Меню
Безкоштовно
Головна  /  Краса/ Конспект НОД з пізнавального розвитку у старшій групі на тему «Осінь. «Золота Осінь» пізнавальне заняття у старшій групі

Конспект НОД із пізнавального розвитку у старшій групі на тему «Осінь. «Золота Осінь» пізнавальне заняття у старшій групі

НІД пізнання «Осінь»

Мета: узагальнити знання дітей на тему: «Осінь».

Зміст:

В.: Хлопці, сьогодні до нашого дитячого садка надійшов лист.

Бажаєте дізнатися, від кого воно? Тоді відгадайте загадку:

Пройшла по луках,

Лісами, полями.

Припаси вона заготовила нам,

Сховала їх у погреби, у засіки,

Сказала: За мною настане зима.

Д.: Осінь.

В.: Так, хлопці, це лист від Осені. Погляньмо, що ж у конверті?

Лист:

Дорогі хлопці!

Минула осіння пора. Настають холоди.

Птахи та тварини запрошують вас до нашого чарівного лісу.

В.: Приймаємо запрошення?

Тоді в дорогу. Щоб потрапити в чарівний ліс потрібно Закрити очі, ляснути в долоні, повернутись навколо себе і сказати чарівні слова: « Раз, два, три, повернися в чарівному лісіопинись»

В. І ось ми у чарівному лісі…

Д\і «Підбери картинки з осінніми прикметами» (не жива природа).

(часто йдуть дощі, жовтіють листя, листопад, день стає коротшим, сонце не гріє)

В.: То в якому ж лісі ми з вами опинилися?

Д.: в осінньому.

В.: Діти, а яка буває погода восени:

Гра «Погода восени»

У мене різнокольоровий м'яч: м'яч осінній та чарівний,

(м'який м'яч передають діти один одному і називають прикметники про осінню погоду).

Погода дощова, погода вітряна, холодна погода, погода похмура, погода сира, погода ясна, погода сонячна, погода тепла, погода морозна.

Щодо ситуації В. Допомагає питаннями:

Коли йде дощ – дощова.

Коли дме вітер – вітряна

Холодно – холодна

Хмарно-хмарно

Сиро-сира

Похмуро - похмура

Ясно - ясна

В.: Відмінно. Ви правильно говорите про погоду.

В. Дерева та кущі теж готуються до зими?

Д. - вони скидають листя.

Питання: Які дерева залишаються зеленими?

Д. Тільки ялинки та сосни не розлучаються зі своїми голочками.

В.: хлопці подивіться до нас прилетіли птахи (на мольберті зображення зимуючих та перелітних птахів). Чи всі птахи залишаються з нами зимувати?

Діти залишають птахів, що зимують.

В.: хлопці, а що відбувається з птахами, які не зимують з нами.

Д.: Птахи відлітають на південь.

П.: Правильно. Багато птахів збираються в зграї і відлітають у теплі краї.

А птахи, що залишаються з нами.

Д.: Зимові.

В. А зараз на вас чекає завдання, яке називається

ГРА «Відгадай і назви! »

Але спочатку відгадайте загадку:

Розрізняємось ми кольором,

Зустрінеш нас взимку та влітку.

Якщо крилами змахнемо-

Будемо у небі блакитним.

Ми вміємо щебетати,

Пісні співати та воркувати.

Нас узимку підгодуйте…

Діти хто ми? Назвіть!

Діти називають зимуючих птахів та розповідають про них.

Синичка-невелика пташка. У неї жовте черевце, чорна голівка, білі щічки. Любить сало.

У горобця коричневі пір'їнки. Він любить хлібні крихти.

У снігу червона грудка, а крила, хвіст і шапочка чорні. Він любить ласувати ягідками горобини.

Ворона сіра з чорними крилами. Вона хитра. Любить все, що блищить.

Голуби бувають різного кольору. Білі, сиві, коричневі. Люблять зерна пшениці, хліб, соняшник.

Вихователь: Молодці! Як багато ви знаєте про птахів. Так, зимуючим птахам важко пережити холод без нашої допомоги. Тому їм потрібно допомагати взимку, підгодовувати їх.

А чи знаєте ви, як називається «Пташина їдальня? »(годівниця).

