Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Idealūs namai/ Antroje jaunesniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) klausimais. Pastabos ant mazgų antroje jaunesniojoje grupėje, piešiant eglutę

Antroje jaunesniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) klausimais. Pastabos ant mazgų antroje jaunesniojoje grupėje, piešiant eglutę

Piešimo pamokos santrauka antroje jaunesnė grupė Adzhimusaeva K.Yu.

Tema:« Kalėdų eglutės grožis »

Tikslas: gebėjimo nupiešti eglutę su visais teptuko šereliais spausdinimo metodu ugdymas.

Užduotys : lavinti gebėjimą suvokti popieriaus lapo ribas; vystytis kūrybinė vaizduotė; gebėjimas naudoti netradicines piešimo technikas (pirštas) ; ugdyti gebėjimą pasirinkti apibrėžimus duotas žodis, atsakydamas į klausimą "kuris?" ; ugdyti atkaklumą ir tikslumą.

Metodinės technikos : žaidimo situacija, mįslės užminimas, psicho-gimnastika, produktyvi veikla, apibendrinimas.

Preliminarus darbas : eilėraščių apie naujametę eglutę skaitymas, eglės stebėjimas gamtoje, eglės iliustracijų žiūrėjimas, eglutės piešimas pieštuku, T. Pavlovos eilėraščio mokymasis „Iš miško mums atnešė...“

Medžiagos ir įranga : dirbtinė Kalėdų eglutė, rudos, žalios, raudonos, mėlynos spalvos, geltonos gėlės, šepečiai, stiklainiai su vandeniu, servetėlės, albumų lapai.

Pamokos eiga:

1.Temos įvadas.

Pedagogas: - Vaikinai, šiandien kažkas atėjo pas mus į svečius. Kaip manai, kas tai galėtų būti? (vaikai daro prielaidas) .

Tu neteisingai atspėjai! Norėdami atpažinti mūsų svečią, pabandykite atspėti mįslė :

Užaugau tankiame miške.

Kylant į mėlynus debesis,

Bet dabar mane nukirto

Ir jie aprengė juos žaislais. (Kalėdų eglutė)

Šauniai padirbėta!

Visi kartu papasakokime, kokios silkės. Norėdami tai padaryti, kiekvienas iš jūsų turi pasakyti vieną ženklinį žodį. Pavyzdžiui, maža Kalėdų eglutė(žalias, dygliuotas, miškas, naujametis, žieminis, kvapnus, purus ir kt.)

Vaikinai, jūs tokie protingi! Kalėdų eglutė Man labai patiko žaisti su tavimi.

Atkreipkite dėmesį, ką Kalėdų eglutės plonas ir dygliuotos adatos (galite leisti vaikams liesti adatas, kad tuo įsitikintumėte) .

2. Psichologinė gimnastika « Kalėdų eglutė žiemą »

Nuleiskite rankas, atidarykite pirštus "gerbėjas" . Tada išskleiskite rankas į šonus ir suglauskite pirštus. Judesiai kartoti.

Mokytoja giria vaikus už neįprastą transformaciją.

3. Darbas prie temos.

Pedagogas: - Vaikai, jūs visi turite draugų, tiesa? Bet mūsų eglutė viena, neturi draugų, bet galime jai padėti. Siūlau nupiešti gražią eglutę savo draugams. Pirmiausia nupieškime Kalėdų eglutės kamieną. Jis Ruda.

1) Panardinkite teptuką į rudus dažus. Nubrėžkite vertikalią liniją ant lapo iš viršaus į apačią su visais šereliais, nepakeldami teptuko nuo popieriaus. Tai bus bagažinė. (Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad bagažinė yra platesnė žemyn.)

Anastasija Rybakova
Abstraktus atvira klasė piešiant antroje jaunių grupėje „Yolochka“

Tikslas: Išmokykite vaikus piešiant perteikti Kalėdų eglutės įvaizdį.

Programinės įrangos užduotys:

Išmokti piešti objektus, susidedančius iš linijų (vertikalių, įstrižų);

Ugdyti gebėjimą naudoti guašą ir teptuką (teptuką laikykite taisyklingai, į dažus panardinkite tik teptuko šerelius, pašalinkite dažų perteklių nuo stiklainio krašto, gerai išskalaukite teptuką, nusausinkite ant servetėlės);

Ugdykite savarankiškumą darbe ir norą padėti Kiškučiui.

Preliminarus darbas:

Vaikščiojant žiūrėti į eglutę, žiūrėti iliustracijas, užminti mįsles, skaityti poeziją, dainuoti dainas.

Žodyno darbas: vainikas, kamienas, šakos, trumpi, ilgi.

Įranga:

Vokas su laišku, popieriniai zuikių siluetai, eglutės siluetas, lapelis kiekvienam vaikui (1/2 albumo lapo, žali, rudi dažai, šepetėliai su stoveliu, indeliai vandens, servetėlės ​​pagal skaičių vaikai.

Organizacija:

Vaikai stovi šalia mokytojo.

Pasigirsta beldimas į duris. Mokytoja atneša vokelį ir mažų zuikių siluetus.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į šį laišką, atspėkime, nuo ko jis.

„Greitai bėga

Ir jis mikliai šokinėja

Šokinėja aplinkui baltai

Tada pilku paltu,

Visi kviečiami pavalgyti morkų

Šis didžiaausis, nedrąsus... (zuikis)"

Vaikai: Zuikis.

Pedagogas: Zuikis atsiuntė mums laišką, leisk man jį tau perskaityti:

„Miške daug įvairių medžių, bet mažai eglių. O po jais labai gera pasislėpti nuo šalčio ir nuo vėjo. Nupiešk man ir mano draugams - Zuikiai (iš voko išima zuikių siluetus, prašau, tai eglutės (išima pavyzdį iš voko).

