namai /
Pasakų herojai/ Medžių piešimo pučiant per vamzdelį technika. „Netradicinės piešimo technikos: blotografija. Blotografija naudojant medvilninius tamponus
Medžių piešimo pučiant per vamzdelį technika. „Netradicinės piešimo technikos: blotografija. Blotografija naudojant medvilninius tamponus
Piešimo pamokos vyresniajai grupei santrauka.
Tema: Blotografija. Pūtimas šiaudeliu
Tikslas: Vaikų vaizduotės ugdymas naudojant netradicines technologijas piešimas – blotografija.
Užduotys:
Švietimas:įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas, supažindinti netradicinė technologija piešimo blotografija – pūtimas vamzdeliu.
Švietimas: ugdyti vaikų kūrybinį mąstymą (per problemines situacijas), smalsumą, vaizduotę.
Švietimas:in ugdyti susidomėjimą menine veikla
Išplėskite ir suaktyvinkite žodyną:blotografija, dėmė,Vpučiant šiaudeliu.
Įranga:
konteineris su muilo tirpalu, skaidrus indas su švariu geriamuoju vandeniu,albumo lapas, guašas, platus šepetys, indelis vandens, kokteilio tūbelė,drėgnos servetėlės, teptukas.
Vaikai prieina prie mokytojo stalo. Mokytojas rankose laiko kokteilinę tūbelę.
-
Kaip manote, kam jis skirtas? (vaikų atsakymai)
Mokytojas geria iš šiaudelio, daro audrą taurėje, leidžia burbulas, tiesiog pučia...
Įsivaizduokite, aš galiu piešti ir šiaudeliu. Ar žinai kaip? (vaikų atsakymai)Mokytojas veda vaikus prašyti jų pamokyti.
Atsisėskite savo darbo vietose.
2. Pagrindinė dalis
Vaikinai, piešimas vamzdeliu yra netradicinė piešimo technika, ir tai vadinama blotografija.
Kokteilių vamzdelių pagalba išpūsime dizainą, o ką gausite, priklauso tik nuo jūsų. Paimkite teptuką, pamerkite jį į vandenį, tada į dažus ir lašinkite ant popieriaus, gausite mažą dėmę. Padėkite šepetį į šalį. Dabar, naudodami vamzdelį, išpučiame dėmę ir gauname modelį. Kiekvienas turės savo modelį. Mokytojas demonstruoja piešimo procesą.
Tuo tarpu, kol jūsų dėmės džiūsta, siūlau atlikti fizinį pratimą.
Fiziniai pratimai. "Žiūrėti"
Tikėti, tikėti -
Visi laikrodžiai atrodo taip:
Tikk tock. (Iš pradžių pakreipkite galvą į vieną petį, tada į kitą.)
Mes taip pat galime tai padaryti. (Kojos kartu, rankos ant diržo. Skaičiuodami „vienas“, pakreipkite galvą į dešinįjį petį, tada į kairę, kaip laikrodis.)
Tikk, tikk.
Jūsų raštai išdžiūvo, atidžiai pažiūrėkite į savo piešinį. Kas ką mato? Galite baigti dažyti įprastu teptuku. Įsivaizduokite, vaikinai, nebūkite drovūs.
Jūsų darbai paruošti, atneškite juos prie parodos stalo.
3. Baigiamoji dalis
Vaikinai, ką
įdomusdirbtitupasirodė.
Mokytojas prašo vaikų papasakoti, ką nupiešė.
Tada jis klausia vaikų, kuris darbas jiems patiko labiausiai ir kodėl. -
Vaikinai, kąTuŠiandienŠauniai padirbėta! TuPuikusunkiai dirbome! Pasakyk man, ehKąMesSutuŠiandienar tu padarei? (atsakymaivaikai)
Kaip
IrkaipMesnudažytas? (atsakymaivaikai) Kaipyra vadinamitechnologija, kuriMesnaudojamasVjodirbti?
O kas gali pasakyti, kodėl dažėme kokteilių šiaudeliais?
Matau, kad jūs visi išmokote piešti naudodami šią techniką.
Anksčiau atliktų darbų pavyzdžiai, iliustracijos vaikiškoms knygoms.
Reikalingos medžiagos: dengto popieriaus lapas, A-3 formato, rašalas, paletė, akvareliniai dažai, indelis vandens, šepečiai.
Pamokos eiga.
1. Įvadas.
Blotografija yra viena iš technikų, kurią mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Dėmių ir oro srauto pagalba atsiranda neįprasti siluetai, kuriuos menininkai paverčia medžiais, pasakų personažai, gėlės ir daug daugiau.
Šiandien susipažinsime tik su vienu blotografijos metodu, bet pirmiausia susipažinsime su iliustracijomis žinomų menininkų kurie naudojo šį piešimo būdą savo darbuose. Tai Erico Bulatovo ir Olego Vasiljevo darbas.
Kaip manote, kas padėjo šiems menininkams sukurti tankaus miško įvaizdį?
