Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Sveikata/ Antroje jaunesniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) klausimais. Kalėdų eglutės piešimas

Antroje jaunesniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) klausimais. Kalėdų eglutės piešimas

Antroje jaunesniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus meninio ir estetinio ugdymo (piešimo) klausimais.

ATSISIŲSTI (su nuotrauka)

GBOU mokykla Nr.492, struktūrinis padalinys Nr.1 ​​„Akvarelė“

Pedagogas: Aleksandrova Oksana Viačeslavovna.

Antroji jaunių grupė (3-3,5 m.)

Tema: „Naujųjų metų eglutė!

Šio OOD aktualumą lemia tai, kad
Šiuo metu, sprendžiant šiuolaikines estetinio suvokimo ir apskritai asmenybės ugdymo problemas, reikia naujų požiūrių.

Ypatingą vietą vaikų raidoje ir auklėjime užima vaizdinė veikla. Skatindamas vaizduotės ir fantazijos ugdymą, erdvinį mąstymą, jis prisideda prie atskleidimo kūrybinis potencialas asmenybė, prisideda prie formavimosi proceso estetinė kultūra vaikas, jo emocinis reagavimas. Įgydami praktinių įgūdžių meninės kūrybos srityje, vaikai turi galimybę patenkinti kūrybos poreikį ir realizuoti norą patys sukurti kažką naujo.


Gebėjimas matyti ir suprasti supančio pasaulio grožį prisideda prie jausmų kultūros ugdymo, meninio ir estetinio skonio, darbo ir kūrybinės veiklos ugdymo, ugdo ryžtą, atkaklumą, savitarpio pagalbos jausmą, suteikia galimybę kūrybinei individo savirealizacijai.

Tikslas: Jaunesnių vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas ikimokyklinio amžiaus naudojant netradicines piešimo technikas.

Užduotys:

Švietimas:

  • Išmokite sukurti paprastą siužeto paveikslas(tema „Žiema“).
  • Išmokite naudoti netradicines technikas savo darbe (piešimas medvilniniai tamponai, naudojant trafareto šabloną ir „poke“).
  • Stiprinti vaikų žinias apie žiemą.

Vystomasis:

  • Ugdykite gebėjimą skirti ir įvardyti formas (apskritimas, trikampis). Spalva (raudona, geltona, žalia, mėlyna, balta).
  • Ugdykite dialoginę kalbos formą: ugdykite gebėjimą vesti dialogą su mokytoju, suprasti užduotas klausimas ir sugebėti į jį atsakyti.
  • Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas
  • Ugdykite dėmesį ir mąstymą.

Švietimas:

  • Ugdykite atkaklumą ir tikslumą.
  • Ugdykite domėjimąsi gamta, meile ir atsargus požiūris Jai.

Švietimo sričių integracija:„Pažinimo raida“, „Meninė ir estetinė raida“ (piešimas), „Socialinė ir komunikacinė raida“, „Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“.

Preliminarus darbas. Sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai žiemą, pokalbis apie būdingi bruožaižiemos, eilėraščių apie žiemą skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, garso įrašų klausymas, mįslių spėjimas, mūsų eglutės stebėjimas vaikščiojant.

Žodyno darbas: ledas, sniegas, žiema, šaltis, vėjas, pūga, pūga, sniegas.

Medžiaga:

  1. Popieriaus lapai baltas(A4) su iš anksto nupieštu dideliu trikampiu (padaro mokytojas),
  2. vatos tamponai (kiekvienam vaikui), naminiai „kišenukai“,
  3. guašas žalia, balta, raudona, mėlyna, geltona,
  4. paletė,
  5. stiklines vandens,
  6. kalėdinių kamuoliukų rinkinys skirtinga spalva ir dydis,
  7. servetėlės ​​rankoms – kiekvienam vaikui.

Įranga: lenta, eglutės iliustracija (plakatas); grupėje žaislais papuošta eglutė, magnetofonas, įvairių spalvų ir dydžių kalėdinių kamuoliukų rinkinys, garso įrašai.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Pedagogas:Vaikinai, ateikite pas mane visi. (Mokytojas surenka aplink save visus vaikus). Man reikia tavo pagalbos. Šiandien jie manęs uždavė mįslę, bet negalėjau jos atspėti. Ar galite man padėti atspėti tai? sunki mįslė? Tikrai, ar galite padėti? Ačiū, mano brangieji. Tada labai atidžiai klausykite mįslės:

Visiems vaikinams tai patinka

Žalias grožis.

Kamuoliai, adatos

Ant Naujųjų metų... (Kalėdų eglutė).

Vaikai: Kalėdų eglutė!