Pedagogas: Vaikinai, padėkime zuikiams ir nupieškime jiems eglutes! Kiekvienas savo zuikučiui nupieš eglutę (vaikams išdalinami popieriniai mažų zuikių siluetai). Eik į priekį ir sėsk prie stalų.

Pamokos eiga.

Pedagogas: Dabar piešime. Pažvelkime į Kalėdų eglutę.

kokios ji spalvos? - Žalias.

Ką ji turi? (rodo į kamieną) – Kamienas.

Kokia bagažinė? - Tiesus, aukštas.

Ką dar turi Kalėdų eglutė? (rodo į šakas) – Šakos.

Kur nukreiptos šakos? - Jie žiūri žemyn.

Kokios šakos? – Viršuje trumpas, apačioje ilgesnis, nuleistas žemyn.

Koks yra pavadinimas viršutinė dalis Kalėdų eglutės? - Viršutinė galvos dalis.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kaip nupiešti Kalėdų eglutę:

1. Dedame dažus ant teptuko, pašaliname dažų perteklių nuo stiklainio krašto, taip. Šiek tiek atsitraukiame iš viršaus, užtepame šepetėlį ir piešiame nekeldami jo iš viršaus į apačią. Tai yra bagažinė.

2. Dabar viršuje, pačiame viršugalvyje, braižome šakeles: iš pradžių iš vienos pusės, paskui iš kitos pusės, jos trumpos, žiūrinčios žemyn.

3. Atsitraukiame žemyn ir nupiešiame daugiau šakų, jos ilgesnės ir žiūri žemyn. Šakos draugauja – lieka poromis.

4. Atsitraukiame ir nupiešiame daugiau šakų vienoje ir kitoje kamieno pusėje, jos yra ilgiausios.

Paaiškėjo, kad tai Kalėdų eglutė.

Išskalauju šepetėlį ir išdžiovinu ant servetėlės.

Pedagogas: Šepetėlis „užšoka“ ant servetėlės, o aš padedu jį į stovą snauduliu į viršų.

Fiziniai pratimai. (Vaikai stovi prie stalo).

Pedagogas: Dabar mes žaisime su jumis.

Kalėdų eglutė gyveno miške (vaikai stovi prie kėdžių)

Medis buvo mažas. (pritūpti)

Ir tada jis augo, augo (pamažu jie kyla)

Kyla į dangų. (rankos pakeltos aukštyn)

Šakos pasvirusios žemyn (sūpuokite rankas iš vienos pusės į kitą)

Jie yra draugai poromis. (Prispauskite jų rankas prie krūtinės, imituodami zuikio letenas.)

Zuikiai nubėgo prie eglutės (šokinėja į vietą)

Jie šokinėjo ant pievelės.

Šauniai padirbėta. Atsisėskite prie stalų.

Pedagogas: Dabar jūs pats nupiešite eglutę. Paimkite šepetį į dešinė ranka, Rodyti. Nupieškime eglutę ore. (Žodinis Kalėdų eglutės įvaizdžio priminimas). Dabar paimkite rudus dažus ir pirmiausia nupieškite kamieną, rudi dažai. Nudažę nepamirškite kruopščiai nuplauti teptuko, paimti žalius dažus ir nudažyti šakas.

Vaikai atlieka savo darbą.

Darbo metu mokytojas teikia pagalbą, savo lape nupiešdamas eglę.

Mokytojas padeda baigtą darbą ant stalo, kad visi vaikai galėtų apžiūrėti darbą.

Atspindys:

Pedagogas: Pažiūrėkite, koks miškas pasirodė jūsų Kalėdų eglutės. Ar tau tai patinka? Vaikinai, „pasodinkite“ savo zuikį po eglute, kuri jums labiausiai patiko. Puiku, jūs turite gražias eglutes, tiesiais kamienais, puriomis šakomis, dabar visi zuikiai bus šilti po jūsų eglutėmis. Man patiko tai, ką padarei šiandien.

Programos turinys. Išmokyti vaikus piešiant perteikti eglutės įvaizdį; piešti objektus, sudarytus iš linijų (vertikalių, horizontalių, įstrižų). Toliau mokykitės, kaip naudoti dažus ir teptukus (prieš rinkdami kitos spalvos dažus, nuplaukite teptuką vandeniu ir nuvalykite ant audinio). Palyginkime „gyvą“ eglutę ir dirbtinę. Suformuokite koncepciją vienas – daug. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius. Puoselėkite draugiškus santykius, norą įtikti draugams.

Preliminarus darbas. Darželio aikštelėje esančios eglės apžiūra, palyginimas su kitais medžiais. Vaikiškų knygų iliustracijų nagrinėjimas, išryškinant pagrindines eglės dalis ir ypatybes.

Medžiaga pamokai. Popierius ½ gulsčio lapo dydžio, tamsus guašas Žalia spalva, šepečiai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui)

Pamokos eiga.

Pedagogas: Vaikai, kokia šventė netrukus?

Vaikai. Naujieji metai?

Auklėtojas: Žiūrėk, Kalėdų eglutė atkeliavo mūsų aplankyti.

Kaip manote, ar tai „gyva“ Kalėdų eglutė ar dirbtinė?

Vaikai. Dirbtinis.

Pedagogas: Kaip tu atspėjai?

Vaikai. Ji turi minkštas adatas ir jos neturi kvapo.