В.: ну що хлопці нам настав час рухатися далі. Проходьте, тут від нас ховаються дикі тварини (за ширмою ляльковий театр), кілька дітей проходять за ширму. Бажаєте дізнатися відгадайте загадки.

Р1.: Хто по ялинках спритно скаче

І злітає на дуби?

Хто в дуплі горішки ховає,

Сушить гриби на зиму?

Відповіді дітей: (білка)

Вихователь: Щоправда, білка! Правильно ви відгадали! А де мешкає білка?

Відповідь дітей: (у дуплі).

В.: Хлопці, а як ще білка готується до зими

Д: Білка восени линяє. Руда шерсть випадає, і її місці виростає нова. Шерсть ця сіра та тепла. Сірий колірвовни потрібна для того, щоб білку було важко помітити на деревах, так вона рятується від хижаків. А тепла шерсть їй потрібна, щоби не боятися морозів узимку. А ще восени білка робить запаси

З.: А що запасає білка?

Відповідь дітей. (горіхи, гриби).

Вихователь: Правильно, білка складає комору на дереві шишки, горіхи, гриби. А тепер послухайте таку загадку.

Р2: У косого немає барлогу,

Не потрібна йому нора.

Від ворогів рятують ноги,

А з голоду – кора.

Відповідь дітей: (заєць)

В.: Молодці! А ви знаєте, як, а заєць восени готується до зими.

Д.: линяє і шерсть стає в нього пухнаста, тепла і біла для того, щоб зайця не було помітно на білому снігу, і щоб його не помітили лисиця і вовк. Восени заєць не робить запаси, як білка, тому що взимку він гризе кору дерев. А тепер послухайте таку загадку.

Р3.: Усіх звірів вона хитріша,

Шуба руда на ній.

Пишний хвіст її краса,

Це – руда …

Відповідь дітей (лисиця)

Р4.: Весь час по лісі він нишпорить,

Він у кущах когось шукає.

Він з кущів зубами клацає,

Хто скажіть це…

Відповідь дітей (вовк)

В.: Вихователь: Правильно хлопці, а лисиця і вовк теж восени готуються до зими. Як вони готуються до зими?

Д.: Вони теж линяють. У них зростає тепла шерсть. Але колір вовни в них залишається такий самий, тому що їм нема від кого ховатися і маскуватися, вони - самі хижаки. Вони ходять лісом у пошуках видобутку.

Р5.: У перевалку звір іде

По малину та по мед

Любить солодке дуже.

А коли приходить осінь,

Лізе в яму до весни,

Де він спить і бачить сни

Відповідь дітей: (ведмідь)

Вихователь: Правильно хлопці це ведмідь подивіться, який він великий, товстий та красивий. Як він готується до зими.

Д.: Ведмідь восени добре наїдається, у нього під шкірою накопичується жир, а взимку він впадає в сплячку.

В.: Де ж ведмідь спить узимку?

Відповідь дітей (у барлозі).

Вихователь: Правильно він спить у своєму барлозі, а як він готуватися до зими.

Д.: він натаскує в барліг сухих гілок, моху, ялинових гілок, щоб було йому тепло. Взимку накриє барліг снігову ковдру і ведмедеві буде тепло.

З: Скажіть, а хто з лісових звірів ще впадає взимку в сплячку?

Відповідь дітей (їжак)

В.: Правильно їжак. А як їжачок готуватиметься до зими.

Д.: Він, як і ведмідь, восени наїдається, а взимку лягає в сплячку, оскільки взимку їм нема чого їсти.

О: Ось і добігла кінця наша захоплююча подорож по осінньому лісідавайте всі разом попрощаємося з жителями лісу до весни. А нам час повертатися до дитячого садка. Давайте промовимо чарівні слова: покрутися, покрутися в дитячий садок знову повернися.

В.: ну ось ми з вами і в дитячому садку, (Перед дітьми картинки із зображенням міста та села.

В.: хлопці, а як готуються жителі села до зими.

Д.: збирають урожай, готують дрова тощо.

В.: хлопці подивіться, до нас у гості прийшла лялька Маша, давайте допоможемо їй зібратися на прогулянку. «Одягни ляльку на прогулянку»

Діти відбирають лише осінній одяг.