Teisingai! Dėmės!
Yra įvairių tipų dėmių: baisių ir mielų, piktų ir malonių. Viskas priklauso nuo menininko fantazijos.
Klausykite eilėraščio apie dėmes.
Nuostabi dėmė.
Kiekviename dėme
Kažkas ten yra
Jei dėmė
Pirštas įkištas.
Šiame dėme -
Katė su uodega
Po uodega -
Upė su tiltu
laivybai tinkama upė
Laivams ir zandrėms.
Ant tilto -
Keistuolis su keistuoliu.
Po tiltu -
Lydeka su ešeriais,
Ir jie plaukia pirmyn ir atgal
Visų rūšių laivai:
Jie ten plaukia su valtimis,
Jie plaukia čia su merginomis,
Atsispindi upėje
sterkai su ekscentrikais,
Keistuoliukai su zandais.
Ši dėmė baigėsi
Turime sukurti naują
Jame yra didžiuliai rūmai
Ir balkonas su karve!
2. Vaikų ruošimas praktiniams užsiėmimams.
Vaikinai, šiandien jūs ir aš kursime blotų pagalba įvairių vaizdų medžiai. Ir stebuklingas rašalo indelis mums tai padės. Rašalas nenusiplauna nuo drabužių, todėl pasirūpiname, kad visi turėtų prijuostes ir rankoves.
3. Praktinė pamoka.
Dabar pradėkime kurti blotografiją. Norėdami tai padaryti, į lapo vidurį įdėkite didelę rašalo dėmę ir pradėkite pūsti. Pučiame taip, kad mūsų dėmė augtų aukštyn, virstų medžiu.
(Mokytojo komentaras apie kiekvieną gamybos etapą, pagalba vaikams darbo procese). Dėmės turi būti išpūstos. Todėl vaikai greitai pavargsta.
Kūno kultūros minutė:
Kartą - pakilk, ištempk,
Du - pasilenk, išsitiesk,
Trys - plojimai, trys plojimai,
Trys galvos linktelėjimai.
Keturios - rankos platesnės,
Penki - mojuokite rankomis,
Šeši – atsisėskite ramiai.
Kai mūsų medžiai bus paruošti, mes pradedame baigti darbą šepečiu akvareliniais dažais. Sumaišykite geltoną ir mėlynos spalvos. Paaiškėja įvairių atspalviųžalias. Taikykite teptuko potėpius, kad sukurtumėte medžių lapus ir žolę.
Pabaigoje baigiame piešti saulę ir debesis.
4. Pamokos apibendrinimas. Asmeninės sėkmės vertinimas medžio vaizdų kūrimo procese.
Rengiame mokinių darbų parodą.
Daugiau meninio ir estetinio tobulėjimo
Piešimas netradicine technika (blotografija su vamzdeliu)
Tema:"Medis".
Tikslas: Sužadinkite teigiamas emocijas vaikams naudojant meninis žodis, muzika, folkloras. Ugdykite bendravimo ir kalbos įgūdžius. Plėsti vaikų akiratį ir skatinti pažinimo procesus. Tobulinti netradicinio objekto vaizdavimo (blotografijos vamzdeliu) įgūdžius. Ugdykite domėjimąsi gamta.
Meninė kūryba:
Supažindinkite vaikus su naujo tipo netradicine piešimo technika „blotografija“.
Supažindinkite su piešimo vamzdeliu metodu ir piešimo užbaigimo teptuku būdu.
Šiandien jūs ir aš būsime burtininkai, o kokteilių šiaudelis bus burtų lazdelė.
Eksperimentavimas:
Mes esame burtų lazdelė
Tyliai pamojuokime
Ir stebuklai lėkštėje
Rasime jį iš smėlio.
Pasukite smėlio lėkštę link savęs ir pabandykite pūsti į lazdą, ką matote? (smėlis išsipučia). Stenkitės piešti saulę, kurią išpučiate, šiaudeliu ir oru (piešia vaikai). Dabar išbandykite tai dubenyje su vandeniu (tai daro vaikai). Neveikia. Ir aš siūlau piešti ant popieriaus mūsų burtų lazdelės pagalba ir ne šiaip piešti, o išpūsti piešinį, bet pirmiausia mes su tavimi pasikalbėsime.
3 Pažiūrėkite, ką turime ant stalo.
(albumo lakštai, šepečiai, skiestas guašas, indeliai vandens, popierinės servetėlės)
Mes piešime medžius naudodami savo stebuklingą vamzdelio lazdelę. Pirmiausia teptuku paimsime dažus ir padarysime dėmę toje vietoje, kur prasidės medžio kamienas. Tada pradedame išpūsti dėmę šiaudeliu, neliesdami nei dažų, nei popieriaus. Lapą galima pasukti, kad būtų sukurtas kamienas. Tada šepetėliu nupieškite medžio šakas. Tuo tarpu jūs ir aš šiek tiek pailsėsime. Atsigulkime ant kilimo užsimerkę ir įsivaizduokime miško grožį.