Pedagogas: Taip, ši eglutė dirbtinė, bet labai panaši į tikrąją. Ji tokia pat žalia ir pūkuota. Pažiūrėkite, kaip išdėstytos jo šakos? Iš viršaus į apačią ir šiek tiek į šoną (rodo šakų kryptį). Parodykime, kaip auga šakos. Žiūrėk, nupiešiu eglutei kamieną, padėsiu teptuką į lapo apačią ir pakelsiu galiuką aukštyn, tada nupiešiu šakas, pirmiausia viršutines, o Maša padės nupiešti. žemiau.

Maša, ateik prie lentos ir parodyk man, kaip piešti šakas.

O dabar Danija nupieš daugiau šakų, žemesnių. Štai tokio aukščio eglutė ir kad ji būtų puri, nupieškime jai spygliukus, pvz. (rodo). Dabar medis aukštas ir pūkuotas, bet jam vienam miške nuobodu, nupieškime jam draugus, kiekvienas ant savo lapo, o paskui sudėkime.

Auklėtojas: Mūsų viešnia liūdi, pažaiskime su ja.

Kūno kultūros minutė.

Ant kalno stovi Kalėdų eglutė,
Žiūri į visas puses. (Pasisuka į šonus.)
Jai nėra lengva gyventi pasaulyje -
Vėjas sukasi, vėjas sukasi. (Pakreipiama į dešinę ir į kairę.)
Bet medis tik linksta,
Jam neliūdna – juokiasi. (Šokinėja)
Pedagogas: Mes pailsėjome, pajudėjome, vaišinome svečius.

Prisiminkime, kaip teisingai laikyti šepetį

Vanya, parodyk vaikams, vaikai, paimk visus šepetėlius, kaip Vanya, taip, taip, įmerkite teptuko galiuką žali dažai ir pradėkime piešti. Nubrėžkime liniją iš apačios į viršų. Ką nupiešėme?

Vaikai: Bagažinė.

Pedagogas: Teisingai, bagažinė. Ką dabar piešime?

Vaikai:Šakeles

Pedagogas: Teisingai, bet ant šakų yra spyglių.

Skamba rami muzika, daina „Miške gimė eglutė“

Pamokos metu mokytojas prieina prie vaikų, parodo sunkiai piešiančius atskirame lape, pagiria už kūrybiškumą, jei viename lape pastato kelias eglutes, pabrėžia vaizdų įvairovę.

Pamokos pabaigoje piešiniai išdėliojami ant stalo ir jie mano, kad sukūrė visą eglyną.

Pedagogas: Kiek Kalėdų eglučių nupiešė Danija?

Vaikai. Vienas.

Pedagogas: Kiek Kalėdų eglučių nupiešė Maksimas?

Vaikai: Vienas.

Pedagogas: Kiek kalėdinių eglučių buvo miške?

Vaikai: Daug.

Pedagogas:Štai kokį nuostabų eglyną turime. Kalėdų eglutės yra aukštos ir purios. Ar džiaugiesi, Kalėdų eglute, kad turi merginas? Žiūrėk, eglutė dreba šakomis. Ar manote, kad ji laiminga?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Visi puikiai padirbėjote, nudžiuginote eglutę, o dabar reikia sutvarkyti stalus.

Pavadinimas: Pamokos santrauka 1-ajai jaunesniajai piešimo grupei „Žalia eglutė atkeliavo pas mus“
Nominacija: Vaikų darželis / Pamokų užrašai, GCD / piešinys


Pareigos: aukštojo mokslo mokytojas kvalifikacinė kategorija
Darbo vieta: MDOU Nr. 8 „Spikelet“
Vieta: Fominskoje kaimas, Tutajevskio rajonas, Jaroslavlio sritis

Dabartinis puslapis: 5 (knygoje iš viso 8 puslapiai) [galima skaitymo ištrauka: 2 puslapiai]

30 pamoka. „Slapukų“ modeliavimas

Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą sukamaisiais judesiais iškočioti molį; išlyginkite rutulį suspausdami jį delnais. Ugdykite norą lipdyti. Toliau lavinkite savo skulptūros įgūdžius. Stiprinti gebėjimą kruopščiai dirbti su moliu (plastilinu).

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus pasidaryti sausainių, skirtų žaisti su lėlėmis (į „parduotuvę“, „gimtadienį“, „apsilankymą“ ir pan.).

Kartu su vaikais apžiūrėkite apvalius sausainius, išsiaiškinkite jų formą (apvalūs, plokšti). Paklauskite vaikinų: „Kaip galite gaminti sausainius? Jei niekas neatsiliepia, pasakykite, kad pirmiausia reikia ridenti apvalų rutulį, o tada suspausti jį delnais.

Vaikams, kuriems sunku išlyginti kamuolį, parodykite šią techniką ant atskiro molio gumulėlio arba paimdami vaiko delnus į savo ir lengvai suspausdami kamuolį.

Medžiagos. Slapukas. Molis, lentos, pagaliukai raštų piešimui ant sausainių (kiekvienam vaikui).

Žaidimų ir pasivaikščiojimų metu su vaikais žiūrėkite į plokščius apvalius daiktus.

gruodį

31 pamoka. Piešimas „Sniego gniūžtės, dideli ir maži“

(Parinktis „Pūkuotas žaislas“)

Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą piešti apvalius daiktus. Išmokite teisingų dažymo dažais technikų (neperžengdami kontūro ribų, brėžkite linijas teptuku iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę). Išmokite pakartoti vaizdą, užpildydami laisvą lapo vietą.

Pamokos vedimo metodika. Prisiminkite kartu su vaikais, kaip jie vaikščiodami lipdė sniego luitus, ir išsiaiškinkite jų formą.

Pakvieskite juos prisiminti ir naudoti savo ranką ore, o tada sukamaisiais judesiais atlikite ranką ir ranką.