В.: а лялька Маша хотіла прибрати листя у себе у дворі, ось тільки вона не знає які знаряддя праці їй потрібна, давайте допоможемо Маші. (Робота з роздавальним матеріалом перед дітьми різні знаряддя праці потрібно вибрати тільки осінні)

В.: дякую, хлопці що допомогли Маші. Ну, що вам сподобалася наша подорож.

Д.: так.

ТЕМА: Сезонні зміни у природі. Осінь
МЕТА: Познайомити учнів з ознаками осені та осінніми явищами; систематизувати знання учнів про пори року, місяці.
ЗАВДАННЯ: Уточнити та узагальнити уявлення учнів про найбільше характерних ознаках, За якими ми дізнаємося про настання осені;
розвивати пізнавальну активність, інтерес до предмета.
виховувати бережливе ставленнядо природи.
ТИП УРОКУ: комбінований
МЕТОДИ: словесно-наочний, частково-пошуковий, практичний, самостійна робота.
ОБЛАДНАННЯ:
оформлені ради, набір ілюстрацій, підручник, зошит, таблиці.
ХІД УРОКУ:
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:
- психологічний настрій учнів:
Продзвенів дзвінок, починається урок.
Слухаємо, запам'ятовуємо, жодної хвилини не втрачаємо!
- перевірка готовності учнів до уроку:
Швиденько перевір, друже.
Ти готовий розпочати урок?
Все на місці,
Все в порядку,
Книжка, ручки та зошити?
Чи всі правильно сидять?
Чи все уважно дивляться?
Кожен хоче отримати
Тільки «п'ятірку»!
АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ:
- Що таке навколишній світ?
– На які групи діляться предмети природи?
– Які явища природи ви знаєте?
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ:
Золота та німа,
Затаїлася тиша.
Пісням прихованим слухаючи,
Я йду, як у чарах сну.
Листя тихо відлітає
Із засипаючих гілок
І на землю осідають,
Красою своєю полонею.
Ми починаємо з вами подорож по порах року.
ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ:
- Існує чотири пори року. Це весна, літо, осінь та зима. Пори року йдуть одне за одним, і кожне має свої особливості.
- Визначте, про яку пору року я вам зараз прочитаю.
Сонце приховано за хмарами. Йде дрібний дощ, що мрячить. Пролітають косяки журавлів. Поривчастий вітер зриває з дерев останні листочки. Тільки хвойні дереварадіють зеленому вбранню.
- Звісно, ​​це осінь. За якими її особливостями ви здогадалися? (Відповіді дітей)
- Перерахуйте осінні місяці. (Вересень жовтень листопад)
- Давайте згадаємо, які зміни відбуваються восени у неживій природі.
Сонце піднімається все нижче і нижче, день стає коротшим.
Земля та повітря прогріваються менше. Стає холодніше. На калюжках з'являється перший льодок. Небо все частіше затягують хмари та хмари. Дощі стають холоднішими, затяжнішими і починає пролітати сніг.
- У чому ж причина змін, що відбуваються в природі? (Похолодання)
- Ми знаємо, що жива природа тісно пов'язана із неживою природою.
- Які зміни відбуваються восени у житті трав, чагарників та дерев?
- А що ви знаєте про зміни у житті тварин?
ФІЗМИНУТКА:
Стригай ніжка по доріжці.
Стрибай та інша.
Всі дівчата та хлопчики
у класі відпочивають.
Побігли всі підтюпцем,
дружній біг на місці.
А тепер нахил великий,
вклонилися разом.
Руки вгору, глибокий вдих.
Руки опустили.
А тепер ще разок
це повторили.
Відпочили? Добре!
А тепер за діло.
Ось і день уже минув.
Час пролетів.
ЗАКРІПЛЕННЯ:
Осінь – особлива пора, вона налаштовує на ліричний настрій. Недарма найкращі віршібагатьох російських поетів були присвячені саме цій порі року.
Осінь
Встигає брусниця,
Стали дні холоднішими,
І від пташиного крику
У серці лише сумніше.
Зграї птахів відлітають
Геть за синє море,
Усі дерева сяють
У різнобарвному уборі.
Сонце рідше сміється,
Немає в квітах пахощі.
Скоро осінь прокинеться -
І заплаче спросоння.
- Робота за картками:
ОСІНЬ ЗИМА ВЕСНА ЛІТО
- Розташуйте їх по порядку, починаючи з пори року, коли починаються заняття у школі.
РЕФЛЕКСІЯ:
ГРА: «так» і «ні»
Восени цвітуть квіти?
Восени ростуть гриби?
Хмари сонце закривають?
Колючий вітер прилітає?
Тумани восени пливуть?
Ну, а птахи гнізда в'ють?
А комашки прилітають?
Звірі норки закривають?
Урожай усі збирають?
Пташині зграї відлітають?
Часто-часто ллють дощі?
Чи дістаємо чоботи?
Сонце світить дуже спекотно?
Чи можна дітям засмагати?
Ну а що ж треба робити:
Куртки, шапки вдягати?
ПІДСУМОК УРОКУ:
- Що нового ви дізналися на уроці?
– Що вам сподобалося на уроці?
– Хто добре працював на уроці?
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
Творча робота: ЗОЛОТА ОСІНЬ


