Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Šeima ir santykiai/ Meškiuko piešimas vidurinėje grupėje vaikams. „Baltojo lokio“ piešimo pamokos santrauka. GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje

Meškiuko piešimas vidurinėje grupėje vaikams. „Baltojo lokio“ piešimo pamokos santrauka. GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje

Tema: "Meška".

Jūsų dėmesiui pristatome pamokos santrauką, kurioje dalyvauja neįprasta interaktyvi vaikų veikla, įtraukiant juos į nevarginantį pažinimo procesą.

SAVIVALDYBĖS AUTONOMINĖ IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA

„TsRR – kombinuoto tipo darželis Nr. 39“

683024 Kamčiatkos sritis Petropavlovskas – Kamčiatskis, g. Tolstojus, 2

tel. 23-27-39; 08/23/88; faksas: 23-27-39

Pamokų užrašai

apie OO meninę ir estetinę raidą.

Vizualinė veikla. Piešimas viduryje

Tema: "Meška".

mokytojas: Deryabina A.M.

Petropavlovskas-Kamčiatskis

Tema: "Meška".

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su „Sauso teptuko“ tapybos technika.

Užduotys:

Švietimo.

  • Toliau mokome dirbti su teptuku ir dažais.
  • Mes įtvirtiname gebėjimą naršyti popieriaus lape, vietą lape.

Vystantis.

  • Kūrybinės vaizduotės ugdymas.

Švietimo.

  • Ugdykite susidomėjimą pamokomis.
  • Nepriklausomybės puoselėjimas.
  • Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje ir teikti savitarpio pagalbą.
  • Ugdykite tikslumą atliekant darbus.

Medžiaga ir įranga:

TSO (interaktyvioji lenta, nešiojamas kompiuteris), lenta „Vykdymo seka ir dažymo būdai“.

Demonstracija:

Video filmas „Rudasis lokys“, rami muzika, pavyzdys. Schema „Darbo su šepetėliu ir puodeliu taisyklės“. Iš anksto suprojektuotas stendas „Miške“ (miškas: medžiai, krūmai, ...) parodos dizainui.

Dozavimas: Kėdės, išdėstytos apskritimu, vaizduojančios tankus.

Pagal vaikų skaičių: Šepetėlio stovas, kietas šepetėlis (šereliai), šepetėlių komplektas (Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4), servetėlė, drobė, čiulptuko puodelis su vandeniu, paletė, guašas.

Preliminarus darbas:

d/i „trečias ratas“, galvosūkiai „meška“, literatūros skaitymas tema „Gyvūnų pasaulis“, pristatymo „Gyvūnų sandara“ peržiūra. Žodyno darbas.

GCD judėjimas:

1.Organizavimo momentas. Vaikai tampa puslankiu. Skamba rami muzika. Mokytoja siūlo pažiūrėti vaizdo filmo „Rudasis lokys“ ištrauką ir komentuoja:

Tai didžiulis žvėris: stovėdamas ant užpakalinių kojų, jis stiebiasi virš žmogaus. Didžiausi gyvena Kamčiatkoje ir Tolimuosiuose Rytuose. Nors jie vadinami rudais, jie būna įvairių spalvų: tamsiai rudi, beveik juodi ir šviesiai šiaudiniai. Iš išvaizdos lokys yra storas, sunkus ir nerangus. Tačiau jis žino, kaip sėlinti taip tyliai, kad, kol to nesuvoki, atsidursi jo didžiulėse, stipriose letenose. Neįtikėtina, bet pasirodo, kad lokys gali bėgti taip pat gerai, kaip arklys. Per vasarą prisikaupę riebalų, lapkritį jie užmiega duobėje. Pasitaiko, kad pabudęs lokys pradeda klajoti po mišką ieškodamas maisto, tai vadinama „šatunu“. Švaistikliai yra labai dirglūs ir todėl labai pavojingi. Mokslininkai tvirtina, kad nėra dviejų vienodų lokių. Kiekvienas gyvūnas turi savo unikalų charakterį. Yra tvarkingų žmonių ir slogių, piktų, agresyvių ir geraširdžių, vikrių ir nerangių su amžiumi. Siūlau atidžiai pažiūrėti.