Pedagogas: Viskas teisinga. Tai Kalėdų eglutė. Kaip aš neatspėjau? Jūs esate mano pagalbininkai. Ką aš be tavęs daryčiau? Labai ačiū visiems.

Pasigirsta beldimas į duris.

Pedagogas: Atrodo, kad kažkas beldžiasi... Paklausykime. (Beldesys kartojasi.) Kas beldžiasi į duris? Vaikinai, kas tai? Pažiūrėkime…

Mokytojas atidaro grupės duris. Už durų – maža eglutė (dirbtinė) su voku, prie kurio priklijuota raidė ir po juo dažai (guašu). (Mokytoja atneša eglutę ir piešia į vaikų grupę).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien mus aplankė! Tai ta pati Kalėdų eglutė, kurios mįslę atspėjome. Bet ji atėjo pas mus ne viena. Ji atėjo pas mus su dažais.

(Vaikai žiūri į svečius).

Pedagogas: Pažvelkime į eglutę iš arti. O, kas čia ant mūsų eglutės?

Vaikai: popieriaus lapelis.

Pedagogas: Turime pamatyti, kas tai yra. (Mokytojas išskleidžia voką). Vaikinai, tai laiškas mums. Paskaitykime, kas parašyta? (Mokytojas skaito laišką vaikams.)

Mieli vaikinai!

Mano vardas Yolochka! Ėjau link tavęs ant ledo. Pakeliui susidūriau su pūga ir sninga. Buvo stiprus šalnas. Bet aš vis tiek atėjau pas tave.

Labai noriu patekti pas tave darželis Naujiesiems metams! Bet man reikia tavo pagalbos. Visi ateina šventiškai pasipuošę. Papuošk mane, prašau! O linksmos spalvos jums padės!

Pedagogas: Vaikai, ar galime padėti savo Kalėdų eglutei?

Vaikai: Žinoma, mes padėsime!

Pedagogas: Vaikinai, ar prisimenate, kas parašyta laiške? Kalėdų eglutė pas mus atkeliavo per sniego audras, buvo stiprus šalnas ir sniegas. Kada atsiranda šaltis ir sniegas?

Vaikai: Žiemą!

Pedagogas: Gerai padaryta! Žinoma, žiemą. (Mokytojas rodo vaikams iliustracijas). Ryžiai. 1.

Vaikinai, kuo puošime eglutę? Pažiūrėkime į mūsų eglutę, kuri jau papuošta ir stovi mūsų grupėje. Viską puošėme kartu. (Vaikai prieina prie papuoštos eglutės ir ją apžiūri.) Kiek sveria medis?

Vaikai: kamuoliukai.

Pedagogas: Teisingai, kamuoliukai. Kokios spalvos yra kamuoliukai?

Vaikai: žalia, raudona, mėlyna, geltona.

Pedagogas: Teisingai. Kokio dydžio yra kamuoliukai?

Vaikai: vaikų atsakymai. (Didelis ir mažas).

Auklėtoja: Vaikinai, dabar savo grupėje suraskime viską, kas žalia (vaikų atsakymai: mašina, stalas, vaikiški indai...). O dabar raudona (knyga, statybinis rinkinys, traukinys...), geltona spalva ir tt

Pedagogas: Gerai padaryta. Dabar pažvelkime į Kalėdų eglutę. Pirmosios jo šakos trumpos, antrosios ilgos, trečiosios dar ilgesnės, o paskutinės – ilgiausios. Į apačią jis tampa vis didesnis ir didesnis.

Dar kartą prisiminkime, kaip ant eglutės auga šakos. (Tvirtiname žinias su vaikais).

(Ant lentos yra plakatas su Kalėdų eglutės nuotrauka.) Ryžiai. 2.

Pedagogas: Kokie visi puikūs vaikinai. Dabar sėskime prie stalų. Vaikinai, pažiūrėkite, kas yra ant kiekvieno stalo. Popierius, žali dažai ir pieštukas su kempine, tai žinote. Tai yra „pokštas“. Ryžiai. 3.

Ant popieriaus nupieštas trikampis. Ji labai panaši į mūsų eglutę, tik ją reikia nudažyti. Kokia spalva dažysime?

Vaikai: Žalia.

Pedagogas: Teisingai. Dabar aš jums parodysiu, kaip nupiešime Kalėdų eglutę. O kad eglutė būtų graži, reikia atidžiai klausytis, kaip ją nupiešti. Paimu mūsų stebuklingą „kišeną“, pamerkiu į žalius dažus ir prispaudžiu „poke“ prie popieriaus iš viršaus į apačią („poke“ bėgo ir nubėgo). Jie spaudė ir pašalino, vėl paspaudė ir pašalino. Kai dažai baigsis, vėl pamerkite į žalius dažus ir tęskite. Kalėdų eglutė turi būti žalia ir puri.

