Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Prekės vaikams/ „planas - elementarių matematinių sąvokų formavimo mazgų metmenys parengiamojoje mokyklai grupėje: „kelionė į matematikos šalį. Pamokos apie matematinį ugdymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka

„planas - elementarių matematinių sąvokų formavimo mazgų santrauka parengiamojoje mokyklai grupėje: „Kelionė į matematikos šalį. Pamokos apie matematinį ugdymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka

GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamoji grupė tema: „Paprastų aritmetinių uždavinių sprendimas“

GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamojoje grupėje tema: „Paprastų aritmetinių uždavinių sprendimas“

Tikslas: Pradinių matematinių žinių formavimas.
Užduotys: Išmokykite vaikus sudaryti ir spręsti paprastus aritmetinius uždavinius naudojant skaitinį pavyzdį. Pratinkite vaikus kiekybiniu ir eiliniu skaičiavimu per 20.
Stiprinti idėjas apie geometrines figūras ah.Išugdyti loginį mąstymą.
Medžiaga pamokai. medaliai „Sumanūs ir gudrūs“ (kiekvienam vaikui).
Demonstracija: skaičių rinkinys, ženklai, Dunno (paveikslėlis), žodis „ačiū“ (atskiros raidės)
Dozavimas:„Matematikos rinkinys“, skaičiavimo lazdelės, spausdintos užduotys „Matematikos diktantas“, „Sujunkite taškus paveikslėlyje“ (kiekvienam vaikui)
Pamokos eiga:
Auklėtojas.- Vaikinai, šiandien turime svečią, jis juokingas, aš įdėjau Dunno nuotrauką ant lentos.
– paklausė Malvina namų darbai Nežinau, bet jis nežino, kaip su tuo susitvarkyti. Taigi jis atėjo pas mus pagalbos. Ar sutinkate jam padėti? (Taip)
- Tada atsisėskite prie stalų. Nepamirškite, kad nugara prie stalo turi būti tiesi. Taigi ar jūs pasiruošę? (Taip)
Ir už kiekvieną atliktą užduotį Dunno duos jums laišką, kad galėtume juos sujungti į žodį.
1 užduotis „Galvok ir atsakyk“(užduotis žodžiu)
Kokį skaičių reikia pridėti prie 8, kad būtų 10?
Koks skaičius yra mažesnis nei 5 x 1?
Įvardinkite skaičiaus 8 kaimynus; 4; 6
Koks skaičius ateina po skaičiaus 5; 1; 7
Koks skaičius yra prieš 8? 6; 4
Kiek mėnesių būna per metus?
Koks dabar metų laikas?
Kiek yra pavasario mėnesių? Pavadinkite juos.
Kiek dienų per savaitę?
Kokia savaitės diena šiandien?
kaip buvo vakar?
Kiek poilsio dienų? Pavadinkite juos.
Kokia savaitės diena bus rytoj?
Auklėtojas. Šauniai padirbėta! Atlikome pirmąją užduotį. Ir už tai Dunno suteikia jums raidę „C“! (padėjau ant lentos).


2 užduotis "Matematinis diktantas"
- Perkelkite 1 kvadratą į kairę ir 4 iš viršaus, padėkite tašką ir pradėkite piešti.
1 aukštyn, 2 į dešinę, 1 aukštyn, 1 į šoną, 1 žemyn, 2 į dešinę, 1 žemyn, 1 į dešinę, 1 aukštyn, 2 į dešinę, 1 aukštyn, 1- į šoną, 1 - žemyn, 2 - į dešinę, 1 - žemyn, 1 - į dešinę pusę, 1 - aukštyn, 2 - į dešinę, 1 - aukštyn, 1 - į šoną, 1 - žemyn, 2 - į dešinę pusę, 1 - žemyn, 1 - į dešinę pusę, tada turite atspindėti piešinį veidrodinis vaizdas. (Vaikai atlieka užduotį)


Auklėtojas. Puiku. Ir mes padėjome Dunno susidoroti su šia užduotimi. Gauname raidę "P".


3 užduotis
"Išspręsti problemą"
Auklėtojas. Tačiau prieš spręsdami problemą prisiminkime, iš kokių dalių ji susideda? (Sąlyga, Klausimas, Sprendimas, Atsakymas)
-Šauniai padirbėta! Kas gali išspręsti problemą? (Mokytojas perspėja, kad skaičius neturėtų būti didesnis nei dešimt).
Jei vaikams sunku sudaryti uždavinius, mokytojas lentoje išdėsto pavyzdį: 6-1 =?
Pedagogas:„Sukurkite problemą, kurioje yra šie skaičiai“.
Vaikai susikuria problemas. Pavyzdžiui: „Parduotuvėje buvo 6 lėlės. Atėjo pirkėjas ir nupirko 1 lėlę. Kiek lėlių liko parduotuvėje? (Vaikai išsprendžia ir „užsirašo“ sprendimą: 6-1=5).
Mokytojas išklauso vaikų problemas ir įsitikina, kad jie teisingai pateikia klausimą.
Siūlau dar vieną pavyzdį, kaip vaikai kuria užduotis. Pavyzdžiui: 8+1 = ?
Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Nežinau, duoda mums dar vieną raidę „A“

Dabar palikime stalus ir šiek tiek pažaiskime, o tuo pačiu atsipalaiduokime.
Fizminutka "Nagi, nepatingėk!"
Rankas aukštyn ir rankas žemyn.
Nagi, nepatingėk!
Padarykite savo sūpuokles aiškesnes, aštresnes,
Geriau treniruokite pečius.
Kūnas į dešinę, kūnas į kairę –
Turime ištiesti nugarą.
Darysime posūkius
Ir padėti rankomis.
Stoviu ant vienos kojos
Ir aš tilpsiu į kitą,
O dabar pakaitomis
Pakelsiu kelius.
Atsipalaidavęs ir atsigaivinęs
Ir jie vėl atsisėdo.
4 užduotis.
Apžiūrėkite paveikslėlį ir padėkite skaičiavimo pagaliukus ant stalo, kaip parodyta paveikslėlyje.
Ką mes gavome? (Namas)
Suskaičiuok, kiek kvadratų turi? (vienas)
Dabar perstatykite 2 pagaliukus, kad gautumėte vėliavėlę. (Vaikai iškelia vėliavėlę, jei yra sunkumų, duodu užuominą)


Auklėtojas. Puikiai atlikta! Ir mes turime dar vieną raidę „C“ (aš padėjau raidę ant lentos)


5 užduotis„Palyginkite skaičius ir padėkite ženklus“
5…6 10…9 5…9
6…6 2…8 10…3 (darbas prie stalo)
Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Matai, nežinia, kokie protingi mūsų vaikai, ne veltui kreipėtės į mus pagalbos. O kitas laiškas – dovana mums „aš“.