Muzika užgęsta, mokytoja nuveda vaikus į stendą „Miške“ ir demonstruoja pavyzdį.

2. Pedagogas: Eikime į mišką, pažiūrėkime, kieno keturios letenos matosi iš už krūmo?

Vaikai: Tai lokys, turi keturias kojas.

Pedagogas: Pažiūrėk, koks jis gražus. Koks didelis masyvus kūnas. Kas ant galvos?

Vaikai: Ant galvos yra mažos ausys, nosis, dvi akys ir burna.

Pedagogas: Nepamirškite vaikinai apie gražią mažą kuoduką.

O koks mielas ir liūdnas mano meškiukas. Jis apskritai neturi draugų. Ką daryti? Sugalvojau, nupieškime meškiukui draugus. Norėdami tai padaryti, turite rasti savo tankus.

Fiziniai pratimai. Kol groja muzika, bėgi po „tankus“, kai tik muzika nutilo, reikia užimti urvą.

3. Pedagogas: Bet piešime neįprastai, be vandens. Palieskite šepetėlius, kokie jie?

Vaikai:Šepečiai kieti.

Pedagogas: Pagalvokime, kokia spalva dažysime?

Vaikai: Ruda, tamsiai ruda.

Pedagogas: Teptuko galu paimu norimos spalvos dažus ir „pakišu“ ant popieriaus lapo, bet be vandens užpildau visą piešinio kontūrą. Žiūrėk, piešinys turėtų būti dedamas centre, aš šiek tiek klydau. Kaip ištaisyti klaidą?

Vaikai: Norėdami papildyti piešinį, galite naudoti paprastą teptuką.

Pedagogas: Ką siūlote pridėti?

Vaikai: Galite baigti piešti saulę, medį, krūmą, žemę.

Pedagogas:Šauniai padirbėta. Čia galite būti kūrybingi. Stengiamės dirbti kruopščiai.

4. Pratimų rinkinys smulkiajai rankų motorikai lavinti.

Pedagogas:Įsivaizduokite, kad yra jauniklių.

  • Padėkite letenas ant stalo delnais žemyn ir pakaitomis pakelkite ir nuleiskite abiejų rankų pirštus.
  • Padėkite delnus ant stalo, nepakeldami jų nuo stalo paviršiaus. Išskleiskite ir judinkite pirštus kuo plačiau.

5. Mokytojas: Prieš pradėdami, prisiminkime „Darbo su šepetėliu ir puodeliu taisykles“.

Vaikai: Jei šepetėlis buvo sudrėkintas vandeniu, vandens perteklių galite pašalinti nuo „Sippy Cup“ stiklainio krašto arba galite naudoti servetėlę.

Savarankiškas vaikų pasirodymas, prižiūrimas mokytojo.

6.Rezultatas. Pedagogas: Gerai padaryta šiandien. Išleiskime savo lokius į mišką.

Su vaikais projektuojame parodą „Laukiniai gyvūnai miške“. Diskusija, kas buvo sunkiausia atliekant darbą, kas patiko. Mokytojas atkreipia dėmesį į kiekvieną užduotį.

Pakvieskite vaikus išmokyti savo tėvus piešti namuose sausu teptuku.

GCD santrauka piešimui naudojant „poke“ techniką su sausu klijų šepetėliu vidurinėje grupėje „Meškiukas“

Tikslas: įtvirtinti piešimo techniką - „poke“ (sausas klijų teptukas);

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, judesių koordinacija;

Stiprinti galimybę piešti išilgai kontūro naudojant „poke“ metodą;

įtvirtinti žinias apie spalvą (ruda, paskatinti susidomėjimą piešti įvairiais būdais.