Додані файли

За пізнавальним розвитком

«Золота Осінь» пізнавальне заняття
у старшій групі

Вихователь: Кулікова О.П.
Дитячий садок № 204 ВАТ «РЗ»
м. Абакан

Ціль: закріпити уявлення дітей про характерні ознаки осені та осінні явища.

Завдання:

  1. Закріпити вміння встановлювати зв'язок між ознаками в природі та вміння відстоювати свою точку зору, робити висновки.
  2. Вчити дітей називати прикмети осені, зміни у природі, використовую образні слова та висловлювання.
  3. Закріпити навичку освіти прикметника від іменника.
  4. Продовжувати розвивати пам'ять, увагу, мислення через ігри та ігрові вправи.
  5. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин.

Розвиваюче середовище:

  • Стільці розставлені півколом за кількістю дітей.
  • Дошка з таблиці, фломастер, шкатулка.
  • Скринька з овочами та фруктами, лист, м'ячик.
  • Дві гілки у вазах.
  • Ілюстрація картин "Рання осінь", "Пізня осінь".
  • Магнітофон, аудіозапис «звуки лісу, що прокидається».

Словникова робота

  • Термометр, золота, велика, чарівна, різнокольорова, рання, пізня.

Педагогічні технології: ТРВЗ, музичний вплив.

Здоров'язберігаючі технології: аромотерапія, динамічна пауза.

ХІД:

Вихователь:Сьогодні ми з вами здійснимо подорож. А куди ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Вихователь:

Пройшла по луках,

Лісами, полями.

Припаси вона заготовила нам,

Сховала їх у погреби, у засіки,

Сказала: За мною настане зима.

Діти:Осінь. Відчиняються двері і виглядає мордочка зайця. Він приносить листа.

Вихователь:Подивимося від кого цей лист?

Дитячий садок №204 дітям групи «Вигадники».

Заяча поляна приміського лісу.

Вітаю! На заячій галявині відбулися збори зайців. Ми хотіли прийняти рішення: час нам міняти сірі шубки на білі. Вийшло так, що одна половина вважала, що настав час, а інші зайці говорили що рано.

Одні казали, що осінь закінчується, інші кажуть, що зима вже настала. Ми не знаємо, що робити. Порадьте, будь ласка. Ми не можемо зрозуміти, чи закінчується осінь чи ні? Говорять, що зима йде до нас через ваше місто. підкажіть коли вона буде у лісі.

Тільки ми просимо, подайте переконливі докази. Адже міняти шубки справа для зайців не проста.

Вихователь:Це питання дуже цікаве. Але ми з вами постараємося відповісти на нього. Діти, зайцям пощастило, зараз ми здійснимо подорож восени і зможемо допомогти зайчикам прийняти правильне рішення.

Вихователь:Ви дивіться по телевізору прогноз погоди, диктор розповідає про температуру повітря, напрям вітру, опади. Опади? Що це таке? (дощ, сніг, туман). Вихователь записує.

Вихователь:Діти, а як можна дізнатись яка буде погода? (Подивитися телевізор, послухати радіо, по термометру).