6 užduotis
"Sujunkite taškus paveikslėlyje"

Auklėtojas. Taškus reikia sujungti naudojant skaičius nuo 1 iki 10. Ką gavote? (laivas)
Šauniai padirbėta! Uždirbome dar vieną „B“.

7 užduotis„Kur kuri figūra yra“
Auklėtojas. Geometrinės figūros dedamos ant lentos, kuri yra kur (orientacija plokštumoje) (viršuje dešinėje). kampas-trikampis, viršuje kairėje yra kvadratas, apačioje dešinėje - apskritimas, apačioje kairėje - stačiakampis, užduotis keičiasi 2-3 kartus). (Vaikai sako, kur yra ta ar kita geometrinė figūra)
-Šauniai padirbėta! Dunno duoda mums dar vieną raidę „O“.


Taigi mes padėjome Dunno atlikti visas užduotis. Paskaitykime, kokį žodį gavome? (Vaikai skaito „AČIŪ“
Auklėtojas. Tai Dunno, kuris dėkoja mums už mūsų pagalbą atliekant namų darbus. Taip pat sakau ačiū. Jūs, vaikinai, šiandien padarėte labai gerą darbą. Ir už tai Dunno jums dovanoja šiuos ženklelius.

Pažiūrėk, kas čia parašyta? (protingas ir protingas)

GCD santrauka FEMP parengiamojoje grupėje „Lobių kelionė“

GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamojoje grupėje

Tema: „Paprastų aritmetinių uždavinių sprendimas“

Tikslas: Pradinių matematinių žinių formavimas.

Mokymų užduotys:

  • Toliau mokykitės sudaryti paprastas aritmetines užduotis ir užrašyti jų sprendimus naudojant skaičius.
  • Stiprinti vaikų žinias apie geometrines figūras.
  • Įtvirtinti žinias apie savaitės dienų seką, sezonus, metų mėnesius.
  • Stiprinkite gebėjimą naršyti popieriaus lape kvadrate.
  • Stiprinti gebėjimą lyginti skaičius ir įdėti reikiamą ženklą „didesnis nei“, „mažiau nei“, „lygus“

Vystymo užduotys:

  • Sukurti sąlygas loginiam mąstymui, intelektui ir dėmesiui lavinti.
  • Ugdykite išradingumą, regimąją atmintį, vaizduotę.
  • Prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos, gebėjimo pagrįsti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

  • Ugdykite savarankiškumą ir gebėjimą suprasti mokymosi užduotis ir pasidaryk pats.
  • Ugdykite susidomėjimą matematinėmis studijomis.

Pamokos eiga:

Organizavimo laikas:

Klausimas: Vaikinai, šiandien turime svečių. Pasveikinkime juos.

(Mokytojas ir vaikai stovi ratu)

Laikykimės už rankų kartu

Ir šypsokimės vieni kitiems

Vienas delnas, du delnai

Trys, keturi trypti koja

Gyvename kartu grupėje

Visada laukiame visų svečių

ӀӀ. Psichologinis požiūris

- Ačiū vaikinai! Tikėkimės, kad mūsų svečių nuotaika pagerėjo, jie mielai stebės mūsų darbus ir džiaugsis Jūsų sėkme.

IN . - Vaikinai, šiandien turime svečią, tai linksmasis Pinokis

Malvina davė Buratino namų darbų, bet jis nežino, kaip su jais susidoroti. Taigi jis atėjo pas mus pagalbos. Ar sutinkate jam padėti? D: Taip
IN: Už kiekvieną atliktą užduotį Pinokis duos jums raidę, iš kurios galėsite sudaryti žodį.

IN: Pirmoji užduotis vadinasi „Galvok ir atsakyk“.

Kiek dienų yra savaitėje?

Kiek sezonų žinai?

Koks pirmas metų mėnuo?

Kiek mėnesių būna per metus?

Kiek kampų yra kvadrate? (4)

Kiek uodegų turi penkios karvės? (5)

Kiek letenų turi dvi žąsys? (4)

Kiek ausų turi trys pelės?

Jei liniuotė ilgesnė už pieštuką, tai pieštukas?...(trumpesnis už liniuotę)

Jei stalas aukščiau už kėdę, tai kėdė?...(Po stalu)

IN: Šauniai padirbėta! Jūs visi atsakėte greitai ir teisingai. Atlikome pirmąją užduotį. Ir už tai Buratino duoda jums pirmąją raidę. Kaip vadinasi ši raidė?

O.D: Raidė „SH“. (padėjau ant lentos).

IN: Norint atlikti antrą užduotį, siūlau eiti prie stalų.

IN: Vaikinai, prieš jus yra languoti popieriaus lapai.

Dabar mes rašysime su jumis grafinis diktantas. O kam pasiseks, pamatysite, kai atliksite užduotį.

IN: Uždėkite pieštuką ant raudono taško. Nuo raudono taško į dešinę 2 langeliai, 4 langeliai žemyn, 1 langelis į dešinę, 2 langeliai aukštyn, 1 langelis į dešinę, 1 langelis aukštyn, 4 langeliai į dešinę, 1 langelis žemyn, 1 langelis į dešinę, 3 langeliai žemyn, 1 langelis į kairę, 1 langelis žemyn, 1 ląstelė į kairę, 1 ląstelė aukštyn, 4 langeliai kairėje, 1 langelis žemyn, 1 ląstelė kairėje, 1 ląstelė aukštyn, 1 ląstelė kairėje, 3 ląstelės aukštyn, 1 ląstelė kairėje, 2 ląstelės aukštyn.

IN: Ką tu gavai?

O.D: Turime vėžlį. Koks buvo vėžlio vardas?

IN: Šauniai padirbėta. Ir mes padėjome Pinokiui susidoroti su šia užduotimi. Už šią užduotį gausite kitą laišką. Kaip vadinasi ši raidė?

O,.D: Tai raidė „K“.

IN: Kitoje užduotyje Pinokis prašo mūsų sudaryti ir išspręsti problemą.