Švietimas:

Ugdykite susidomėjimą laukiniais gyvūnais.

Švietimas:

Skatinkite vaikus panaudoti savo žinias ir idėjas apie lokio išvaizdos ypatybes.

Ugdyti gebėjimą pavaizduoti lokį, tiksliai perteikiant išvaizdos ypatybes ir proporcijas.

Švietimas:

Ugdyti vaikų gebėjimą perteikti paprastą, paprastą vaizdą vienu personažu (meška).

Stiprinkite gebėjimą paprastu pieštuku nubrėžti kontūrą, piešdami meškos kailį naudokite sausą, kietą teptuką.

Medžiaga pamokai:

Meškiuko žaislas;
- paprasti pieštukai;

Teptukas kietas ir akvarelinis.

Preliminarus darbas:

Pokalbis apie laukinius gyvūnus

Paveikslų serijos „Laukiniai gyvūnai“ ekspertizė

Stiprinti žinias apie spalvas (ruda, paskatinti domėjimąsi piešti įvairiais būdais.

Medžiaga:

Baigto meškiuko piešinio pavyzdys, Žaislas - meškiukas. Šepečiai su šereliais, ploni minkšti šepečiai, guašas (ruda, juoda, raudona, servetėlės, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, pavadinkite man žaislus, kuriuos žinote. (Vaikų atsakymai)

Dabar patikrinkime, ar surašėte visus žaislus? (Rodyti demonstracinę medžiagą)

Vaikinai, užminėsiu jums mįslę. Turite atspėti, apie kurį žaislą užminėu mįslę. (Paslaptis)

Teisingai, tai lokys.

Mokytoja kviečia vaikus pažvelgti į meškos atvaizdą. Klausia, kokio kailio turi meškiukas. (pūkuotas, gauruotas).

Kūno kultūros pamoka „Tynyne gyveno meškiukai“.

Jaunikliai gyveno tankmėje

Jie pasuko galvas

Taip jie suko galvas.

Jaunikliai ieškojo medaus,

Kartu jie siūbavo medį,

Šitaip, šitaip jie kartu supurtė medį.

Jaunikliai gėrė vandenį

Sekėme vienas kitą,

Šitaip, taip visi sekė vienas kitą.

Jaunikliai šoko

Jie pakėlė letenas aukštyn,

Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn.

Ar norėtumėte nupiešti meškos jauniklį tokiu pat gražiu kailiu? (vaikų atsakymai)

Kokiu būdu galime jį nupiešti? („Poke metodas“).

Taip, vaikai, nupiešime meškiuką jums jau pažįstamu būdu, naudodami kietą teptuką ir guašu, meškiuko kontūrus – paprastu pieštuku.

(vaikai susėda).

Pedagogas:

Priminkite ir parodykite vaikams, kaip teisingai laikyti šepetį: kaip pieštuką, trimis pirštais, bet virš metalinės šepetėlio dalies.

Kaip manote, nuo ko reikėtų pradėti piešti meškos jauniklį? (Vaikų atsakymai)

Šauniai padirbėta! Pirma, mes naudojame „poke“ metodą, kad atsektume meškiuko kontūrus. Kūno piešimas visada prasideda kryptimi žemyn. Kokia lokio kūno dalis yra viršuje? (Galva)

Teisingai! Kokios formos yra lokio galva? (Apvalus)

gerai. Kurią kūno dalį reikia nupiešti toliau? (Meškos jauniklio liemuo / kūnas)

Puiku, kokia figūra atrodo lokio jauniklio kūnas? (Ovalus)

Kokias dalis dar reikia nupiešti mūsų meškiukui? (priekinės ir užpakalinės kojos, jos ovalios, ausys pusapvalės).

Kai kontūras bus paruoštas, užpildykite viduje esančią erdvę naudodami „poke“ metodą.