(skamba atsipalaidavimo muzikos įrašas „Pavasario miško garsai“)
3. Ką reikia padaryti, kad piešinys būtų gražus?
Reikia labai pasistengti ir piešti su meile. Vaikai piešia. Savarankiška veikla.
Pamokos santrauka:
Mūsų brėžiniai yra paruošti, ryškūs!
Pabaigai kūno kultūros sesija:
Šiandien dažėme
Šiandien dažėme
Mūsų pirštai pavargę.
Leisk jiems šiek tiek pailsėti
Jie vėl pradės piešti
Kartu atitraukime alkūnes
Pradėkime piešti iš naujo (glostome rankas, papurtėme ir minkome).
Šiandien dažėme
Mūsų pirštai pavargę.
Pakratykime pirštus
Pradėkime piešti iš naujo.
Kojos kartu, kojos atskirai,
Įkalame nagus (vaikai sklandžiai pakelia rankas priešais save, purto rankas ir trypia kojomis.)
Bandėme, piešėme,
Ir dabar visi atsistojo kartu,
Jie trypė kojomis, plojo rankomis,
Tada suspaudžiame pirštus,
Pradėkime piešti iš naujo.
Bandėme, piešėme,
Mūsų pirštai pavargę.
O dabar pailsėsime -
Pradėkime piešti iš naujo
(Deklamuodami eilėraštį vaikai atlieka judesius, kartodami paskui mokytoją.)
Jei vienas iš vaikų nespėjo baigti piešinio, jis baigia piešinį. Pamokos pabaigoje – sukurtų darbų paroda. Vaikų piešinių peržiūra atliekama su užduotimi pasirinkti išraiškingus vaizdus: labiausiai neįprastą, ryškų, linksmą medį. Atkreipiamas dėmesys į vaizdo tikroviškumą. Kiekvienam vaikui nustatoma, kokias medžiagas ir technikas jis naudojo.
Parengė: Mokytoja Kolčina Inessa Vladimirovna
Piešimo technika Blotografija(piešimas dėmėmis, pučiant jas per šiaudelį) – tai dar viena magija tarp mūsų piešimo pamokų. Iš pirmo žvilgsnio tai nesuprantama ir atrodo, kad nenorite to imtis, bet vos tik pradedi kurti, šis pirmasis jausmas dingsta kaip dūmas. Piešinys tarsi gimsta pats! Taip, Dailininkas dažų lašelius išdėlioja pagal savo planą, bet juos išpūtęs nebegali tiksliai numatyti, kaip jie išsiskirstys, sutekės vienas į kitą ir koks bus galutinis rezultatas... Tapydamas tu mėgaukitės šio veiksmo grožiu! Išmoksite naudoti atsitiktinius efektus kaip kūrybiškumo pagrindą!
Ši veikla bus įdomi ir suaugusiems, ir vaikams. Be to, tai ne tik įdomu, bet ir naudinga: pavyzdžiui, vaikams, kurių kalbos raida vėluoja (kaip artikuliacinė gimnastika). Piešimas pučiant per šiaudelį taip pat pagerina plaučių ir kvėpavimo sistemos sveikatą bei stiprumą (o tai ypač naudinga kosint).
Piešimo pamoka: Blotografija – dažų pūtimas per šiaudelį
Mums reikės:
Albumo lapai,
Guašas arba akvarelė,
Didelis šepetys,
Šiaudeliai gėrimams,
Likusi dalis: vanduo indelyje, drėgna šluostė – nuvalykite rankas, jei jos susitepė.
Progresas:
1 žingsnis. Panardinkite teptuką į atskiestus dažus ir užpurkškite ant popieriaus lapo. Kuo tirštesni dažai, tuo sodresnė spalva, bet tuo sunkiau išpūsti.
2 žingsnis. Paimame vamzdelį ir per jį pučiame ant dažų lašelių, jie virsta dėmėmis.
Piešinio su rašalo blotografija pavyzdys – Mokslo laboratorija:
Naudota čia blotografija išpūsta per šiaudelį, kartu su piešimu juodu flomasteriu (laboratorinių stiklinių indų kontūrai), taip pat dar du efektus:
1) Purškimas iš šepetėlio(jums reikia šepetėlio su tvirtais ir trumpais šereliais).
2) Spausdina iš vamzdelio- pamerkite vamzdelį į storus dažus ir atspausdinkite ant popieriaus.
Pažiūrėkite, kaip blotografiją galima derinti su kitais piešimo būdais:
Visi trys piešiniai piešia peizažus su medžiais, naudojant blotografijos techniką:
1 piešinys: skirtingų spalvų medžių piešimas pučiant vamzdelį - ant jau akvarele nudažyto ir išdžiūvusio sluoksnio.