Parodykite spalvinimo techniką lentoje. Suteikite vaikams norą piešti.

Pastaba.Šią pamoką galima vesti kaip grupinę. Tokiu atveju vaikai piešia (pogrupiuose) ant didelio popieriaus lapo.

Medžiagos. Spalvoto popieriaus lapai A4 arba šiek tiek didesni (priklausomai nuo šepečių dydžio), baltas guašas, indeliai vandens, šepečiai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikai vaikščiodami žaidžia su sniegu. Žvelgiant į iliustracijas ir pūkuotus žaislus.

32 pamoka. Modeliavimas „Tortai, dideli ir maži“

Programos turinys. Toliau mokykite vaikus nuo didelio molio gabalo nugnybti didelius ir mažus gumuliukus; sukamaisiais judesiais iškočiokite molio gumulėlius. Suspausdami jį delnais stiprinkite gebėjimą išlyginti kamuolį.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus prisiminti ir ore parodyti plokščio pyrago gaminimo būdus, paskatinkite įvardinti atliekamus veiksmus: „Nulaužiau molio gabalėlį, uždėjau ant delno, abiem delnais iškočiojau rutulį ir suspaudžiau jį delnais – pasirodė plokščias pyragas.

Jei vaikai negali įvardyti veiksmų sekos, įsitraukite ir įvardinkite veiksmus, suaktyvindami vaikus ir klausdami: „Ką daryti toliau? Vaizdo procesą lydintys žodžiai padės vaikams suprasti ir prisiminti, ką ir kaip reikia daryti.

Pakvieskite vaikus gaminti didelius ir mažus pyragus. Paprašykite jų įvardyti, ką jie dar gamino, panašius į papločius.

Kai pyragai bus lipdyti, pagirkite vaikinus už tai, kad jie uoliai lipdė; pasiūlykite lėles pavaišinti pyragais.

Medžiagos. Molis, lentos, pagaliukai lipdomiems tortams dekoruoti (kiekvienam vaikui).

33 pamoka. „Rattle“ modeliavimas

Programos turinys. Išmokykite vaikus lipdyti objektą, susidedantį iš dviejų dalių: kamuoliuko ir lazdos; sujunkite dalis, tvirtai prispauskite jas viena prie kitos. Praktikuokite molio valcavimą tiesiais ir sukamaisiais delnų judesiais.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite 2-3 barškučius, išsiaiškinkite jų formą ir struktūrą, pasiūlykite „nupiešti“ barškučius ore vienos, paskui kitos rankos pirštais.

Paklauskite vaikų apie modeliavimo būdus. Pakvieskite juos rankomis parodyti ore, kaip iškočios barškučio dalims skirtą molį. Sakyti, kad kiekvienas vaikas gali pagaminti tokį barškutį, kokio nori.

Dirbdami įsitikinkite, kad naudojate teisingus lipdymo būdus. Greitai darbelį atlikusiems vaikams duodama papildomų molio luitų, kad jie galėtų pasigaminti kitą žaislą.

Kartu su vaikais apžiūrėkite visus madingus barškučius, atkreipkite dėmesį į žaislų įvairovę; Skatinkite vaikus teigti apie barškučių formą ir struktūrą.

Medžiagos. 2-3 skirtingo dizaino barškučiai. Plastilinas skirtingos spalvos arba molis, lentos (kiekvienam vaikui)

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai žaidimų kampelyje, barškučių tyrinėjimas, jų formos aiškinimas.

34 pamoka. Piešimas „Medžiai mūsų svetainėje“

Programos turinys. Išmokyti vaikus piešinyje sukurti medžio įvaizdį; piešti objektus, sudarytus iš tiesių vertikalių ir pasvirusių linijų, dėti vaizdus per visą popieriaus lapą, piešti didelius, per visą lapą. Toliau mokykitės tapyti. Pamokos vedimo metodika. Prisiminkite su vaikais medžių struktūros ypatybes. Galite pakviesti prieiti prie lango ir dar kartą pažiūrėti į darželio vietoje, gatvėje augančius medžius.

Pakvieskite vaikus kartu rankomis parodyti, kaip yra medžio kamienas ir šakos. Pakvieskite kelis vaikinus prie lentos, kad parodytų įvaizdžio techniką.

Darbo pabaigoje kartu su vaikais peržiūrėkite visus piešinius. Atkreipkite dėmesį, kiek skirtingų medžių jie nupiešė – pasirodė, kad tai visas miškas.

Pastaba.Šią pamoką galima vesti kaip grupinę. Turėtumėte pasiruošti kolektyvinei kompozicijai didelis lapas popieriaus, padėdami jį ant atskiro stalo, prie kurio prieis ir pieš 2-3 vaikai. Likę vaikai šiuo metu piešia ant savo popieriaus lapelių. Kolektyvinė kompozicija gali būti papildyta temai tinkančiais vaizdais Laisvalaikis. (Šį užsiėmimą organizuoja mokytojas, aptardamas su vaikais, kas dar gali būti miške (krūmai, nulūžusios medžių šakos, gulinčios sniege ir pan.).) Skatinkite vaikų, sugalvojusių ką nors, aktyvumą ir kūrybiškumą. jų pačių. Baigę darbą apsvarstykite didelė nuotrauka, atkreipkite dėmesį į gražius medžius; Pasiūlykite paveikslą pakabinti grupėje, kad pasigrožėtumėte ir parodytumėte tėvams.