Mokytojas palydi instrukcijas demonstravimu ir kviečia vaikus.

Ko trūksta mūsų meškiukui? (Vaikų atsakymai)

Bet pirmiausia pažaisime pirštais.

Apšilimo pratimą atlikite šepetėliu, ranką remdamiesi į alkūnę. (Vaikai atlieka judesius pagal tekstą ant mažo popieriaus lapo).

Laikykite šepetį taip – ​​(ranka ant alkūnės. Laikykite šepetį trimis pirštais prie skardos pagrindo.

Tai sunku? Ne, tai nieko! - Rankos judesiai palei tekstą.

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada - Šepetys laikomas vertikaliai.

Šepetys bėga aplinkui. Atlikite smūgius be dažų

Sukasi kaip viršūnė. ant lapo.)

Po kišimo ateina kišimas!

Nupieškime šiuos pūkuotus meškiukus!

Savarankiškas vaikų darbas.

Kai piešinys išdžius, plonu šepetėliu, juodos spalvos, pridėsime prie meškos akis, nosį, burną ir nagus.

4. Savarankiška vaikų veikla.

O dabar kiekvienas nupiešite savo meškiuką. Kokių turėsi meškiukų – linksmų ar liūdnų? Jei kam reikia pagalbos, ateisiu ir padėsiu.

5. Apibendrinant.

Analizė: (Paimu žaislą) Meškiukas, pažiūrėk, kiek dabar turi piešinių su savo atvaizdu. Vaikai labai stengėsi tau padėti. Dabar galite juos dovanoti kam tik norite!

Meškiukas: (Žiūri į vaikų piešinius) - Ačiū, vaikinai, man patinka šis juokingas meškiukas, o šis juokingas, man jie visi labai patinka ir galiu nusiųsti savo broliams! Sveika! Viso gero!

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi puikūs! Pakabinkime savo piešinius savo parodoje.

Olga Šelepova
Atviros pamokos apie piešimą vidurinėje grupėje „Meškiuko“ kišimo metodu santrauka

Atviros pamokos apie piešimą vidurinėje grupėje netradiciniu baksnojimo būdu santrauka

Tikslas:

išmokyti vaikus baksnoti kietu pusiau sausu šepetėliu išilgai kontūro ir kontūro viduje;

Užduotys:

Mokyti vaikus piešti gyvūnus kišimo metodu. Stiprinti įgūdžius dažytišepečiu įvairiais būdais.

Švietimo:

formuoti įgūdžius, dažyti guašas naudojant kišenę; užtepkite raštą visame paviršiuje; piešinyje perteikti išvaizdos bruožus turėti

Vystantis:

ugdyti vaizduotę ir supančio pasaulio suvokimą, pažintinius gebėjimus. Skatinti smalsumo ugdymą. Ugdykite galimybę savarankiškai pasirinkti vaizdo spalvas

Švietimo:

ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvąją gamtą. Ugdykite tikslumą dirbdami.

Preliminarus darbas.

Žvelgiant į gyvūnų iliustracijas. Pasakos skaitymas „Maša ir turėti» .

Medžiaga:

albumo lapas su nupiešti lokio kontūrai; kutai (kietas, guašas, stiklinė vandens, stovas šepečiams, servetėlės). Du mėginys: vienoje grandinėje meška ant kito lokio, nupiešta naudojant kišimo metodą.

Judėti tiesiogiaišvietėjiška veikla

Vaikams sakau mįslę:

„Jis vaikšto per mišką vasarą,

Žiemą jis ilsisi duobėje. (Turėti)

Auklėtojas: - Teisingai! Kaip atrodo lokys? Jis pūkuotas, turi keturias kojas, mažą uodegą, o pats – didelis. Dabar skaitysiu pasaką „Maša ir turėti»

Pasakyk man, ką padarė Mishka ir Maša, gerai ar blogai!