IN: Kiek bulių sėdi ant šakos?

O,D: Ant šakos sėdi 4 buliai.

IN: Pas juos atskrido ir daugiau bulių. (eksponuojama)

Kiek bulių atvyko?

O.D: Atvyko dar 3 buliai.

IN: Pinokis prašo tavęs sukurti problemą dėl bulių. Kokia yra problemos būklė?

O.D: Ant šakos sėdėjo 4 buliai, o pas juos atskrido dar 3 buliai.

IN: Turite klausimą dėl problemos?

O.D: Kiek bulių buvo ant šakos?

IN: Šauniai padirbėta! Tanya, pakartokite atliktą užduotį dar kartą.

IN: Išspręskite problemą naudodami dviejų spalvų skaičiavimo lazdeles

(Paskelbkite užduotį savarankiškai)

IN: Kiek pagaliukų įdėsime pradžioje? Kodėl?

O, D: 4. Nes ant šakos sėdėjo 4 buliai.

IN: Ir kiek pagaliukų tada įdėjote? Kodėl?

O.D: 3. Todėl, kad pas juos atskrido labai daug bulių.

IN: Ar ant šakos bulių daugiau ar mažiau?

O.D: Daugiau.

IN: Kodėl? Kaip nusprendėte?

O.D: 4+3=7

IN: Taigi, koks yra problemos atsakymas?

O.V: Ant šakos sėdėjo 7 buliai

V. Gerai padaryta! Vitya, eik į lentą ir išspręsk šią problemą naudodamiesi skaičiais. Problema buvo išspręsta. Už tai Pinokis duoda mums dar vieną laišką. Kaip vadinasi šis laiškas?

O.D: raidė „O“,

IN: Tu padarei gera darbą. O dabar siūlau šiek tiek pailsėti.

Fizminutka "Nagi, nepatingėk!"

Rankas aukštyn ir rankas žemyn.
Nagi, nepatingėk!

Padarykite savo sūpuokles aiškesnes, aštresnes,
Geriau treniruokite pečius.
Kūnas į dešinę, kūnas į kairę –
Turime ištiesti nugarą.
Darysime posūkius
Ir padėti savo rankomis.
Stoviu ant vienos kojos
Ir aš tilpsiu į kitą,
O dabar pakaitomis
Pakelsiu kelius.
Atsipalaidavęs ir atsigaivinęs
Ir jie vėl atsisėdo.

IN: Norėdami gauti kitą laišką, turite atlikti šią užduotį. Būk atsargus! Pinokis siūlo palyginti skaičius ir įdėti teisingą ženklą.

Klausimas: Jūs turite kortas ant stalų, turite įdėti ženklus „didesnis nei“, „mažiau nei“, „lygus“ Jūs pats atliekate šią užduotį

K: O Igoris ir Lera spręs skaitines išraiškas prie lentos. Tada mes juos palyginsime. Pradėkime užduotį.

5…6 10…9 5…9
6…6 2…8 10…3 (darbas prie stalo)

IN: Matai, Pinokis, kokie protingi mūsų vaikai, ne veltui kreipėtės į mus pagalbos. Šauniai padirbėta! už tai Pinokis duoda tau kitą raidę.

O.D: raidė „L“

IN: Gauti paskutinė raidė turime užbaigti „geometrinį diktantą“

IN: Kiekvienas ant stalo turi geometrinę figūrą.

IN : Dabar jūs pats pasirenkate vietą savo figūrai ant flanelgrafo. Tuo pačiu įvardijant savo figūros dydį ir spalvą bei vietą, kur ją paliksite

IN: Kurią vietą renkiesi Nikitą?

R: Viršutinis kairysis kampas.

IN: Kur norite įdėti savo figūrą Tanya.

R: Lapo viduryje.

(Jei vaikui sunku atsakyti, mokytojas siūlo: „Gal jūsų figūra atsidurs apatinio krašto viduryje“)

IN: Šauniai padirbėta! Pinokis duoda mums paskutinę raidę. Koks šios raidės pavadinimas?

O.D: raidė „A“

Taigi mes padėjome Pinokiui atlikti visas užduotis. Kokį žodį gavai? MOKYKLA. Šauniai padirbėta. Re


IN: Buratino dėkoja už mūsų pagalbą atliekant namų darbus.

Ar prisimeni, kokias užduotis atlikote? Kuri užduotis tau patiko labiausiai? Kaip gerai Lerai ir Igoriui sekėsi prie lentos. Maša atsakė aiškiai ir teisingai

Taip pat sakau ačiū. Jūs, vaikinai, šiandien padarėte labai gerą darbą. Ir už tai Pinokis jums dovanoja šiuos ženkliukus.

Pažiūrėk, kas čia parašyta? (išmintingi vyrai ir moterys)


Pamokos apie matematinį ugdymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka.

Pedagogas: Cherkasova G. A.

MBOU "Zamiševskajos vidurinės mokyklos" eksperimentinės stoties filialas

Briansko sritis, Novozybkovskio rajonas, eksperimentinės stoties kaimas

Edukacinė sritis: "Pažinimas"
Tikslas: Pakartokite skaičių palyginimą, orientaciją ant popieriaus lapo, sprendimą paprastos užduotys, geometrinės figūros. Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį. Ugdykite elgesio kultūrą, discipliną, domėjimąsi matematika ir mokykla.
Įranga: geometrinės figūros, languoti lakštai, paprasti pieštukai, skaičių 1-10 rinkinys, ženklai. Mokytojui: molbertas, magnetukai, užduočių kortelės, matematikos lėlė.