"Medis žiemą"

Kostja I., 2 jaunių grupė


Medžiagos.Baltas popierius 1/2 kraštovaizdžio lapo dydžio (arba didelio lapo kolektyvinei kompozicijai), guašo dažų, vandens indelių, teptukų, servetėlių (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Stebėjimai einant; žiūri į skirtingus medžius, įskaitant rankų judesius, nubrėžiančius šakas ir kamieną. Atkreipkite vaikų dėmesį į medžių kamienų ir šakų spalvą.

35 pamoka. Aplikacija „Piramidė“

Programos turinys. Išmokyti vaikus aplikacijose perteikti žaislo įvaizdį; vaizduoti objektą, susidedantį iš kelių dalių; išdėliokite dalis mažėjančio dydžio tvarka. Stiprinti spalvų žinias. Ugdykite spalvų suvokimą.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite piramidę, išsiaiškinkite jos dalių formą ir dydį.

Kartu su vaikinais nustatykite klijavimo seką. Darbo metu vadovaukitės jų veiksmams užduodami klausimus apie klijavimo tvarką. Atkreipkite vaikų dėmesį į būtinybę naudoti teisingus klijavimo būdus.

Apžiūrėkite visas gautas piramides ir pakvieskite vaikus įvardyti savo spalvas. Pažymėkite gražiausius darbus.

Medžiagos. Piramidė (pageidautina, susidedanti iš tos pačios spalvos kamuoliukų ar žiedų). Kraštovaizdžio lapai, popieriniai puodeliai (skirtingos spalvos skirtingiems stalams), klijai, klijų teptukai, servetėlės.

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikiški žaidimai su įvairių dydžių apvaliais daiktais ir žaislais; piramidžių ir kitų žaislų, sudarytų iš apvalių dalių, ardymas ir surinkimas (vikšras).

36 pamoka. Piešimas "Smiltelės"

Programos turinys. Išmokyti vaikus piešiant perteikti eglutės įvaizdį; piešti objektus, sudarytus iš linijų (vertikalių, horizontalių arba pasvirusių). Toliau mokykitės, kaip naudoti dažus ir teptuką (prieš rinkdami kitos spalvos dažus, nuplaukite teptuką vandeniu ir nusausinkite ant audinio (servetėlės).

"Kalėdų eglutės"

Ira F., 2 jaunių grupė


Pamokos vedimo metodika. Priminkite vaikams apie Naujųjų metų šventė. Apžiūrėkite Kalėdų eglutę su jais, taip pat parodykite jos formą judindami ranką ore. Pakvieskite 2-3 vaikinus (gerai įvaldžiusius piešimo metodus) prie lentos nupiešti eglutę.

Vaikams, kurie gali greitai atlikti darbą, galima duoti kitą popieriaus lapą. Jei vaikas ant vieno popieriaus lapo pastato kelias eglutes, jį reikia pagirti už savarankiškumą ir kūrybiškumą; paryškinkite sukurtų vaizdų įvairovę.

Pamokos pabaigoje iškabinkite visus piešinius ant lentos, pasidžiaukite, kad gavote daug įvairių eglučių (mažų, aukštų, lieknų, pūkuotų ir pan.). Ši veikla gali būti atliekama kaip grupinė veikla.

Medžiagos. Popierius 1/2 kraštovaizdžio lapo dydžio, tamsiai žalias guašas, šepečiai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Apžiūrint eglutę (eglę) darželio teritorijoje, eglutę grupės kambaryje; Kalėdų eglutės palyginimas su kitomis eglutėmis. Skaityti eilėraščius apie Naujųjų metų šventę. Vaikiškų knygelių iliustracijų nagrinėjimas, išryškinant pagrindines eglių dalis ir ypatybes.

37 pamoka. „Bokštelio“ („Diskių, žiedų piramidė“) modeliavimas

Programos turinys. Toliau mokykite vaikus sukamaisiais judesiais tarp delnų ridenti molio gumulėlius; išlyginkite kamuolį tarp delnų; sudaryti objektą iš kelių dalių, uždėjus vieną ant kitos. Stiprinti gebėjimą tiksliai lipdyti.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite bokštelį, išsiaiškinkite, iš kokių dalių jis susideda. Pakvieskite visus vaikus ore parodyti, kaip jie delnais sukamaisiais judesiais iškočioja molį.

Išmokyti vaikus perteikti žiedų dydžių skirtumus; nuimkite molio perteklių nuo gabalėlio, jei jis pasirodys didesnis nei būtina.

Apžiūrėkite visus išpuoselėtus gaminius ir kartu su vaikais džiaukitės, kiek gražių bokštelių jie pagamino iš įvairaus dydžio žiedų.

Medžiagos. Bokštelis, susidedantis iš 4–5 tos pačios spalvos žiedų. Molis, lentos (kiekvienam vaikui)

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su bokšteliais: „Kas gali greičiau surinkti?“, „Surink tą patį“. Vaikų mankšta lyginant įvairaus dydžio objektus žaidimų metu.

38 pamoka. Piešimas „Pažintis su Dymkovo žaislais. Piešimo raštai"

(Parinktis „Gražus žaislas“ - piešimas pagal planą)

Programos turinys. Pristatykite liaudiškus „Dymkovo“ žaislus. Įkvėpkite džiaugsmo žiūrėdami į šviesų, elegantišką dažytą žaislą. Atkreipkite vaikų dėmesį į žaislus puošiančius raštus. Išmokite atpažinti ir įvardyti atskirus rašto elementus bei jų spalvą.

Pamokos vedimo metodika. Padėkite vaikus aplink stalą, ant kurio puikuojasi Dymkovo žaislai. Pasiūlykite juos apsvarstyti; papasakokite, kad šie elegantiški, ryškūs žaislai yra pagaminti iš molio, padengti baltais dažais, o vėliau dažyti ryškiais raštais.