2 paveikslas: Pirmiausia jie „išpūtė“ medžius, o piešiniui išdžiūvus spalvotais skirtingų spalvų pieštukais nuspalvino tarpus tarp „šakų“. Šis raštas neaiškiai primena vitražą.
3 nuotrauka: Blotografija ant išdžiovinto akvarelės monotipijos sluoksnio. Daugiau apie tai, kaip piešti monotipiją, galite sužinoti mūsų
vaikiški kaušeliai plastikinis šaukštas dažų, pila juos ant lakšto, padarydamas nedidelę dėmę (lašelį). Tada pūskite ant šios dėmės iš vamzdelio, kad jo galas neliestų nei dėmės, nei popieriaus. Jei reikia, procedūra kartojama. Trūkstamos detalės užpildytos.
Vaizdo gavimo būdas: vaikas paima dažus ant teptuko ir trenkia teptuku į kartoną, kurį laiko virš popieriaus. Tada jis nudažo lapą akvarele viena ar keliomis spalvomis. Dažų purslai ant popieriaus.
Lapų atspaudai
Išraiškos priemonės: tekstūra, spalva.
Medžiagos: popierius, guašas, įvairių medžių lapai (geriausia nukritę), šepečiai.
Vaizdo gavimo būdas: Vaikas padengia medžio gabalą skirtingų spalvų dažais, tada deda jį dažyta puse ant popieriaus, kad padarytų atspaudą. Kiekvieną kartą paimamas naujas lapas. Lapų lapkočius galima piešti teptuku.
Reljefinis
Išraiškos priemonės: tekstūra, spalva.
Medžiagos: plonas popierius, spalvoti pieštukai, daiktai gofruotu paviršiumi (gofruotas kartonas, plastikas, monetos ir kt.), paprastas pieštukas.
Vaizdo gavimo būdas: vaikas piešia paprastu pieštuku ko jis nori. Jei reikia sukurti daug identiškų elementų (pavyzdžiui, lapų), patartina naudoti kartoninį šabloną. Tada po piešiniu dedamas objektas banguotu paviršiumi, pieštukais nuspalvinamas piešinys. Kitoje pamokoje piešinius galima iškirpti ir įklijuoti ant bendro lapo.
Spalvotas subraižytas popierius
Išraiškos priemonės: linija, potėpis, spalva.
Medžiagos: spalvotas kartonas arba storas popierius, iš anksto nudažytas akvarele ar flomasteriais, žvakė, platus teptukas, dubenys guašui, pagaliukas paaštrintais galais.
Vaizdo gavimo būdas: vaikas patrina paklodę žvake, kad ji visiškai pasidengtų vaško sluoksniu. Tada lapas nudažytas guašu, sumaišytu su skystas muilas. Po džiovinimo dizainas subraižytas pagaliuku. Toliau trūkstamas detales galima papildyti guašu.
Kraštovaizdžio monotipija
Išraiškos priemonės: dėmė, tonas, vertikali simetrija, erdvės vaizdas kompozicijoje.
Medžiagos: popierius, teptukai, guašas ar akvarelė, drėgna kempinė, plytelės.
Vaizdo gavimo būdas: Vaikas perlenkia lapą per pusę. Vienoje lapo pusėje nupieštas peizažas, kitoje pusėje atsispindi ežere ar upėje (įspaudas). Kraštovaizdis daromas greitai, kad dažai nespėtų išdžiūti. Pusė lapo, skirta spaudai, nuvaloma drėgna kempine. Originalus piešinys, iš jo padarius atspaudą, pagyvinamas dažais, kad labiau skirtųsi nuo spaudinio. Monotipijai taip pat galite naudoti popieriaus lapą ir plyteles. Pastarajam dažais užtepamas piešinys, po to jis padengiamas drėgnu popieriaus lapu. Kraštovaizdis tampa neryškus.