Vaikai: Blogai, jis neleido Mašos namo.

Auklėtojas: Taip, Miša neleido Mašos namo, o ką Maša padarė?

Vaikai: Ji jį pergudravo.

Auklėtojas: Taip, ji jį pergudravo ir taip pateko namo pas senelius.

Auklėtojas: Dabar reikia atidžiau pažvelgti turėti. Kokios formos liemuo? turėti?

Vaikai: Kūnas ovalus.

Auklėtojas: O galva?

Vaikai: Apvalus.

Auklėtojas: - Kas žino kaip nupiešk pūkuotą meškiuką? Kokį metodą ar techniką naudosime?

Vaikai: Kibimas

Auklėtojas: - Teisingai. Kibimas. Leiskite man parodyti, kaip tai padaryti dažyti.

/ Rodyti / - Iš pradžių durkite pagal lokio kontūrą – galvą, liemuo, uodega, letenos ir tada viduje.

Auklėtojas: - Štai koks purus pasirodė turėti.

Auklėtojas:-. Pažiūrėk, kaip nuostabiai tai pasirodė turėti!

Prisiminkite, kaip dažyti? Turime stengtis neperžengti kontūro linijos.

Jūs, vaikinai, pabandykite mažas meškiukas Pasirodė gražus ir purus.

/Vaikų savarankiškas darbas, individuali pagalba /

Dabar sėskite prie stalų ir pradėkime dažyti.

Kūno kultūros minutė:

Meškos vaikščiojo per mišką (mes blaškomės)

Meška ieškojo uogų

Šitaip, šitaip (padėkite vieną ranką ant šono - tai krepšelis)

Meška ieškojo uogų

Saldi avietė

Sudėjau viską į krepšelį

Taip, taip (surenkame uogas ir dedame į krepšelį

Sudėkite viską į krepšelį

Kaip mes vaišinome save avietėmis

Visi sėdėjo ant žolės

Šitaip, šitaip (triname pilvą)

Visi lokiai yra ant žolės

Ir tada lokiai šoko

Letenos pakeltos aukštyn

Šitaip, šitaip.

Kai vaikai baigia savo darbus, aš atlieku analizę, pažymėdamas sėkmingiausius darbus ir pažymėdamas vaikų padarytas klaidas.

Ačiū vaikinai.

Publikacijos šia tema:

Pamokos apie piešimą poke metodu „Kiaulpienės“ santrauka Dailės pamokos tema: „Kiaulpienės“ Parengė: Golovanova Yu V. Tikslai: Skatinti rūpestingo požiūrio į.

Piešimo pamokos jaunesnėje grupėje, naudojant "Bullfinches" bakstelėjimo techniką, santrauka Piešimo pamokos jaunesnėje grupėje, naudojant bakstelėjimo techniką, santrauka. Vaikų amžius: 3-4 metai. Tikslas: išaiškinti ir susisteminti.

OOD santrauka apie piešimą poke metodu antroje jaunių grupėje „Riešutai voverei“ OOD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi (piešimas bakstelėjimo metodu) 2 jaunių grupėje Tema: „Riešutai voverei“ Tikslas: formuoti.

OOD abstrakcija apie piešimą poke metodu vidurinei grupei „Ežiukai“ Meninės veiklos (piešimo) „Ežiukas“ pamokos santrauka. Tikslas: sukurti piešinį „Ežiukas“. Tikslai: išmokti piešti.

Pamokos apie piešimą poke metodu „Zuikiai ant vejos“ santrauka Pastabos apie meninę kūrybą (piešimas baksnojimo metodu) Tema: „Zuikiai ant pievelės“ Užduotys: - išmokite piešti mažus vatos tamponais.

Piešimo poke metodu pamokos santrauka antroje jaunimo grupėje „Rudens gėlės“ Vaizduojamųjų menų (netradicinės piešimo technikos) pamokos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje „Rudens gėlės“. Tikslas: supažindinti.