Pamokos eiga

I. Įvadinė dalis

Sveiki vaikai! Šiandien turime matematinį tobulėjimą. Mes eisime į nuostabi šalis skaičiai, pavyzdžiai, užduotys. Norėdami nuvykti į šią žavią šalį, turite išspręsti šias užduotis: (priekinis tyrimas)

1. Ant stalo buvo 4 obuoliai. Visi obuoliai buvo supjaustyti per pusę. Kiek obuolių yra ant stalo?
2.Kokių patiekalų negalima užpildyti?
3.Ką matote užsimerkę?
4. Kiek letenų turi du meškos jaunikliai?
5. Dvi bulvės išvirė per 2 minutes. Kiek laiko užtrunka išvirti 3 bulves?
6. Šiandien trečiadienis, po savaitės eisime į teatrą. Kurią savaitės dieną eisime į teatrą?
7. Šiandien pirmadienis, po trijų dienų Sašos gimtadienis. Kurią savaitės dieną yra Sasha gimtadienis?
8.Penki maži meškiukai
Mama paguldė mane į lovą.
Vienas negali miegoti
Kiek žmonių turi gerų svajonių?
9.Eidamas nuo darželio
Išėjo dešimt kūdikių.
Penki iš jų sėdėjo ant žolės
Likusieji yra ant sūpynių.
Kiek vaikinų yra sūpynėse?
10. Pelė rinko grūdus
Ji vienu metu nešė du grūdus.
Jau penkis kartus atnešiau.
Koks jo rezervas?
II. Pagrindinė dalis

Darbas valdyboje.
Ant savo molberto turiu skaičių seką. Užpildyti spragas.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Vaikai eina prie molberto)
Palyginkite skaičius.
5 ir 8 8 ir 4 6 ir 3 1 ir 7 7 ir 9 2 ir 2

Užduočių paruošimas ir sprendimas.
Skaitmeninės išraiškos ant molberto
7+ 2 10 - 2
Sukurkite tam užduotį . (Pirma apklausa, užrašome labiausiai patinkantį ir nusprendžiame).
Vaizdinis diktantas.
Dabar aš jums parodysiu geometrines figūras. Jūsų užduotis yra atsiminti jų atsiradimo tvarką ir išdėstyti juos savo vietoje.
Fizik. Viena minutę.
Viena, kelkis
Du, pasilenk
Trys, trys ploja rankomis,
Keturiomis rankomis platesnis
Penkios rankos mosteli
Šeši ramiai sėdi ant kėdės.

Grafinis diktantas.
Suskaičiavome 8 ląsteles nuo lapo krašto ir padėjome tašką. Nuo šio momento pradedame dirbti. 3 langeliai žemyn. 3 langeliai į kairę. 1 kvadratu žemyn. 3 langeliai į dešinę. 3 langeliai žemyn. Viena ląstelė į dešinę. 3 kvadratais aukštyn. 5 langeliai į dešinę. 2 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. 1 kvadratu žemyn. 4 langeliai į kairę. 3 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. Kas nutiko? (Lėktuvas)
Darbas su matematine matrioška. (Priekinė apklausa)
– Kuris skaičius didžiausias?
– Kuris skaičius yra mažiausias?
– Kas dažnai randama pasakose? į ką?
– Kuris skaičius reiškia geriausią pažymį mokykloje?
III. Baigiamoji dalis.

Spręsdami pavyzdžius.
Išspręskite raidę ir atsakymą atitinkančius pavyzdžius:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kokį žodį sugalvojai? MOKYKLA.
Taigi, netrukus visi eisite į mokyklą ir tęsite savo įdomią kelionę į šalį, kurios pavadinimas yra matematika.
Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote, ačiū. Pamoka baigta.

Nuorodos

1. Michailova Z.A. "Žaidimas linksmos užduotys ikimokyklinukams.“ - M.: Ugdymas, 1990.-94s

2. Šalaeva G. Matematika mažiesiems genijoms namuose ir namuose darželis. - M.: AST, Slovė, 2009 m.

Ugdymo sritis:„Pažinimas“.

Tikslas:

Užduotys:

— supažindinti vaikus su laikrodžių istorija;

— padėti suprasti jų paskirtį ir funkciją;

- įtvirtinti gebėjimą išryškinti objektų ypatybes (formą, dydį, dalis);

— ugdyti kūrybinę vaizduotę ir loginį mąstymą;

- išmokti taupyti laiką.

Įranga:

Auklėtojas. Vaikinai, aš einu šį rytą ir girdžiu, kaip kažkas verkia. Pažiūrėjau ir pamačiau, kad tai šis mažas medaus jauniklis. Ji paklausė, kas atsitiko, o šis atsakė, kad buvo pakviestas į svečius, o kai atvyko, jau buvo vėlu – visi svečiai išvažiavo, o svarbiausia, jam neužteko medaus. Kaip manote, kodėl Mishutka vėlavo?

Auklėtojas. Kaip žinoti, kada laikas išeiti iš namų? Vaikai. Turime pažvelgti į laikrodį.

Vaikai. Nr.

Vaikai. Nežinosime, kada eiti į darželį, kai televizijoje prasidės animaciniai filmukai. Mama ir tėtis vėluos į darbą.

Vaikai. Ne visada būdavo valandų.

Auklėtojas. Tačiau kaip žmonės tada nustatydavo, kada miegoti, kada keltis, kada pradėti dirbti?

Vaikai. Pagal saulę. Saulė kilo ir žmonės kėlėsi.

Auklėtojas. Teisingai, žmonės laiką nustato pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės pabudo. Dabar pagalvok ir pasakyk, kada žmonės ilgiau miegodavo – vasarą ar žiemą?

Vaikai. Žiemą, nes žiemą saulė kyla vėliau. Šešėlis ryte ir vakare ilgesnis, dieną trumpesnis.

(Rodo paveikslėlį Pasakyk man, kada šešėlis ilgesnis?

Vaikai atsako.

Vaikai. Ryte šešėlis yra vienoje pusėje, o vakare – kitoje.

Auklėtojas. Teisingai. Kai vyras pastebėjo šią šešėlio savybę, jis sugalvojo šį saulės laikrodį. (Rodo saulės laikrodžio nuotrauką.) Kaip manote, ar žmogui, turinčiam tokį laikrodį, buvo gerai?

Vaikai. Nr. Laiką jie rodydavo tik esant saulėtam orui, o esant debesuotam orui ar lyjant, laiko iš jų buvo neįmanoma atskirti.

Auklėtojas. Kas žino, kokį laikrodį žmogus vėliau sugalvojo, kuris veiktų bet kokiu oru? (Rodo smėlio laikrodį.)

Nuo to laiko praėjo daug metų,

Ir žmonės suprato atsakymą,

Kas yra tik smėlis - jis egzistuoja

Ir dievas, ir karalius, ir šeimininkas.

Auklėtojas. Šis laikrodis skirtas trims minutėms, kas tris minutes jį reikia apversti. (Rodo smėlio laikrodį.)Įsivaizduokite, kas nutiks, jei tokį laikrodį pasiimsime pasivaikščioti? O gal pasiimsi juos su savimi į mokyklą? Ar su jais bus patogu? Kodėl tai nepatogu?

Vaikai atsako.