Praktikuokite piešimą pirštais. Išmokite piešti saulėgrąžos stiebą ir lapus. Stiprinkite piešimo guašu įgūdžius. Ugdykite kompozicijos jausmą
A4 formato lapas su nupieštu apskritimu ir žiedlapiais, padarytas aplikacijos pamokoje, juodu rašalu dubenėliuose, žalias guašas, teptukai, eskizai ir iliustracijos
Papuoškite nosinę
Kamštienos įspaudas, piešimas pirštu
Išmokite papuošti nosinę paprastu raštu, naudodami marginimo, piešimo pirštais ir viliojimo technikas. Ugdykite kompozicijos ir ritmo jausmą
Spalvotas trikampis lapas, guašas dubenėliuose, skirtas dažymui ir marginimui pirštais, kamštiena, teptukai, guašas, eskizai ir iliustracijos
Rudens medis
Įspaudas su trintuko antspaudais
Supažindinti su antspaudų spausdinimo technika. Praktikuokite piešimą su anglimi ir sangviniku
Tamsinto A4 formato popieriaus lapas, sangvinikas, anglis, lapo formos antspaudai, guašas spaudos dubenyse, iliustracijos ir eskizai
Pagal dizainą
Įvairūs
Viskas sandėlyje
Spalio mėn
Mano žaislai
Įspaudas kamščiu, plombos, tapyba pirštu
Treniruokitės piešti apvalius daiktus (būgną, rutulį). Stiprinkite gebėjimą dekoruoti objektus spausdindami ir tapydami pirštais. Ugdykite kompozicijos jausmą
A3 lapas, guašas, guašas dubenėliuose, šepečiai, kamuoliukai ir stiklinė, du meškiukai žaidimo situacijai, eskizai
Išmokite piešti ovalo formos objektus. Sustiprinkite galimybę išdėstyti brėžinius per visą lapo paviršių. Praktikuokite piešinių dekoravimą spauda
Tamsinto A3 popieriaus lapas, guašas, guašas dubenėliuose, šepečiai, pailgi balionai, lapai su nupieštais ovalais sekimui, eskizai
Grybai krepšelyje
Signetų įspaudas, piešimas pirštu
Treniruokitės piešti ovalo formos objektus ir spausdinti ženklais. Stiprinkite galimybę papuošti objektus paprastu raštu (taškelių juostele), piešdami pirštais. Ugdykite kompozicijos jausmą.
Tamsinto A4 popieriaus lapas, rudas guašas, guašas dubenėliuose, šepečiai, grybų manekenai, lėlė, voverė, rankinė ir krepšelis žaidimo situacijai, eskizai
Pagal dizainą
Įvairūs
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Viskas sandėlyje
lapkritis
Mano mėgstamiausia žuvis
Vaško kreidelės ir akvarelės
Praktikuokite piešti ovalo formos objektus. Supažindinti su vaškinių kreidelių ir akvarelių derinimo technika. Išmokite tamsinti lapą skirtingos spalvos akvarelė. Ugdykite spalvų suvokimą
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
A3 lapas, viršutinė dalis kuris nuspalvintas mėlynai arba pilkai, o dugnas baltas (sniegas); baltas ir žalias guašas dubenėliuose, sangvinikas, įvairių dydžių eglių trafaretai, putplasčio tamponai, nuotraukos ir iliustracijos, eskizai
Du gaidžiai | kivirčytis
| Delno piešinys
Pagerinkite gebėjimą daryti delno atspaudus ir piešti juos prie tam tikro atvaizdo (gaidžio). Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Viskas sandėlyje
Papuoškite eglutę karoliukais
Dažymas pirštais, kamštienos įspaudas
Treniruokitės piešdami Kalėdų eglutės karoliukus, tapydami pirštais ir margindami kamščiu. Išmokite kaitalioti karoliukus skirtingų dydžių. Ugdykite ritmo pojūtį
Galite naudoti paruoštas eglutes iš spalvoto popieriaus, priklijuotas per pamoką aplikacijomis arba nudažytas guašu, guašu dubenėliuose, kamščiu, eglutės karoliukais, eskizais.
sausio mėn
Kalėdinės dekoracijos
Vaškinė kreidelė ir akvarelė, atspaudas su kamščiu
Iškirpti iš storo popieriaus Kalėdinės dekoracijos(rutuliukai, varvekliai, mėnuo, žvaigždė ir kt.), vaško kreidelės, akvarelės, teptukai, guašas dubenėliuose, kamštiena, ant vatmano popieriaus nupiešta eglutė, eglutės papuošimai
Sniego žmogus
Popieriaus glamžymas (sukimas)
Stiprinti piešimo guašu įgūdžius, gebėjimą darbe derinti riedėjimą, popieriaus glamžymą ir piešimą. Išmokite užbaigti paveikslą su sniego seneliu (šluota, eglutė, tvora ir kt.). Ugdykite kompozicijos jausmą
Storo A4 formato popieriaus lapas (tamsintas), visa ir pusė servetėlė (balta), klijai lėkštėje, guašas, teptukas, vatos sniego senelis, eskizai
Pagal dizainą
Įvairūs