Гра "Погода восени"

У мене різнобарвний м'яч: м'яч осінній та чарівний,

Буде в руки до вас скакати і запитувати.

Вихователь:Діти, а яка буває погода восени:

  • Коли йде дощ – дощова.
  • Коли дме вітер – вітряна
  • Холодно – холодна
  • Хмарно-хмарно
  • Сиро-сира
  • Похмуро - похмура
  • Ясно - ясна

Вихователь:Чудово. Ви правильно говорите про погоду. Хочеться похвалити, що говорили чітко, виразно, цікаво.

Вихователь:А як ви вважаєте, вся осінь буває однакова? Які періоди осені ви знаєте?

Діти: (Рання, пізня)

Вихователь:Ви бачите кілька картин із зображенням осені. Покажіть, яка на них зображена осінь. (Діти показують та називають)

Вихователь:Ви знаєте, кожна пора року складається з 3 місяців. Назвіть місяці осені.

Діти:Вересень жовтень листопад.

Вихователь:Молодці! Ви вірно назвали місяці. А що відбувається із природою восени?

Діти:Погода тепла, на деревах різнокольорові листочки, літають срібні нитки павутиння, дмуть холодні вітри, жовтіє і висихає трава, йде теплий і дощ, що мрячить, на небі сірі хмари, вранці бувають тумани, калюжі покриваються скоринкою льоду, дозрівають жолуді .

Діти:Дні коротші, ніч довша, сонце світить мало, вітер зриває листя з дерев, йде дрібний холодний дощ, небо сіре, трави буріють, квіти в'януть, вночі заморозки, дерева покриваються інеєм, комахи зникли, сонце світить рідко.

Діти:Листя все облетіло і почорніло, сосни і їли стоять зелені, трави побуріли, небо в свинцевих хмарах, йдуть довгі холодні дощі зі снігом, уночі мороз лід на калюжах, земля промерзла, гілки дерев дзвенять і покриваються інеєм.

Вихователь:Молодці ви точно назвали осінні місяці та розповіли про зміни у природі. Так, осінь буває прекрасною. З давніх-давен люди складали вірші, пісні, склали загадки і прислів'я. Послухайте, я розповім вам про прикмети осені.

Прикмети осені

Осінь підійде нечутно,

Тихо встане біля воріт.

У городі листок вишні,

На дорогу впаде.

Це перша прикмета,

Що від нас йде літо.

А друга кущ малини,

У нитках білого павутиння.

Трохи коротшим стане день,

Потемніють хмари,

Немов їх накриє тінь,

Чи стане похмурою річка -

Третя вірна прикмета:

Осінь бродить близько десь

Рано-вранці на галявини,

Ляжуть білі тумани.

А потім уже чекай, не чекай

Дощі, що мрячать

Пеленою затягнуть просінь

Отже, настала осінь. У нас у дитячому садку є скарбничка народних мудростей, діти складають до неї прислів'я та прикмети пір року. А ви бажаєте покласти туди свої знання? (Так).

У коло хлопці ставайте,

Міцніше за руки тримайтеся.

Я скриньку візьму,

І прикмети зберу.

Вихователь:Відкриває кришку, а діти називають прикмети та прислів'я.

Прислів'я

  1. Коли зрозуміло, то й осінь прекрасна.
  2. Осінь іде, і дощ за собою веде.
  3. Червона весна квітами, а осінь — пирогами.
  4. Від осені до літа, повороту нема.
  5. Літо зі снопами, осінь із пирогами.
  6. Грибок у кузовок – взимку буде пиріжок.

Прикмети

  1. Восени павутиння на ясну погоду.
  2. Грім у вересні – тепла осінь.
  3. Якщо горіхів багато, а грибів немає – зима буде сніжна, сувора.
  4. Великі мурашині купи – до м'якої зими.
  5. Коли гусак летить, сніг випадає.

Вихователь:Діти, ви чудово все говорили, наша скринька поповнилася вашими мудростями. Мені сподобалися відповіді, ви назвали багато цікавих прикметдозволяє передбачити погоду.

(Діти сідають на стільчики)

А зараз прочитайте вірш "Осінь", написаний на таблиці.