2 variantas: Fizinis pratimas "Laikrodis" Kas ten vaikšto į kairę ir į dešinę? Tai yra švytuoklė laikrodyje. Puikiai veikia.

O virš jo sėdi gegutė, Tai visai ne žaislas. Paukštis atidaro duris ir pasako tikslų laiką. (

Ir laikrodis eina, eina, neskuba, neatsilieka. Be jų nesužinosime, vaikščiojimas vietoje) Kad laikas keltis. (Ištempti)

Auklėtojas. Vietoj smėlio į laikrodį buvo pilamas aliejus, ant kurio buvo dedamos padalos. Žvakė sudegė, tapo mažesnė, o žmonės pagal skirstymą lėmė, kiek laiko ji degė. Kas, jūsų nuomone, buvo blogo šiame laikrodyje?

Vaikai atsako.

Tu viską pasakei teisingai. Visi laikrodžiai – saulė, smėlis, aliejus – buvo nepatogūs, vyras sugalvojo štai ką. Jie padarė didelį mechanizmą ir pakabino jį ant didelio bokšto. Kiekvieną valandą mušė laikrodis ir žmonės žinojo laiką. Tačiau vis tiek šios valandos buvo nepatogios. Kodėl manote?

Vaikai atsako.

O kokius laikrodžius tada žmonės sugalvojo?

Vaikai atsako.

Vaikai atsako.

Ar jie padeda jį ant grindų?

Vaikai atsako.

Ar jie deda jį ant stalo?

Vaikai atsako.

Nešioti ant rankos?

Vaikai atsako.

Kokias valandas turite dabar?

Vaikai atsako.

Vaikai atsako.

Tai va, gaidys irgi padeda sužinoti laiką – ryte užgieda ir visus pažadina, o vakare gieda taip, kad visi eitų miegoti.

Dabar pažvelgėme į laikrodžių atsiradimo istoriją, pažiūrėjome, kaip jie keitėsi laikui bėgant ir kokie laikrodžiai egzistuoja mūsų laikais.

Vaikai atsako

Auklėtojas (atsigręžia į žaislą).

Vaikai atsako

Vaikai, ar reikia išmokti pasakyti laiką? Jei turite eiti į darželį, darželyje jus pažadins mama ar tėtis, mokytojai pasakys, kada mokytis, kada eiti pasivaikščioti, kada miegoti; (Išdalina raides vaikams, jie iš šių raidžių sudaro žodį „Laikrodis“.) O dabar siūlau nueiti į parduotuvę, kurioje prekiaujama laikrodžiais. Kaip vadinti parduotuvę, kurioje prekiaujama tik laikrodžiais?

Vaikai atsako.

Bet jie šiek tiek atsilieka.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„GCD santrauka apie matematinį vystymąsi parengiamosios grupės „Iš laikrodžių istorijos“ vaikams“

Parengiamosios grupės vaikų matematinio ugdymo edukacinių užsiėmimų santrauka
„Iš laikrodžių istorijos“

Ugdymo sritis:„Pažinimas“.

Tikslas: mokyti vaikus atpažinti priežasties ir pasekmės ryšius.

Užduotys:

Supažindinti vaikus su laikrodžių istorija;

Supraskite jų paskirtį ir funkciją;

Stiprinti gebėjimą išryškinti objektų ypatybes (formą, dydį, dalis);

Ugdykite kūrybinę vaizduotę ir loginį mąstymą;

Išmokite taupyti laiką.

Įranga: objektų paveikslėliai, kuriuose vaizduojami laikrodžiai, sieniniai laikrodžiai ir smėlio laikrodžiai.

Auklėtojas. Vaikinai, aš einu šį rytą ir girdžiu, kaip kažkas verkia. Pažiūrėjau ir pamačiau, kad tai mažas meškiukas. (Parodykite meškiuko žaislą.) I Ji paklausė, kas atsitiko, o šis atsakė, kad buvo pakviestas į svečius, o kai atvyko, jau buvo vėlu – visi svečiai išvažiavo, o svarbiausia, jam neužteko medaus. Kaip manote, kodėl Mishutka vėlavo?

Vaikai. Nežiūrėjo į laikrodį. Nežinojau kada išeiti.

Auklėtojas. Kaip žinoti, kada laikas išeiti iš namų? Vaikai. Turime pažvelgti į laikrodį.

Auklėtojas. Ar meška miške turi laikrodį?

Vaikai. Nr.

Auklėtojas. Kas nutiks, jei visi mūsų laikrodžiai dings?

Vaikai. Nežinosime, kada eiti į darželį, kai televizijoje prasidės animaciniai filmukai. Mama ir tėtis vėluos į darbą.

Auklėtojas. Taip, mums visiems bus labai sunku. Pasakyk man, ar laikrodžiai visada egzistavo, ar ne?

Vaikai. Ne visada būdavo valandų.

Auklėtojas. Kaip tada žmonės nustatydavo, kada miegoti, kada keltis, kada pradėti dirbti?

Vaikai. Pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės kėlėsi.

Auklėtojas. Teisingai, žmonės laiką nustato pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės pabudo. Dabar pagalvok ir pasakyk, kada žmonės ilgiau miegodavo – vasarą ar žiemą?

Vaikai. Žiemą, nes žiemą saulė kyla vėliau. Šešėlis ryte ir vakare ilgesnis, dieną trumpesnis.

Auklėtojas. Ar žinojote, kad pagal saulę galite gana tiksliai nustatyti laiką? Kai šviečia saulė, medžiai meta šešėlius. (Rodo paveikslėlį - pavėsyje nuo medžių ryte ir vakare.) Pasakyk man, kada šešėlis ilgesnis?

Vaikai atsako.

Taigi vyras norėjo sužinoti, ar tai rytas, ar vakaras. Kaip jis tai nustatys iš šešėlio?

Vaikai. Ryte šešėlis vienoje pusėje, o vakare – kitoje.

Auklėtojas. Teisingai. Kai vyras pastebėjo šią šešėlio savybę, jis sugalvojo šį saulės laikrodį. (Rodo saulės laikrodžio nuotrauką.) Kaip manote, ar žmogui, turinčiam tokį laikrodį, buvo gerai?

Vaikai. Nr. Laiką jie rodydavo tik esant saulėtam orui, o esant debesuotam orui ar lyjant, laiko iš jų buvo neįmanoma atskirti.