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Viskas sandėlyje
vasario mėn
Nupieškite kokį tik norite puodelį ir papuoškite
Signeto įspaudas, trafaretinė spauda
Išmokite piešti įvairių formų puodelius (stačiakampius, puslankius), dekoruoti juos raštais (pagrindinė puošmena – trafaretinė spauda, papildoma puošmena – spauda). Ugdykite kompozicijos ir ritmo jausmą
A4 lapas, guašas, teptukas, trintuko antspaudai, trafaretai, putplasčio tamponai, guašas dubenėliuose, iliustracijos ir eskizai, įvairių formų puodeliai
Laivai jūroje
"Pažįstama forma - naujas vaizdas"; juodas žymeklis ir akvarelė
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite kūrybiškumą. Kovas
Viskas sandėlyje
Nupieškite ir papuoškite gėlių vazą
„Pažįstama forma – naujas įvaizdis“; antspaudo įspūdis
Tobulinkite vaikų įgūdžius naudojant šias vizualines technikas. Lavinti vaizduotę, kompozicijos pojūtį, ritmą
A4 tamsinto popieriaus lapas, guašas dubenėliuose, ženklai, daiktai pėdsakams (padėklai, apvalūs ir ovalūs stovai), eskizai, iliustracijos
Kortelė mamai
Spauda trafaretu, tapyba pirštu
Tobulinkite vaikų įgūdžius naudojant šias vizualines technikas. Ugdykite kompozicijos ir ritmo jausmą
A3 lapas (su klijuotomis vazomis), perlenktas per pusę, tamsintas, guašas dubenėliuose, guašas, teptukas, putplasčio tamponai, gėlių trafaretai, mimozos ir tulpės arba iliustracijos, eskizai
Pavasario saulė
Piešimas delnais
Stiprinti gebėjimą piešti spausdinimo delnu technika, komandinės veiklos įgūdžius. Išmokite maišyti skirtingos spalvos(geltona, raudona, oranžinė) šepetėliu tiesiai ant delno
Šviesiai mėlynos spalvos vatmano popierius, guašas, teptukai, iliustracijos, eskizai
Pagal dizainą
Įvairūs
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Viskas sandėlyje
Balandis
Raketos kosmose
Šilkografija
Toliau mokykitės maišyti įvairūs dažai(mėlyna, šviesiai mėlyna, violetinė, juoda) tiesiai ant popieriaus lapo. Pagerinkite savo trafaretinio spausdinimo įgūdžius. Išmok piešti raketas, skraidančias lėkštes
Stiprinkite gebėjimą suglamžyti servetėles ar jas nuplėšti ir gaminti viščiukus, detales papildykite pastelėmis (žolė, gėlės) ir juodu žymekliu (akys, snapas, kojos). Ugdykite kompozicijos jausmą
A4 blyškiai mėlynos spalvos lapas, geltonos servetėlės, sveika ir pusė (viščiukų galvai ir kūnui), PVA klijai lėkštėse, pastelė, juodas žymeklis, vištienos kepurės (žaidimui), eskizai ir iliustracijos
Papuoškite savo megztinį
Bakstymas kietu šepetėliu, spausdinimas ženklais
Tobulinkite savo įgūdžius naudodami šiuos metodus. Ugdykite ritmo pojūtį, kompoziciją, vaizduotę. Ugdykite tvarkingumą
Megztiniai, kirpti iš tamsinto popieriaus. Kietas teptukas, guašas, guašas dubenėliuose, antspaudai, eskizai, lėlė ir meškiukas žaidimo situacijai
Pagal dizainą
Įvairūs
Viskas sandėlyje
Gegužė
Kiaulpienės
Vaško kreidelės ir akvarelės, spauda
Stiprinti vaikų įgūdžius naudojant šiuos metodus. Išmokite sukurti išraiškingą kiaulpienių įvaizdį. Ugdykite kompozicijos jausmą
A4 baltas arba blyškiai žalios spalvos lapas, vaško kreidelės, akvarelės, teptukai, guašas dubenėliuose, guašas, įvairių dydžių trikampių formos antspaudai, iliustracijos, eskizai.
Kaip aš užaugau per metus (autoportretas)
Juodas ir baltas subraižytas popierius (baigtas lapas), juodas žymeklis, sanguine
Stiprinti gebėjimą piešti žmogaus portretą naudojant išraiškingą grafiką (liniją, tašką, brūkšnį). Prisidėti prie požiūrio į vaizduojamąjį perdavimą. Ugdykite kompozicijos jausmą
Paruoštas lapas juodai baltam braižytam popieriui arba baltam jūsų pasirinktam A3 lapui, braukiklis, juodas žymeklis, sangvinikas, autoportretų reprodukcijos, eskizai
Pagal dizainą
Įvairūs
Tobulinti laisvo eksperimentavimo su medžiagomis, reikalingomis dirbant įvairiomis netradicinėmis technikomis, įgūdžius. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą
Spausdinimas (signetas, trafaretas) „pažįstama forma – naujas vaizdas“
Stiprinti gebėjimą kurti paprastus raštus naudojant spaudos techniką ir techniką „senoji forma – naujas turinys“, kad būtų galima piešti vazos formą. Ugdykite kompozicijos jausmą