Tema: pagal šabloną piešiame ,,Mišutką“ būrimo metodu teptuku (kietai, kad išgautume kailio tekstūros efektą. Užduotys: Supažindinti vaikus su.

Piešimo pamokos parengiamojoje grupėje Baltasis lokys santrauka
Tikslas : Tvaraus susidomėjimo vizualiaisiais menais formavimas. Tikslai: Švietimo: Ugdykite susidomėjimą šaltų šalių gyvūnams.Švietimas: Išmokykite vaikus panaudoti savo žinias ir idėjas apie baltojo lokio išvaizdos ypatybes.Pagerinti galimybę išgauti reikiamą dažymui dažų spalvą (šviesiai geltoną, mėlyną), maišant originalias spalvas (baltą ir geltoną, baltą ir mėlyną).Ugdykite įgūdžius pavaizduoti lokį, tiksliai perteikdami išvaizdos ypatumus ir proporcijas.Švietimas: Ugdyti vaikų gebėjimą piešinyje perteikti paprastą siužetą su vienu personažu (poliariniu lokiu).Ugdykite vaiko kūrybinius gebėjimus ir vaizduotę.Stiprinti gebėjimą nubrėžti kontūrą plonu šepetėliu, dažydami meškos kailį naudokite sausą, kietą šepetėlį.Medžiaga pamokai: - iliustracijos su Šiaurės gamta,- baltojo lokio atvaizdas (žaislai, nuotraukos, piešiniai);- guašas; - paletė; - klijai ir akvarelės teptukas.Preliminarus darbas: - Pokalbis apie šaltų šalių gyvūnus,- paveikslų serijos „Šiaurės gyvūnai“ ekspertizė,- Skaitant istoriją: „Kodėl baltasis lokys turi juodą nosį?- D/i „Kas ką valgo?“, „Atspėk gyvūną“, „Sužinok kieno pėdsaką?“.Pamokos eiga. Auklėtojas : Vaikinai, atspėk mįslę:Mėgstu maudytis ir pliuškentiKur šaltas vanduo?Sniegti sniego krūvose,Kur visada žiema.Baltas kailis ir riebalinis sluoksnisBet kas gali padėti bėdoje.Vaikai: Baltasis lokys.Auklėtojas : Teisingai. Šiandien nupiešime baltąjį lokį. Prisiminkime, kur jie gyvena?Vaikai: Šaltuose kraštuose, kur amžina žiema.Pedagogas: Taip, žiema – sunkus, šaltas, bet kartu ir labai gražus metų laikas. Dabar užmerkkime akis ir įsivaizduokime, kad esame Šiaurės ašigalyje. Pučia šaltas vėjas, kaukia pūga, visa žemė apsnigta, šalia vaikšto didelis baltas baltasis lokys. Pamąstyk apie tai.Pedagogas: Dabar atidarykite akis.(1-2 vaikų pasakojimas apie mešką)Pedagogas: Pažiūrėkime į mūsų paveikslėlyje pavaizduotą lokį. Tai didžiulis žvėris, didžiausias plėšrūnas mūsų planetoje. Meška turi didelę apvalią galvą. Jis yra kūno priekyje (viršuje) ir yra sujungtas su juo galingu trumpu kaklu. Meška turi mažas, pusapvales ausis ant galvos. Meška turi akis ir nosį ant veido. Jie juodi kaip anglis. Meška turi didelį ovalų kūną. Meška turi galingas, pailgas, ovalias letenas, jų yra 4 kūno apačioje, 2 priekyje ir 2 gale. Ant letenų yra nagai. O lokys taip pat turi uodegą.Auklėtojas : Vaikinai, kokios spalvos meškiukas?Vaikai: Baltas. Pedagogas: Teisingai, o kai jį šviečia saulė, jo kailis įgauna šviesiai geltoną atspalvį.Piešimo metodo demonstravimas ir paaiškinimas.Lapo centre nupieškite didelį lokį. Kur mes pradedame piešti? (nuo galvos, tada kūno ir 4 kojų, uodegos.)Padalinkite lapą horizontaliai per pusę ir nubrėžkite horizonto liniją. Mėlynais dažais dažome dangų.Apatinę lapo dalį nudažome nedideliu atspalviu – sniegu.Piešiame lokį, stengdamiesi tiksliai perteikti gyvūno išvaizdos ypatybes (nosis, akys, ausys, uodega)Pedagogas: Pasigrožėkime savo meškomis. Kokie jie visi gražūs ir purūs pasirodė. Dabar šiuos meškiukus galite piešti patys namuose ir pradžiuginti savo tėvus. Ir mes papuošime savo parodą šiomis baltomis gražuolėmis. Mūsų pamoka baigėsi.