Pakvieskite vaikus atpažinti ir įvardyti raštus, suteikite jiems galimybę pirštais atsekti rašto linijas ir įvardyti jo dalis. Jei vaikinams sunku atsakyti, paklauskite jų (kartodami piršto judesį pagal rašto elementų kontūrus), kaip vadinama ši forma (žiedas, juostelė, dėmė), kokios jos spalvos.

Pakvieskite vaikus eiti prie ilgoje eilėje pastatytų stalų ir piešti raštus, ką jie nori.

Darbo pabaigoje pakvieskite vaikus apžiūrėti visus piešinius, pasakyti, kokius raštus nupiešė, įvardykite jų spalvą ir formą.

Medžiagos. 3-4 Dymkovo žaislai, dekoruoti paprasti modeliai. Kraštovaizdžio paklodės, guašo dažai (2-3 spalvos, po vieną dviems šalia stovintiems vaikams), teptukai, vanduo, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Svarstydami apie grupės kambario dizainą, atkreipkite vaikų dėmesį į Dymkovo žaislus, grožėkitės jais, atkreipkite dėmesį į jų ryškumą, eleganciją ir grožį; pasiūlyti pavadinti juose perkeltus objektus, išryškinti dekoracijas (linijas, dėmes, taškelius; jų spalvą).

39 pamoka. Modeliavimas pagal planą

Programos turinys. Ugdykite gebėjimą savarankiškai mąstyti apie modeliavimo turinį. Praktikuokite įvairias skulptūros technikas.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus įvardyti gražius žaislus ir aplink juos esančius daiktus, kuriuos jie pamatė eidami. Jei kuris nors iš įvardintų daiktų yra grupėje, apsvarstykite juos kartu su vaikais.

Pakvieskite vaikus gaminti tai, ko jie nori. Priminkite apie teisingus lipdymo būdus. Skatinkite savarankiškumą ir atkaklumą.

Surinkite visus vaikų sukurtus daiktus ant bendros lentos.

Pagirkite vaikus už pastangas ir pasakykite jiems mokytojo sugalvotą pasaką, įtraukdami į veiksmą skulptūrinius objektus.

Medžiagos. Molis (plastilinas, plastiko masė), lentos (kiekvienam vaikui).

40 pamoka. Taikymas „Priklijuokite bet kokį žaislą, kurį norite“

Programos turinys. Ugdykite vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą. Stiprinti žinias apie formą ir dydį. Praktikuokite teisingus vaizdų iš dalių komponavimo ir klijavimo būdus.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus įvardyti žaislus, kurie yra apvalios formos arba susideda iš apvalių dalių.

Pasakykite, kad kiekvienas vaikas turėtų pagalvoti, ką norėtų klijuoti, o tada sukomponuoti paveikslėlį ant lapo. Patikrinkite, ar teisingai atlikta užduotis ir leiskite vaikams pradėti klijuoti. Skatinkite klijuoti kelis elementus.

"Čeburaška"

Anya B., 2 jaunių grupė


Visi baigtus darbus padėkite juos ant lentos arba padėkite ant stalo, kartu su vaikais pažiūrėkite į juos ir pasiūlykite pavadinti rodomus žaislus.

Girkite vaikinus ir džiaukitės kartu su jais šviesia, gražios nuotraukos. Paprašykite vaikų įvardyti rodomų žaislų formą ir spalvą.

Medžiagos. 3–4 žaislai, kurie yra apvalios formos arba susideda iš apvalių dalių (barškučių, kamuoliukų, piramidžių ir kt.). Įvairių dydžių įvairiaspalviai popieriniai puodeliai, albumų lapai, klijai, klijų teptukai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su žaislais; žaislų formos, struktūros, spalvos išaiškinimas.

41 pamoka. Piešimas " Kalėdų eglutė su žiburiais ir kamuoliukais"

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešinyje perteikti elegantiškos eglutės įvaizdį; ant viso lapo nupieškite didelę Kalėdų eglutę; papuošti jį panardinimo technika, piešiant apvalias formas ir linijas. Tobulėti estetinis suvokimas, formuoti perkeltines idėjas. Pristatykite rožinę ir mėlynos gėlės. Sukelkite džiaugsmo jausmą gražiais piešiniais.

Pamokos vedimo metodika. Prieš pamokos pradžią kartu su vaikais grupėje, salėje apžiūrėkite papuoštas eglutes. Pabrėžkite, kad medis salėje yra labai aukštas – nuo ​​grindų iki lubų. Atkreipkite vaikų dėmesį į eglutės papuošalus, kuriuos jie gali piešti (rutuliukai, karoliukai, lietaus siūlai, vėliavėlės ir kt.), jų formą ir spalvą.

Pakvieskite prie lentos pakviestus vaikus ant iškirptos eglutės parodyti, kaip ją galima puošti (žibintai, kamuoliukai, sidabro siūlai, karoliukai) ir kokiais būdais tai padaryti. (Mokytojas demonstruoja panardinimo techniką.)

„Gražūs rutuliai ir papuošta Kalėdų eglutė“

Julija P., 2 jaunių grupė


Pamokos pabaigoje kartu su vaikais grožėkitės ryškiais piešiniais ir įvardykite naudojamas spalvas (rožinė, mėlyna).

Medžiagos. Albumų lapai; guašo dažai žalia, geltona, rožinė, mėlyna, balta; šepečiai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Dalyvavimas Naujųjų metų šventėje, žvelgiant į eglutę ir Kalėdų eglutės papuošimai. Žaidimai su žaislais, didaktiniai žaidimaiįtvirtinti žinias apie objektų formą ir spalvą. Pakvieskite vaikus papasakoti, kokias Kalėdų eglutes jie turi namuose ir kuo jos puoštos.