Плакали вночі жовті клени,

Згадали клени, що були зелені.

З жовтої берези теж капало,

Значить, береза ​​теж плакала.

Вихователь:Як ви вважаєте, чому плакала береза?

Діти:(Шкода, що скінчилося літо, що опадають листочки).

Вихователь:А чому біля дерев опадають листочки?

Діти:(Мало сонця, стало холодно)

Вихователь:Діти, а чи можна що-небудь зробити, щоб листочки залишилися на дереві?

Діти:(Приклеїти, пришити).

Вихователь:А чи будуть такі листочки тримаються?

Діти:(Ні, скрутяться, почорніють, будуть не гарні, опадуть).

Вихователь:Уявіть собі, що ви листочки, повіяв вітер, і ви захиталися (звучить музика, діти танцюють).

Фізхвилинка "Листочки".

Осінні листочки закружляли.

Веселий вітер зашумів над ними,

Весело вони летіли

І на землю сіли.

Ось вітер знову тихо набіг,

Раптом красиві листочки підняв.

Весело вони летіли

І на землю сіли.

Ой як багато на килимі листочків. А давайте пограємось у гру.

Розфарбуй листя відповідно до значків

Підійдіть до столів і розфарбуйте листя відповідно до піктограм. Будьте уважні, подивіться, де стоїть значок.

Вихователь:Розумниці, мені не вдалося зловити вас у пастку. Ви точно визначили листя.

Вихователь:З ваших відповідей, я зрозуміла, що осінь вам подобається, а які гарні словави могли б сказати про осінь.

Гра Осінні слова

Діти:Золота, сумна, похмура, красива, різнобарвна, дощова, довга, затяжна, строката, тепла, холодна, рання, пізня, середня, хороша, дивна, задумлива, чудова, цікава, велична, похмура, чарівна, тиха, невесела, таїн нудна, сумна, лагідна.

Вихователь:Ось підійшла наша подорож до кінця. Розлучаючись восени, давайте пограємо з лісовою луною.

Відлуння лісове, запитати можу?

Куди це листя лісове пропало?

Опалі-опали-опалі:

Пташки співачки, чи давно гаманіли?

Летіли, летіли, на південь відлетіли:

Білки та зайці, про вас не знаємо?

Линяємо, линяємо, линяємо:

То що ж діється у лісі? - Запитаємо.

Осінь, осінь, осінь.

Підсумок заняття

Вихователь:Діти, подумайте та скажіть, що ми напишемо зайцям.

Діти:Осінь настала. Вже випадає сніг уночі. Настав час міняти шубки на білі, а то лисиця чи вовк помітять. Дерева голі, трава пов'яла, зникли комахи жуки, черв'яки, полетіли птахи на південь.

Вихователь:Я рада, що ви самі знайшли переконливі докази, що осінь пройшла через наше місто і попрямувала до лісу. Сьогодні після прогулянки ми напишемо зайцям відповідь. Діти, а хто сьогодні на занятті був найактивнішим? Чиї відповіді вам сподобалися. А кому сподобалися свої відповіді та чому? (Відповіді дітей)

Вихователь:Молодці, ви намагалися, я задоволена вами. У мене для вас невеликий секрет: осінь надіслала нам посилку Прийміть від неї листа. Осінь надіслала вам листочки, які ви можете розфарбувати.

Подробиці

Мацалюк Тетяна Володимирівна, Стеблецова Валерія Валентинівна, вихователі МДОУ «ЦРР - д/с №32» Іркутська областьмісто Братськ. [email protected]

Тема: «Пора року Осінь».

Методи та прийоми:словесний, наочний, практичний, ігровий, використання мультимедіа.

Попередня робота:Читання віршів та загадок про осінь, спостереження за змінами в природі осінній часроку, слухання аудіозапису: «Пори року» П. І. Чайковський.

Д/І «Овочі фрукти», «Пори року», « Перелітні птахи», « Гриби»,

"Як люди готуються до осені".

Інтеграція освітніх галузей:«Пізнання», «Комунікація»,

Художня творчість, Соціалізація, Здоров'я, Фізкультура.

