir šitaip, ir šitaip jie jokiu būdu neįsižeis. (Trinkite rankomis)

Vienas du trys keturi Penki. (Suplok rankomis)

Jie vėl nesėdi gerai. (Pakratykite šepetėlius)

Jie pasibeldė (beldžia į stalą) jį apvertė (apvalūs sukimai su šepečiu)

ir norėjo dirbti. (trina rankas)

Jie veiks šiek tiek (Suplok rankomis)

leisime jiems pailsėti. (Sudėkite delnus kartu)

Jie pasibeldė (beldžia į stalą)

jį apvertė (apvalūs sukimai su šepečiu)

ir vėl į kelią. (Suplok rankomis)

V.: Pailsėjome, o dabar laikas kibti į darbą.

Eikite prie stalo ir pasirinkite pasiruošimą (vaikai pasirenka ir sėda prie stalų). Prisiminkime, kokia tvarka dažysite savo gaminį.

1. Pirmiausia piešiame garbanas.

2. Nubrėžiame uogų kontūrus ir uogas nupiešiame kubeliu (atkreipkite dėmesį į spalvą uogos: juodame fone - raudonos uogos, geltoname - raudonos arba juodos uogos, raudoname - juodos uogos)

3. Kad raštas nepasirodytų blyškus ir neryškus, turime jį papuošti! Kaip mes galime jį papuošti? (piešti lapus)

4. Nubrėžiama siena.

Vaikai piešia.

Mokytojas individualiai kreipiasi į visus vaikus, kuriems sunku juos vėl parodyti savo lapelyje.

B. Baigiame darbą, išplauname šepetėlius, užtepame ant servetėlės ​​ir grąžiname į vietą. Kol tavo darbai džiūsta, ateik pas mane ir pažiūrėk, kokius darbus esi padaręs?

Pabaigoje vaikų darbų analizė.

Kas turi apvaliausias "garbanas"

Ar visi turi tinkamos spalvos uogas?

Kas gavo tikrąjį? Khokhloma modelis?

V.: Gerai padaryta, vaikinai, mes gavome tikrąjį Khokhloma patiekalai, kuris taip džiugina akį.

O kai jūsų darbai išdžius, surengsime parodą, kad visi galėtų pasigrožėti.

Ačiū vaikinai už tokį grožį!

IN: Mūsų veikla baigta. Atsisveikinkime su svečiais. Sutvarkykime lenteles.

Publikacijos šia tema:

„Dėl grybų miške“ Ugdome pažintinį susidomėjimą dirbti su tokia veikla kaip (taikymas). Mokomės tobulinti gebėjimą kurti.

GCD „Meninis ir estetinis vystymasis“ temos „Mažųjų dizainerių dirbtuvės“ santrauka Tikslai: plėtra kūrybiškumas Visi.

Pastabos apie piešinį „Suknelė vasarai“ GCD santrauka apie OO meninį ir estetinį vystymąsi (piešimas, vaikams vyresnioji grupė„Suknelė vasarai“ Tikslas: sudaryti sąlygas.

Edukacinių veiklų santrauka ugdymo srityse: fizinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis Tikslai: Ugdymo sritis – Kognityvinė raida 1. Toliau mokyti vaikus rūpintis savo sveikata 2. Lavinti pažintinius įgūdžius.

NNOD santrauka, skirta supažindinti su kvilingo technika parengiamosios mokyklos grupėje „Rusų matrioška“ Tikslai: 1. Mokomasis: - Supažindinti su Quilling technika. - Išmokite sudaryti pagrindines formas (įtempta spiralė, laisva spiralė,...