42 pamoka. Piešimas „Puoškime namų kumštinę pirštinę“

(Integruota pamoka, pagrįsta teatro pasirodymu)

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti pagal pasaką „Kurštinė pirštinė“, sukurti pasakišką įvaizdį. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą. Ugdykite gebėjimą papuošti daiktą. Stiprinti galimybę piešimo procese naudoti skirtingų spalvų dažus; Prieš naudodami kitus dažus, švariai nuplaukite šepetį ir nusausinkite jį ant audinio.

Pamokos vedimo metodika. Pažiūrėję spektaklį „Kurštinė pirštinė“, pakvieskite vaikus papuošti kumštinę pirštinę, kad gyvūnai turėtų naujus, gražius namus.

Paklauskite vaikinų, kaip galite papuošti kumštinę pirštinę naudodami teptuką ir dažus.

Pakvieskite vaikus įvardyti dažų, kurie yra ant stalų priešais juos, spalvas. Paklauskite, kaip taisyklingai laikyti teptuką, užtepkite jį dažais ir nuplaukite teptuką. Pamokos metu prisiminkite piešimo technikas ir dekoravimo būdus.

Kartu su vaikais apžiūrėkite pagamintus piešinius ir mėgaukitės dekoracijų įvairove. Galite, laikydami gyvūnus rankose, parodyti jiems naujus kumštines namelius ir paklausti: „Ar jums patinka namai, kuriuos vaikinai jums nupiešė“, ir pagirti visus vaikus.

Medžiagos. Mokytojos iškirptos kumštinės pirštinės, 4-5 spalvų guašiniai dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Su vaikais apžiūrėkite drabužių dekoracijas ir „Dymkovo“ žaislus. Skaityti baltarusiškai liaudies pasaka„Rukavichka“ (Knyga skaitymui darželyje ir namuose. 2–4 m. Sudarė V.V. Gerbova, N.P. Ilčiukas. - M.: Oniksas, 2005).

43 pamoka. „Mandarinų ir apelsinų“ modeliavimas

Programos turinys. Stiprinkite vaikų gebėjimą lipdyti apvalius daiktus, sukamaisiais judesiais tarp delnų ridendami molį. Išmokite lipdyti įvairaus dydžio objektus.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite mandarinus ir apelsinus (galite pasiimti ir kitų vaisių ar įvairaus dydžio daiktų), nustatykite jų formą ir dydį. Nustatykite molio kiekį, reikalingą dideliems ir mažiems objektams lipdyti.

Pakvieskite vaikus pademonstruoti molio valcavimo techniką gestais ore.

Vaikinai, kurie darbą baigia anksčiau už kitus, gali būti įteikti papildomai molio luitui. Užtikrinkite, kad vaikai aiškiau perteiktų objektų dydžio skirtumus. Mėgaukitės visais kartu sukurtais vaizdais.

Medžiagos. Mandarinai ir apelsinai (arba kiti įvairaus dydžio apvalūs daiktai). Molis, lentos (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. IN Kasdienybė o žaidimų procese praturtinti vaikų idėjas apie įvairaus dydžio ir paskirties apvalius daiktus (žaislus, daržoves, vaisius).

44 pamoka. Piešimas „Papuošime Dymkovo antį“

Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su Dymkovo žaislu. Išmokite išryškinti tapybos elementus ir pritaikyti juos ant popieriaus iškirptos anties. Sukelkite džiaugsmą dėl gauto rezultato; nuo Dymkovo tapybos ryškumo ir grožio.

Pamokos vedimo metodika. Apsvarstykite 2–3 „Dymkovo“ žaislus su savo vaikais. Paklauskite, kaip papuošti žaislai, pasiūlykite įvardinti puošybos elementus (juostelės, taškai, taškeliai). Pakvieskite vaikus, norinčius ant lentos prisegto popieriaus lapo parodyti, kaip jie papuoš savo antis.

Tada pakvieskite vaikus piešti baltas antis piešiniu. Išmokite tinkamų darbo su dažais technikų. Visas išpieštas antis padėkite ant stalo ir grožėkitės jomis kartu su vaikais. Atkreipkite dėmesį, kad visos antys pasirodė ryškios, elegantiškos ir gražios.

Medžiagos. 2–3 „Dymkovo“ žaislai. Iš balto popieriaus mokytojos iškirptos antys (ančių silueto ilgis 10–12 cm), 2 spalvų guašiniai dažai (skirtingi dažų deriniai ant kiekvieno stalo), teptukai, servetėlės, indeliai vandens (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Laisvalaikiu kartu su vaikais apžiūrėkite „Dymkovo“ žaislus ir jų ryškius, elegantiškus paveikslus.

45 pamoka. Aplikacija „Graži servetėlė“

Programos turinys. Išmokykite vaikus nupiešti piešinį ant kvadratinio popieriaus, kampuose ir viduryje bei kiekvienos pusės viduryje padėdami didelius tos pačios spalvos apskritimus. maži skirtingos spalvos apskritimai. Ugdykite kompozicinius įgūdžius, spalvų suvokimą, estetinius jausmus.

Pamokos vedimo metodika. Pasakykite vaikams, kad šiandien jie papuoš servetėlę. Priminkite jiems, kad jie jau apžiūrėjo įvairius dekoruotus objektus. Kartu su vaikais apžiūrėkite du servetėlių pavyzdžius ir paklauskite, kaip jos papuoštos. Priminkite, kad pirmiausia turite išdėlioti apskritimus ant popieriaus lapo. Patikslinkite figūrų eilę ir pasiūlykite jas atsargiai priklijuoti.