Auklėtojas. Kas žino, kokius laikrodžius vyras vėliau sugalvojo, kurie veiktų bet kokiu oru? (Rodo smėlio laikrodį.)

Vaikai atsako. Mokytojas jiems sako.

Nuo to laiko praėjo daug metų,

Ir žmonės suprato atsakymą,

Kas yra tik smėlis - jis egzistuoja

Ir dievas, ir karalius, ir šeimininkas.

Kas juose buvo gerai, o kas blogai?

Vaikai. Jas visą laiką reikėjo apversti.

Auklėtojas. Šis laikrodis skirtas trims minutėms, kas tris minutes jį reikia apversti. (Rodo smėlio laikrodį.)Įsivaizduokite, kas nutiks, jei tokį laikrodį pasiimsime pasivaikščioti? O gal veši juos į mokyklą su savimi? Ar su jais bus patogu? Kodėl tai nepatogu?

Vaikai. Nepatogu. Jie gali būti sulaužyti. Arba nepastebi, kada jį apversti.

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus.

Auklėtojas. Vaikai, kaip jūs suprantate patarlę: „diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti?

Vaikai atsako.

1 variantas: kūno kultūros „Laikrodis“

Kūno pakrypimai į dešinę, į kairę.

2 variantas:Fizinis pratimas "Laikrodis"
Kas ten vaikšto į kairę ir į dešinę?
Tai yra švytuoklė laikrodyje.
Puikiai veikia.

Ir jis kartoja: „Tik-tack, tikk-tack“. ( Rankos ant diržo, pakreipiamos į dešinę ir į kairę)

Ir virš jo sėdi gegutė,
Tai visai ne žaislas.
Paukštis atidaro duris
Tikslus laikas pranešamas. ( Rankos sulenktos prieš krūtinę, staigiais trūktelėjimais rankos ištiesintos į šonus)

Ir laikrodis eina, eina,
Jie neskuba, neatsilieka.
Be jų nesužinosime, vaikščiojimas vietoje)
Kad laikas keltis. (Ištempti)

Auklėtojas. Vietoj smėlio į laikrodį buvo pilamas aliejus, ant kurio buvo dedamos padalos. Žvakė sudegė, tapo mažesnė, o žmonės pagal skirstymą lėmė, kiek laiko ji degė. Kas, jūsų nuomone, buvo blogo šiame laikrodyje?

Vaikai atsako.

Tu viską pasakei teisingai. Visi laikrodžiai – saulė, smėlis, aliejus – buvo nepatogūs, vyras sugalvojo štai ką. Jie padarė didelį mechanizmą ir pakabino jį ant didelio bokšto. Kiekvieną valandą mušė laikrodis ir žmonės žinojo laiką. Tačiau vis tiek šios valandos buvo nepatogios. Kodėl manote?

Vaikai atsako.

O kokius laikrodžius tada žmonės sugalvojo?

Vaikai atsako.

Laikrodžiai buvo pradėti kabinti ant sienos ir padėti ant grindų.

Kaip vadinasi laikrodis, kuris kabo ant sienos?

Vaikai atsako.

Ar jie padeda jį ant grindų?

Vaikai atsako.

Ar jie deda jį ant stalo?

Vaikai atsako.

Nešioti ant rankos?

Vaikai atsako.

Kokias valandas turite dabar?

Vaikai atsako.

Kalbame apie laikrodžius, bet ką čia veikia gaidys? Gal jis čia pateko netyčia?

Vaikai atsako.

Tai va, gaidys irgi padeda žinoti laiką – ryte gieda ir visus pažadina, o vakare gieda taip, kad visi eitų miegoti.

Dabar pažvelgėme į laikrodžių atsiradimo istoriją, pažiūrėjome, kaip jie keitėsi laikui bėgant ir kokius laikrodžius turime savo laikais.

Kokį laikrodį naudojame dabar?

Vaikai atsako

Auklėtojas (atsigręžia į žaislą). Mishutka, ar tu supranti, kam skirtas laikrodis?

Vaikai, dar kartą pakartokite, koks buvo laikrodis ir kam jis skirtas.

Vaikai atsako

Vaikai, ar reikia išmokti pasakyti laiką? Jei turite eiti į darželį, darželyje jus pažadins mama ar tėtis, mokytojai pasakys, kada mokytis, kada eiti pasivaikščioti, kada miegoti; (Išdalina vaikams raides, jie iš šių raidžių sudaro žodį „Laikrodis“.) Dabar siūlau nueiti į parduotuvę, kurioje prekiaujama laikrodžiais. Kaip vadinti parduotuvę, kurioje prekiaujama tik laikrodžiais?

Vaikai atsako.

Sako: laikrodis stovi, Sako: laikrodis skuba, Sako: laikrodis juda,

Bet jie šiek tiek atsilieka.

Kartu pažiūrėjome: Ir laikrodis stovi vietoje.

(2017 m. vasario mėn. vykusi atvira pamoka pakviestiems pradinių klasių mokytojams).

Tikslas: ugdyti domėjimąsi matematika; bičiulystės jausmas, noras padėti; toliau mokyti vaikus sudaryti ir spręsti paprastas aritmetines užduotis, apimančias sudėjimą ir atimtį 10 ribose. Stiprinti skaičiavimą iki 10 tiesioginiuose ir Atvirkštinė tvarka, plėtoti klausos dėmesys ir judesių koordinavimas; loginis vaikų mąstymas; tobulinti žinias apie geometrines figūras ir orientaciją plokštumoje; galimybė greitai naršyti erdvėje ribotoje plokštumoje.

Medžiaga: 2 raidės (ir pakuotė) Matematikos karalienės, geometrinės figūros skirtingos spalvos ir dydžiai; vatmano popierius; klijų lazdelės; Skaičiavimo lazdelės; vaizdinė medžiaga aritmetiniams uždaviniams spręsti; kamuolys; raidinės ir skaitmeninės kortelės nuo 1 iki 10; kartoniniai aukso medaliai "Jaunam matematikui" .

Pamokos eiga:

Pedagogas: „Vaikinai, šiandien turime daug svečių...“

Į grupę įeina suaugęs žmogus su voku rankose ir sako: "Laiškas tau" .

Pedagogas: « Labai ačiū. Pažiūrėkime…"

Jis apžiūri voką ir nustebęs sako: „Vaikinai, šį laišką mums atsiuntė pati matematikos karalienė. Štai, klausyk, ką ji rašo“ . Skaito laišką.