Apvalūs ir ovalo formos daiktai (pavyzdžiui, padėklas, lėkštė), antspaudai ir trafaretai, paprastas pieštukas, putplasčio tamponai, guašas dubenėliuose
Drugeliai, kuriuos mačiau vasarą
Monotipija, delno ir kumščio pėdsakas
Supažindinkite vaikus su monotipijos technika. Stiprinti gebėjimą naudoti techniką „sena forma – naujas turinys“ (delnas su uždarais pirštais – didelis sparnas, kumštis – mažas). Supažindinkite vaikus su simetrija (naudodamiesi drugelio pavyzdžiu). Ugdykite erdvinį mąstymą
Simetriškų ir asimetrinių objektų siluetai drugelių iliustracijoje, popieriaus lapas, Baltas kvadratas, guašas, teptukas, pieštukas
Daržovių natiurmortas „Ką mums davė ruduo? (iš gyvenimo)
Įvairūs
Stiprinti gebėjimą komponuoti natiurmortą, analizuoti jį, jo komponentus ir jų išdėstymą, praktikuoti piešimą pastelėmis naudojant kreidelės galą ir visą jo paviršių. Ugdykite kompozicijos jausmą
Daržovės arba manekenai, tamsus popierius, pastelės, eskizai ir paveikslai (reprodukcijos), vaizduojantys natiurmortą
Spalio mėn
Ežiukai
Dūrimas kietu, pusiau sausu šepetėliu, įspaudas suglamžytu popieriumi
Sustiprinkite gebėjimą naudoti „bakstymo kietu pusiau sausu šepetėliu“, „spausdinimo su glamžytu popieriumi“ technikas. Išmokite nupiešti ežio kūną (ovalą) kišenėmis, prieš tai nenupiešdami pieštuku. Išmokite papildyti vaizdą tinkamomis detalėmis, įskaitant sausus lapus
Išmok analizuoti gamtą, išryškinti jos požymius ir ypatybes. Stiprinti gebėjimą piešti pirštais, panardinimo techniką (lapams). Ugdykite kompozicijos ir spalvų suvokimą
4 popieriaus lapai, šermukšnio šakelė, guašas (įskaitant oranžinį ir raudoną) dubenėliuose, šepečiai
Lapų marginimas, spausdinimas arba purškiamas trafaretas
Supažindinti su lapų marginimo technika. Stiprinti gebėjimą dirbti trafaretinės spaudos technikomis. Ugdykite spalvų suvokimą. Išmokite maišyti dažus tiesiai ant lapų arba su tamponu spausdindami
Išmokite atspindėti vaizduojamo objekto ypatybes naudojant įvairias netradicines vizualines technikas (rugsėjį mediena - monotipija, spalį - trafaretinis purškimas, lapkritį - spauda). Išmokite koreliuoti lapų skaičių ir spalvą (rugsėjo mėnesį lapų daug, jie geltonai žali, lapkritį mažai lapų, žalių nėra). Ugdykite kompozicijos jausmą, gerinkite gebėjimą dirbti šiomis technikomis
Anglis, sangvinikas, ženklai, trafaretas, kietas teptukas, mėlynas ir pilkas A4 formato popierius, teptukai, guašas, iliustracijos, rudens peizažų eskizai (pagal mėnesius)
Magiškasis ugnies paukštis
Grattage technika
Išmokykite vaikus perteikti piešiniu charakterio bruožai pasakų paukštis, naudojant grattage techniką. Stiprinti vaikų gebėjimą dirbti kolektyviai.
Pusė peizažinio kartono lapo, paruošto draskymo technika, braižymo pagaliukai, akvarelės, teptukai, ugnies paukščio brėžinys.
Mėgstamiausia suknelė ar megztinis
Signetų įspaudas, piešimas pirštu
Sustiprinkite galimybę papuošti suknelę ar megztinį paprastu raštu, naudojant didelį vieną papuošimą (gėlę ir kt.) centre, o prie apykaklės - smulkus raštas juostoje
Suknelės ir megztiniai iškirpti iš popieriaus, įvairūs ženklai, guašas dubenėliuose, drabužių piešiniai, lėlių drabužiai
gruodį
Pirmas sniegas
Monotipas. Piešimas pirštais
Išmokite piešti medį be lapų monotipijos technika, palyginkite jo vaizdavimo būdą su medžio su lapais atvaizdu (žr. pamoką Nr. 17). Stiprinkite gebėjimą pavaizduoti sniegą piešdami pirštais. Ugdykite kompozicijos jausmą
A4 lapas tamsiai mėlynas, tamsiai pilkas, violetinės gėlės, juodas guašas arba rašalas, baltas guašas dubenėliuose, servetėlėse, eskizuose ir iliustracijose
Išmokite papuošti lėkštes ir padėklus įvairių formų ir dydžių snaigių raštu. Praktikuokite piešimą teptuko galu. Stiprinti gebėjimą maišyti dubenyje baltas guašas su mėlyna, violetine. Ugdykite vaizduotę ir kompozicijos jausmą
Lėkštės ir padėklai, iškirpti iš juodo popieriaus, balto, mėlyno, violetinio guašo, iliustracijos, eskizai
sausio mėn
Kalėdų eglutė elegantiška