Ant lentos išdėliokite visus baigtus darbus, pažymėdami gražiausius pagal kompoziciją ir servetėlės ​​spalvų derinį. Skatinkite vaikus daryti teiginius (įvardinkite formas, jų spalvą; pasakykite, kaip yra dekoracijos).

„Katė ir žaislai: lokys, rutulys, kamuolys“

Lena T., 2 jaunių grupė


Medžiagos. Du servetėlių pavyzdžiai, skirtingi spalvų schema. Baltas popierius, kurio matmenys 15x15 cm, skirtingų dydžių popieriniai apskritimai (3 cm skersmuo ir 2 cm), gerai derinami spalvos (po 2 spalvas stalui, skirtingi deriniai skirtingiems stalams), teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žvelgiant į daiktus, dekoruotus paprastais dekoratyviniai raštai, Dymkovo žaislai, servetėlės ​​ir kt.

Dailės pamokos santrauka pirmoje jaunesniojoje vaikų darželio grupėje naudojant netradicinės technikos piešinys „Puošni eglutė“ (piešinys medvilniniai tamponai)

Autorius: Jelena Alekseevna Akhsenova, MBDOU centrinio vaikų išteklių centro mokytoja darželis"Pasaka" Savivaldybės subjektas Tsilninsky rajonas, Uljanovsko sritis. Bolshoye Nagatkino
Ši medžiaga naudinga darželio auklėtojams.
Tikslas: Jaunesnių vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas ikimokyklinio amžiaus naudojant netradicines piešimo technikas.
Užduotys:
- Netradicinės tapybos vatos tamponėliais technikos mokymas;
- Stiprinti gebėjimą papuošti piešinį naudojant piešinį su vatos tamponais;
- Išlaikyti susidomėjimą piešimu;
- Tvirtinimo spalvos (raudona, geltona, mėlyna).
Medžiagos: paveikslas su eglutės paveikslu, albumo lapai su eglutės paveikslu, vatos tamponai, trijų spalvų guašas (raudona, geltona, mėlyna, servetėlės.

Pamokos eiga:

Vaikai, netrukus turėsime atostogas, Naujuosius metus. Ir į mūsų šventę atvyks svečiai. O kas ateis, reikia atspėti. Klausyk mįslės!
Visada mane rasi miške,
Išeisite pasivaikščioti ir susitiksite:
Stoviu dygliuotas kaip ežiukas,
Žiemą su vasarine suknele.
– Žinoma, vaikinai, pas mus ateis pagrindinis svečias – eglutė.
– Kodėl eglutė dygliuota kaip ežiukas?
– Kodėl ji dėvi vasarinę suknelę?

Tai va, lapų nenumeta kaip kiti medžiai, bet visada žaliuoja.
Parodau jums Kalėdų eglutės nuotrauką.
- Vaikai, prašau, pažiūrėkite į eglutę ir pasakykite, kas ji?
– Taip, ji graži, žalia, liekna, pūkuota.
– Anksčiau eglutė buvo puošiama tiesiog miške, o dabar parnešama namo.
– Kaip manote, ką galėtume sugalvoti, kad nereikėtų kirsti eglutės, o šventę švęsti su eglute?
– Taip, vaikinai, galite papuošti dirbtinę eglutę, arba pasisodinti eglutę savo namo kieme ir papuošti šventei.
Su vaikais vyksta kūno kultūros užsiėmimas su judėjimo elementais.
Mūsų Kalėdų eglutė didelė (sukamaisiais judesiais rankomis,
Mūsų medis yra aukštas (stovėk ant kojų pirštų,
Aukštesnis už mamą, aukštesnis už tėtį (sėsk ir atsistok ant pirštų galiukų,
Pasiekia lubas (ištempia).
Šokime linksmai. Ech, ech!
Dainuokim daineles. La-la-la!
Kad Kalėdų eglutė vėl norėtų ateiti pas mus

Vaikai, kad mūsų pirštai geriau dirbtų, prieš pradėdami dirbti, padarykime pirštų gimnastika"Kalėdų eglutės papuošimai"
Prie mūsų eglutės Kalėdų Senelis (vaikai sulenkia pirštus, vardydami dovanas nuo Kalėdų Senelio)
Atvežė papuošalus:
Krištolo rutuliai
Sidabriniai blizgučiai,
Skaidrūs akmenukai
Žvaigždės spindi.

Jis man davė purų sniegą (visi rankos pirštai yra atspausti vienu metu)
Greitai papuošiau eglutę. (ir pasukite ranką į dešinę - į kairę,
rodanti „papuoštą eglę“).
Pradėkime dirbti su popieriumi nuo Kalėdų eglutės paveikslėlio. Mokytoja primena vaikams, kad eglutei papuošti reikia naudoti įvairius vatos tamponėlius. Piešimo su vatos diskeliais demonstravimas ant magnetinės lentos. Jei vaikams sunku pakeisti lazdą, individuali pagalba, fiksuoja dažų spalvą.
- Puiku vaikinai! Ką šiandien veikėme (vaikų atsakymai); Kokiomis gėlėmis puošėme eglutę (vaikų atsakymai); Kokiu medžiu tapo (Vaikų atsakymai); kas tau patiko labiausiai? (Vaikų atsakymai).

Praktinė pamokos dalis

Kalėdų eglutės tapyba
Trijų spalvų vandeniu (raudona, geltona ir mėlyna) atskiestas guašas


Albumo lapas su Kalėdų eglutės paveikslėliu ant magnetinės lentos


Piešimo su vatos diskeliais demonstravimas ant magnetinės lentos


Vaikiški piešiniai