Vokas su raide puoštas skaičiais, ženklais, geometrinėmis figūromis.

1. Matematikos karalienės laiškas: „Sveiki, mieli vaikinai! Karalienė matematika rašo jums. Man tikrai reikia jūsų pagalbos. Faktas yra tas, kad nevykėlis ir chuliganas įkopė į mano matematikos karalystę. Jis darė baisius dalykus: sunaikino geometrines figūras mano mieste, visiškai nepažįsta skaičių. Šis vargšas studentas sugadino skaičiavimo pagaliukų modelius ir išsprendė problemas su klaidomis!

Mano matematinės karalystės valstybėje viskas pasidarė ne taip! Mano šalies žmonės siaubingai bijo, ir nėra, kas mums padėtų.

Mieli vaikinai, jei esate drąsūs, protingi, dėmesingi ir nebijantys sunkumų, skubėkite mums į pagalbą! Matematinė karalystė yra pavojuje.

Jūsų draugė, karalienė matematika.

„Na, vaikinai, padėkime matematikos karalienei atkurti tvarką jos matematinėje karalystėje?

Vaikai: "Taip, taip, mes padėsime!"

Pedagogas: „Tačiau patekti į šią karalystę nėra lengva. Atminkite, kad norėdami susidoroti su visais sunkumais, turite būti protingi, drąsūs, dėmesingi ir pastabūs. Tačiau svarbiausia, kad grįžti galime tik atlikę visas užduotis. Na, ar nepakeitei savo nuomonės? Tada eime!

Užduočių perdavimas.

1. - Vaikinai, norėdami patekti į matematikos šalį, turite atsakyti į klausimus:

Tikslas: stiprinti vaikus kūrybiškas mąstymas ir suvokimas, gebėjimas suvokti užduotį iš klausos, skaičiuoti protu, lavinti intelektą ir reakcijos greitį.

Eiga: vaikai išsirikiuoja ir paeiliui atsako į mokytojo klausimus, mokytojas atsakydamas meta kamuolį, vaikas grąžina kamuolį; (klausimai dėl vaikų skaičiaus):

  1. Kiek ausų turi dvi pelės? (4)
  2. Kiek dienų yra savaitėje? (7)
  3. Kiek akių turi šviesoforas? (3 arba 2)
  4. Kiek pirštų yra ant vienos rankos? (5)
  5. Kiek saulės yra danguje? (1)
  6. Kiek letenų turi du šunys? (8)
  7. Kiek pirštų yra ant dviejų rankų? (10)
  8. Kiek poilsio dienų yra per savaitę? (2)
  9. Kiek saulės yra danguje naktį? (0)
  10. Kuris skaičius didesnis už 8, bet mažesnis už 10? (9)
  11. Kiek obuolių yra ant beržo, jei 3 užaugo ir vienas nukrito? (0)
  12. Vazoje yra trys ramunės ir dvi tulpės. Kiek ramunėlių yra vazoje? (Trys ramunės).
  13. Kas atsitiks su balta skarele, jei ji bus numesta į Juodąją jūrą? (Jis taps šlapias.)
  14. Vasario mėnesį mūsų kieme pražydo trys ramunės ir dvi rožės.

Kiek gėlių yra kieme? (Visiškai ne. Vasario mėnesį gėlės neauga.)

15. Vaikai gamino sniego senį. Po to ant radiatoriaus išdžiūvo šešios kumštinės pirštinės. Kiek vaikų padarė sniego senį? (trys).

Pedagogas: „Puiku, vaikinai, sėkmingai išlaikėte testą, o dabar esame matematinėje šalyje. Ir štai pirmoji užduotis: jūs turite tapti gelbėtojais ir statybininkais. Visas miestas, susidedantis iš geometrinių formų, buvo sunaikintas, bet mes jį atstatysime. Prisiminkime, iš ko susideda miestas“ .

Vaikai: „Iš namų, gyventojų, transporto priemonių, medžių, gyvūnų, paukščių, augalų“ .

2. Užduotis „Sukurk miestą iš geometrinių formų“

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą iš geometrinių formų sukurti kolektyvinį miesto pavidalo pritaikymą; dirbti kartu, greitai ir tiksliai įklijuoti figūras, iš paruoštų formų kurdami žmonių, namų, transporto priemonių, medžių ir kt. vaizdus.

Medžiaga: vatmano popierius, geometrinės figūrėlės iš įvairių formų ir dydžių spalvoto popieriaus, lipnūs pieštukai.

Pažanga: vaikai daro aplikaciją ant vatmano popieriaus iš geometrinių figūrų, t.y. "atkurti" sunaikintas miestas: namai, medžiai, transporto priemonės, žmonės, gyvūnai, paukščiai. Darbas juda greitu tempu.

Pedagogas: „Puiku, vaikinai! Jūs pasirodėte nuostabūs architektai ir statybininkai. Matematinė šalis atgijo, bet mūsų dar laukia daug darbo!

3. Dabar turime atlikti kitą užduotį – iš pagaliukų išdėlioti duotą geometrinę figūrą.

(Žaidimo užduotis su skaičiavimo lazdelėmis).

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie geometrines figūras, suvokti užduotį iš klausos, dėlioti raštus iš skaičiavimo pagaliukų; pamatyti ir pavadinti figūras, iš kurių susidaro raštai.

Medžiagos: skaičiavimo lazdelės.

Pažanga: mokytojas duoda vaikams užduotį:

  1. Sukurkite figūrą, kuri turi 3 kampus ir 3 kraštines (trikampis).
  2. Sukurkite figūrą, kurios visos kraštinės yra lygios (kvadratas).
  3. Sukurkite figūrą su 2 ilgomis ir 2 trumpomis kraštinėmis. (stačiakampis).
  4. Sukurkite figūrą, kuri turi 5 kampus ir 5 puses (penkiakampis).
  5. Sukurkite figūrą iš trijų pagaliukų. Kas nutiko? (trikampis).

Pedagogas: „Puikiai padirbėjote, vaikinai, padarėte puikų darbą! Dabar pažiūrėkime, kuris iš jūsų yra vikriausias ir dėmesingiausias. .

4. Aritmetinių uždavinių sudarymas ir sprendimas

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą sudaryti nesudėtingus aritmetinius sudėjimo ir atimties uždavinius per 10, surašyti sprendimus pavyzdžių forma, savarankiškai pasirenkant norimą ženklą ("pliusas" arba "minusas".