Piešimas pirštais, akvarelė + vaško kreidelės
Išmokite pasigaminti plokščius eglutės žaisliukus (akvarelės + vaško kreidelės technikomis) papuošti eglutę (darbas komandoje atliekamas karpant). Stiprinti gebėjimą puošti įvairius geometrines figūras raštų, pavyzdžiui, ant eglutės papuošimų. Išmokite papuošti eglutę karoliukais, piešdami pirštais
Įvairios figūrėlės iškirptos iš popieriaus, Kalėdų eglutė, akvarelė, vaškinės kreidelės, guašas dubenėliuose, eglutės žaisliukai
Tobulinkite savo įgūdžius meninėse spausdinimo ir piešimo pirštais technikose. Ugdykite spalvų suvokimą ir ritmo pojūtį. Stiprinti gebėjimą kurti paprastus raštus (juosteles, langelius)
Išmokite sukurti išraiškingą apuoko įvaizdį, naudodami bakstelėjimo ir anglies techniką. Ugdyti gebėjimą naudoti išraiškingas grafikos priemones. Sustiprinkite savo įgūdžius dirbant su šiomis medžiagomis
A3 popierius, anglis, kieti ir minkšti teptukai, juodas guašas, iliustracijos, eskizai, ankstesnių metų vaikų piešiniai
vasario mėn
Mano portretas
Juodos ir baltos spalvos popierius, akvarelė + vaško kreidelės
Suteikti žinių apie portretą kaip vaizduojamojo meno žanrą. Stiprinti gebėjimą piešti žmogaus portretą. Išmokite vaizduoti savo nuotaiką, išvaizdos bruožus (šukuoseną ir pan.) Ugdykite kompozicijos jausmą
Tobulinti įgūdžius netradicinėje vaizduojamąjį meną vaško kreidelės + akvarelė, rankų atspaudai. Išmokite rankų atspaudus paversti žuvytėmis ir medūzomis, piešti įvairius dumblius, įvairaus dydžio žuvis. Ugdykite vaizduotę ir kompozicijos jausmą
Toliau supažindinkite vaikus su portreto žanru. Įtvirtinti gebėjimą pavaizduoti žmogaus veidą (figūrą) įvairiomis sangvinikų piešimo technikomis, grafiškai išraiškingos priemonės(linija, dėmė, potėpis). Ugdykite kompozicijos jausmą
Popieriaus lapai A4, A3, sanguine, reprodukcijos moterų portretai
Snieguolės mano mamai
Akvarelė + vaškinė kreidelė
Išmokite piešti snieguoles vaškinėmis kreidelėmis, ypatingą dėmesį skirdami nulenktai gėlių galvai. Išmokite perteikti pavasario spalvas naudodami akvareles. Ugdykite spalvų suvokimą
Stiprinti gebėjimą piešti ant neapdoroto fono, maišyti dažus tiesiai ant lapo, lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę.
Piešimo įtaisas, didelis tamponas lapo paviršiui sudrėkinti.
Balandis
Žvaigždėtas dangus
Purškimas, putų gumos trafaretinė spauda
Išmokite sukurti žvaigždėto dangaus vaizdą maišydami dažus, purškdami ir spausdindami trafaretu. Ugdykite spalvų suvokimą. Praktikuokite piešimą naudodami šiuos metodus
Praturtinkite ir plėskite vaikų meninę patirtį dirbant su akvarele, piešiant ant šlapio popieriaus, maišant dažus.
Po du albumo lapus kiekvienam vaikui, akvareliniai dažai, mažos kempinėlės, du indai vandens, stori teptukai.
Vaisiai lėkštėje (iš gyvenimo)
Vaško kreidelės+akvarelė
Toliau mokykitės, kaip sudaryti vaisių natiurmortą, nustatyti įvairių dalių formą, dydį, spalvą ir vietą bei parodyti šias savybes piešinyje. Praktikuokite kruopščiai dažydami vaisius vaško kreidelėmis, sukurdami priebalsį naudodami akvarelę
Vaisiai arba manekenai, lėkštė (lėkštė), A4 popierius, vaško kreidelės arba vaško pastelė, teptukai, akvarelė, eskizai
Šaka su pirmaisiais lapais (iš gyvenimo)
Signeto įspaudas
Toliau mokyti analizuoti gamtą, nustatyti ir brėžinyje perteikti vazos ar šakelės formą ir dydį. Stiprinkite gebėjimą piešti pusiau pražydusius ir ką tik išsiritusius lapus spausdindami, perteikdami jų spalvą. Ugdykite kompozicijos jausmą
Stiprinkite gebėjimą apgalvoti piešinio išdėstymą lape, piešimo metu remtis gamta, koreliuoti vazos ir šakų dydį. Pagerinkite gebėjimą piešti pirštais ir badyti, kad padidintumėte piešinio išraiškingumą
Vyšnių žiedai vazoje, lėkštė dažams maišyti, kišenė (lazdelė su vata), servetėlės, guašas, teptukai, mėlynas arba tamsiai mėlynas A3 popierius, pedagoginiai eskizai
Tobulinkite savo įgūdžius naudodami šiuos metodus. Išmokite išraiškingiausiai parodyti kiaulpienių išvaizdą, naudoti neįprastos medžiagos sukurti išraiškingą vaizdą