Ši pamoka skirta vidurinės grupės vaikams.

Tikslai:

1. Toliau mokykitės įsisavinti piešimo pavyzdžius (apvalios ir ovalios formos), pieškite juos sukamaisiais judesiais, atsargiai, neperžengiant kontūro.

2. Mokėti perteikti būdingus gyvūno (meškos) bruožus, laikantis proporcijų.

3. Pataisykite formą, spalvą, dydį.

4. Ugdykite savarankiškumą ir tikslumą darbe.

5. Ugdykite išradimą, kūrybiškumą, fantaziją.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

MKDOU

Selivanikha vaikų darželis

Abstraktus

Atvira klasė

piešimo vidurinėje grupėje.

Tema: "Meškiukas"

Sudarė mokytojas: Tonkikh L.P.

2014 m

Užsiėmimas: piešimas.

Tema: "Meškiukas".

Tikslas:

1. Toliau mokykitės įsisavinti piešimo pavyzdžius (apvalios ir ovalios formos), pieškite juos sukamaisiais judesiais, atsargiai, neperžengiant kontūro.

2. Mokėti perteikti būdingus gyvūno (meškos) bruožus, laikantis proporcijų.

3. Pataisykite formą, spalvą, dydį.

4. Ugdykite savarankiškumą ir tikslumą darbe.

5. Ugdykite išradimą, kūrybiškumą, fantaziją.

Medžiaga:

Kraštovaizdžio popieriaus lapas (pagal vaikų skaičių), dažai, teptukai, puodeliai vandens; žaislinis meškiukas“; mokytojo pavyzdys; grupės dizainas: „Winter Glade“: Kalėdų eglutės, „driftai“; pasakojimo apie mešką tekstas su muzikiniu akompanimentu.

Ankstesnis darbas:

Pasakų, istorijų skaitymas, eilėraščių mokėjimas mintinai, mįslių sprendimas, iliustracijų žiūrėjimas, mokymosi žaidimų ir kt.

Meninis žodis:

Mįslės apie lokį užminimas, pasakojimas apie lokį.

Individualus darbas:

Su Vika ir Valerija - mokykite vaikus perteikti būdingus gyvūno bruožus.

Metodinės technikos:

1. Pokalbis apie gyvūnus (naminius ir laukinius); pavadinkite juos; kodėl jie taip vadinami?

2. Mokytojas užduoda mįslę;

3. Vaikų atsakymo spėjimas;

4. Žaidimo technika;

5. Formų, spalvų, dydžių konsolidavimas;

6. Mokytojas su paaiškinimu demonstruoja meškos figūrėlės piešimo ir piešimo techniką;

7. Savarankiškas vaikų darbas, lydimas pasakojimo „Apie lokį“ su mokytoja, naudojant muzikinį garso takelį;

8. Vaikų darbelių analizė;

9. Dinaminė pauzė (muzikai).

Pamokos eiga.