Medžiaga: demonstracinė skaičiavimo medžiaga.

Pažanga: mokytojas parodo demonstracinę medžiagą ir klausia temos: „Padarykite problemą dėl laivų“ (žuvis, obuoliai, grybai, morkos ir kt.).

6+3 – 6 valtys plaukiojo jūroje, dar 3 plaukė prie jų Kiek buvo valčių?

4+4 (žuvis)– akvariume plaukė 4 žuvys, nusipirko dar 4 žuvis. Kiek ten žuvų?

10-7 (obuoliai)– vazoje buvo 10 obuolių, suvalgyti 7 obuoliai. Kiek liko obuolių?

2+8 (grybai)– plynoje buvo 2 grybai, po lietaus užaugo dar 8 grybai?

10-5 (morkos)– Sodo lysvėje užaugo 10 morkų, ištrauktos 5 morkos. Kiek morkų liko?

Vaikai savarankiškai užrašo problemų sprendimus ir paaiškina, kodėl juos nustatė. "pliusas" arba "minusas"

Pedagogas: „Gerai, vaikinai! Puikiai atlikote sunkų darbą! O dabar jūs turite išbandyti savo klausą ir dėmesį“. .

5. Žaidimas "Kas yra dėmesingiausias" (fizinio lavinimo minutė).

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą suvokti užduotį iš klausos (plojimų skaičius), palyginkite veiksmus su žodžiais; ugdyti dėmesį ir reakcijos greitį.

Pažanga: mokytoja paaiškina vaikams žaidimo taisykles, vienu plojimu vaikai vaikšto po kambarį, dviem plojimais patenka į gandro pozą, trimis plojimais patenka į varlės pozą. Laimi tas, kuris niekada neklydo, t.y. dėmesingiausias.

6. O dabar loginio mąstymo ugdymo užduotys. Atsisėskite prie stalų. (Pagal pogrupius). Pasitarę galite rasti ir apibraukti teisingą atsakymą (A3 formato lapai su paveikslėliais iš anksto nupiešti ranka, buvo naudojamos darbo knygos iš serijos „Mokykla ikimokyklinio amžiaus vaikams“ - „Protinių galvosūkių sprendimas“ , „Logikos kūrimas“ , „Kalbos raida“ 6-7 metai). Taigi, klausimai: 1. Apsukite katę ne su kamuoliuku ir ne į dešinę. 2. Apibrėžkite suknelę, kuri nėra trumpomis rankovėmis arba su taškeliais. 3. Raskite namą su nei trikampiu, nei stačiakampiu stogu. 4. Raskite pieštuką, kuriuo piešėte ilgiausiai. 5. Apveskite tvorą, kurią pradėjote statyti anksčiau. 6. Raskite žvakę, kuri buvo uždegta pirmoji. 7. Nustatykite, kiek arklių yra už užuolaidos. 8. Kiek paukščių yra už kelmo? 9. Suskaičiuokite obuolius. 10. Maša ir Miša turi du obuolius ir tris kriaušes, kiek iš viso daržovių turi vaikai? 11. Kiek anūkų turi močiutė? (kumštinės pirštinės). 12. Anė ir Vania piešė paveikslus dvi valandas; 13. Ančiukas, pelė ir arklys padalino pyragą po lygiai, kas turi didesnį gabalą?

7. Atlikti užduotį palikti stebuklingą žemę.

Pedagogas: „Puikūs vaikinai! Puikiai atlikote visas užduotis. Na, o dabar paskutinis testas. Galbūt tai yra sudėtingiausia ir neįprastiausia, nes tai yra slaptažodis norint išeiti iš matematinės šalies. Skaičių serijas nuo 1 iki 10 reikia išdėstyti atvirkštine tvarka. Jei teisingai įdėsite skaičius, atpažinsite slaptažodį ir galėsite jį perskaityti. .

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą dėlioti skaičių korteles atvirkštine tvarka (nuo 10 iki 1), skaitykite skiemenį po skiemens.

Medžiaga: raidinės ir skaitmeninės kortelės su skaičiais vienoje pusėje (nuo 1 iki 10), o kitoje – raidės.

Judėti: kortos guli ant kilimo chaotiška tvarka, skaičiai aukštyn. Vaikai paeiliui ateina ir paima po vieną kortelę, išdėstydami skaičių serijas atvirkštine tvarka. (nuo 10 iki 1), po kurio mokytojas paprašo vaikų užmerkti akis ir apverčia korteles į kitą pusę. Vaikai skaito "Slaptažodis" (įjungta nugaros pusėžodis parašytas "Matematika" ) .

Mokytojo prašymu vaikai skaito choru, skiemuo po skiemens "Slaptažodis" Ir "grįžta" namai.

Pedagogas: „Na, štai mes namie, darželyje. Visi matematiniai nuotykiai baigėsi. Vaikinai, dabar pasakykite man, ar jums buvo labai sunku?

Ateina suaugęs žmogus ir sako: „Jūs turite laišką su siuntiniu“ .

Pedagogas: "Labai ačiū. Kas tai galėtų būti?"

8. Matematikos karalienės laiškas: „ Mieli draugai! Ačiū tau labai už tavo pagalbą! Puikiai atlikote visas užduotis. Jūs ne tik išgelbėjote matematinę šalį, iš geometrinių formų sukūrėte gražų miestą, jis tapo geresnis nei anksčiau. Mano matematinėje karalystėje karaliauja absoliutus tikslumas ir tvarka.

Jūs, mano jaunieji matematikai, visų mano šalies gyventojų ir manęs asmeniškai padėkoje, esate apdovanoti matematikos šalies garbės svečio medaliais ir vardais! Tikiuosi, kad jie jums patinka. Iki pasimatymo!"

Pedagogas: „Vaikinai, darželyje įgytų žinių dėka padėjote matematinei šaliai ir jos gyventojams. Netrukus eisite į mokyklą ir sužinosite daug įdomių dalykų. Dabar pasakykite man, kas jums patiko mūsų šiandieninėje kelionėje? Kas buvo naujo ir įdomaus? Ačiū, vaikinai, atsisveikinkime su svečiais, visada džiaugiamės jus matydami, iki pasimatymo“ .

O vakare tu ir aš dar kartą prisiminsime savo kelionę ir žiūrėsime animacinį filmuką „Neišmoktų pamokų šalyje“ .