Обладнання та матеріали:картина на екрані «Літо» картинки (дощ, хмари, вітер, калюжі, листя жовте, червоне) . Фрукти овочі, дерева. Комп'ютерна гра «Допомагай-ка», вітамінки, проектор, музичний супровід Звуки природи – вітер, Спокійна музика.

Роздатковий матеріал:листя дерев, фарбою, пензлем.

Індивідуальна робота:

Слідкувати за промовою дітей, надавати допомогу у відповідях питання.

Хід заходу:

Діти заходять до зали. Звучить шум вітру.

Стук у вікно за вікном сховався помаранчевий листочок.

Вос-ль: хлопці хто це до нас у гості прийшов.

Відповіді дітей.

Листочок хлопці я втратив своїх друзів. Я жив на великому дереві і раптом налетів сильний вітерпішов дощ. Мене закрутив сильний вітер і приніс до вас. Мені дуже сумно хлопці допоможіть мені знайти своїх друзів і моє велике дерево.

Відповіді дітей.

Вос-ль: Маленькі ніжки йдуть по доріжці,

Маленькі ніжки біжать по доріжці,

А великі ногибіжать дорогою.

Маленькі ніжки стрибок - стрибок по доріжці,

А великі ноги йдуть дорогою.

Друга частина.

Розкладені на підлозі овочі та фрукти.

Д/І «Овочі та фрукти».

Вос-ль і лист молодці все правильно зібрали.

Третя частина.

Вос-ль: Хлопці, а ви знаєте, що в овочах та фруктах живуть маленькі корисні для нашого організму чоловічки. Як вони називаються, хто мені підкаже.

Будь здоровим та красивим.

їж частіше вітаміни.

Вос-ль: Хлопці, а давайте з вами пограємось.

П./І «Захворіли, одужали».

Діти ходять сумні плечі опущені, колінки підігнуті. Вихователь роздає вітаміни, всі бігають, посміхаються.

Четверта частина.

Звучить музика педагог розсипає листочки різного кольору.

Вос-ль лист ми знайшли твоїх друзів. Листок уважно дивиться на листочки та дерева і каже, що це не його друзі.

Вос-ль пропонує дітям пограти з листочками. З початку зібрати помаранчеві листочки, потім червоні тощо.

Вос-ль: Хлопці, а давайте ми з листочків зробимо сонечко. А сонечко якого кольору? З жовтих листочків робимо сонечко.

Проводиться комп'ютерна гра«Допомагай-но».

П'ята частина.

Стоїть велике дерево на ньому листочки різного кольору. А одного не вистачає.

Листок ой це мої друзі та моє дерево. Прикріплюємо листочок до дерева.

Листя; Хлопці хочу вас віддячити за те, що ви мене повернули додому, я вас навчу малювати листочки.

Вос-ль пояснює хід роботи. Вихователь бере лист тополі, наносить гуаш на листочок, червону чи жовту, перевертає листок, на аркуш паперу, натискає долоньками знизу нагору, прибирає листок. Вийшов відбиток.

Шоста частина.

Вос-ль: Хлопці дивіться картинка намальована, ой, а яка на ній пора року?

Вос-ль: Хлопці, а що нам потрібно додати і змінити в цій картинці, щоб вийшла осінь.

Комп'ютерна гра «З літа зроби осінь».

Вос-ль: Хлопці нам час повертатися до дитячого садка.

Підбиття підсумків. Розмова Що вам сподобалось у нашій подорожі?

У які ігри вам хотілося б пограти.

А тепер мені хотілося б дізнатися чи все ви знаєте про осінь?

(Діти відповідають питання вихователя)

Восени цвітуть квіти? Діти:Ні

Восени ростуть гриби? Так

Хмари сонце закривають? Так

Колючий вітер прилітає? Так

Тумани восени пливуть? Так

Ну, а птахи гнізда в'ють? Ні

А комашки прилітають? Ні

Звірі норки закривають? Так

Урожай усі збирають? Так

Пташині зграї відлітають? Так

Часто часто ллють дощі? Так

Чи дістаємо чоботи? Так

Сонце світить дуже спекотно? Ні

Чи можна дітям засмагати? Ні

Ну, а що ж треба робити?

Куртки, шапки вдягати? Так