Vaikai įeina į grupės kambarį, atkreipdami dėmesį į svečius. Vaikai sveikina svečius ir susėda ant kėdžių.Aš kalbu apie gyvūnus:

V. – Kokius gyvūnus pažįsta vaikai? Pavadink.

D. – Vaikų atsakymai.

V. – Kokie tai gyvūnai?

D. – Vaikų atsakymai.

V. – Kodėl jie taip vadinami?

D. – Vaikų atsakymai.

V. – Kokius gyvūnus vaikai dar pažįsta? Prašau paskambink man.

D. – Vaikų atsakymai.

V. – Kokie tai gyvūnai? Kodėl jie taip vadinami?

D. – Vaikų atsakymai.

V. - Gerai padaryta! Teisingai!

Žaidimo technika. Atkreipiu vaikų dėmesį į tai, kad kažkas juda „sniego pusnyse“. Kas ten? Atspėk mįslę:

"Kur jis gyvena? Dažniausiai,

Pats tikriausias,

Jis ten vaikšto, ten miega, ten augina savo vaikus.

Mėgsta kriaušes, myli medų,

Manoma, kad jis turi smaližius,

Bet jis yra stipriausias

Mėgsta gilų ir ilgą miegą.

Jis rudenį atsiguls ir vėl pakils

Tik atėjus pavasariui.

Kas čia?"

D. – Vaikų atsakymai.

Ištraukiu meškos jauniklį ir pasakau vaikams, kad jis prarado mamą, todėl atsidūrė mūsų miško kirtimo vietoje. Padėkime jam ją surasti.Siūlau nupiešti lokio jauniklio portretą ir pakabinti jį visame miške.Bet pirmiausia pasakyk man:

K. – Kokios spalvos yra meškiuko kailinis?

D. – Vaikų atsakymai.

K. – Kokios formos galva? Liemuo? Kojos?

D. – Vaikų atsakymai.

V. – Kiek kojų turi lokys?

D. – Vaikų atsakymai.

Mokytojas demonstruoja meškos figūrėlės piešimo ir tapybos techniką.

Savarankiškas darbas.Akomponuojant muzikai, vaikai pradeda piešti, o mokytojas siūlo tuo pačiu metu klausytis istorijos, nutikusios vienam meškiui. Vaikai piešia ir klausosi.

„Kartą šaltą žiemą miško pakraščiu į savo namus ėjo meška su šiltu kailiniu. Jis ėjo link savo duobės kaimo keliu ir, eidamas tiltu, užlipo ant lapės uodegos. Lapė sušuko, tamsus miškas šiugždėjo, o lokys, išsigandęs, akimirksniu užlipo ant didelės pušies. Ant pušies linksmas genys užkimšo namą voverei ir pasakė: „Tu, meški, privalai stebėti savo žingsnį! Nuo to laiko lokys nusprendė, kad žiemą reikia miegoti, nevaikščioti takais ir nelipti ant uodegų. Jis ramiai miega kieme žiemą po snieguotu stogu. Ir neatsitiktinai džiaugiuosi, kad gimiau be uodegos.

Baigus siūlau pakabinti darbą ir kartu su meškiuku atlikti analizę. Analizuodami atkreipkite dėmesį į formų ir atspalvių vaizdavimo teisingumą.

Kviečiu vaikus sustoti ratu ir atlikti fizinius pratimus klausantis muzikos:

„Meška ir lėlė sparčiai trypčioja,

Jie gudriai trypia, žiūrėk! (Vaikai trypia kojomis)

Ir jie garsiai ploja rankomis,

Jie garsiai ploja: vienas, du, trys! (Ploja rankomis)

Meška linksminasi, meška linksminasi (jie daro „spyruokles“)

Taikinys pasuka galvą. (Suka galvą į kairę ir į dešinę)

Lėlė linksminasi, taip pat smagu, (rankas ant diržo, padėkite koją į priekį ant kulno)

Taip pat smagu oh-oh-oh!