Vaikinai, prisiminkime, kaip vėl piešti. (Stiprinimas). Šauniai padirbėta!Ryžiai. 4.

Pedagogas: Vaikai, pradėkime piešti. Visi paimkime tinkamą „pakišimą“ ir padarykime savo Kalėdų eglutę gražią ir purią.

(Vaikai darbus atlieka savarankiškai, prižiūrint mokytojui).

Atlikę šią darbo dalį, vaikai palieka savo darbelius ant stalų, kad jie galėtų išdžiūti.

Pedagogas: O dabar visi tapsime eglutėmis. Ateik arčiau manęs. Vaikai palieka stalus ir prieina prie mokytojo. Atidžiai klausytis.

Leidžiamas garso įrašas (balinis takelis): Oscaras Feltsmanas „Eglės miško kvapas“.

Kūno kultūros minutė

Kalėdų eglutė.

Mūsų Kalėdų eglutė didelė ( sukamaisiais rankų judesiais),

Mūsų medis aukštas ( atsistokite ant kojų pirštų),

Aukštesnis už mamą, aukštesnis už tėtį ( atsisėskite ir atsistokite ant kojų pirštų),

Pasiekia lubas ( ištempti).

Šokime linksmai. Ech, ech!

Dainuokim daineles. La-la-la!

Kad Kalėdų eglutė vėl norėtų pas mus atvykti!

(Kol vyksta kūno kultūra, mokytojo padėjėjas prideda dažų ir trūkstamų medžiagų ant vaikų stalų).

Pedagogas: Na, jūs ir aš šiek tiek pailsėjome, o dabar mums reikia tęsti darbą. Eglutę padarėme žalią ir purią, bet dar nepapuošėme. Ko trūksta medžiui?

Vaikai: kamuoliukai.

Pedagogas:Žinoma. Kalėdų eglutę turime papuošti įvairių spalvų ir dydžių kamuoliukais. Tam mums reikia kišenėlių ir medvilninių tamponų. Didelius rutuliukus piešime dideliu „kištuku“, o mažus – vatos tamponais.

Vaikinai, prieš jus yra spalvos skirtingos spalvos. Prisiminkime jų spalvas. (Stiprinimas).

Vaikai įvardija spalvas.

Pedagogas: Dabar nupieškime didelius rutulius. Paimkite „kišimą“, pamirkykite jį raudonais dažais ir prispauskite „kišti“ prie popieriaus. „Kištis“ buvo pašalinta. Taigi mes turime kamuolį. Kitoje vietoje trauksime tą patį rutulį. Vaikai, pradėkime piešti. Išsiaiškinkime "pakišti" ir nupiešti rutulį. Kokie jūs visi puikūs bičiuliai! Ryžiai. 5.

Nupiešę didelius raudonus rutulius, pradedame piešti mažus skirtingos spalvos rutulius. Norėdami tai padaryti, paimsime vatos tamponą ir pamirkysime jį geltonais dažais. Ir mes piešime taip pat, kaip raudonus rutulius. Ant popieriaus priklijavo pagaliuką – nuėmė, priklijavo – nuėmė. Kaip sumaniai ir gražiai pavyksta papuošti mūsų eglutę.

Dabar paimkite švarų pagaliuką ir kitos spalvos dažus. Kaip nupiešime kamuoliukus? Pasakyk man.

Vaikai: vaikų atsakymai. (Vyksta konsolidavimas).

(Piešimą lydi žodžiai – užuominos; jei vaikui reikia pagalbos, mokytojas nupiešia elementą savo lapelyje).

Pedagogas: Vaikai, jūs visi puikūs! Visi padarė gerą darbą! Štai ką mes gavome. Ryžiai. 6.

Visi gražiai papuošė savo eglutes. Dabar elegantiška Kalėdų eglutė tikrai atkeliaus pas mus šventei. Dabar ištieskime kojas, dainuokime ir šokkime savo eglutėms.

Vaikai šoka ir dainuoja kartu su mokytoja „Miškas iškėlė eglutę“.

(Pabaigoje eglutės buvo iškirptos ir suklijuotos į kūgius ir padovanotos tėveliams).

Taikymas

Ryžiai. 1 Iliustracijos žodyno darbui (žiema, sniegas, pūga, pūga).

Ryžiai. 2 Kalėdų eglutės plakatas.

Ryžiai. 3 Medžiagos darbui.

Ryžiai. 4. „Poke“ technika nupieškite eglutę.

Ryžiai. 5. Kalėdų eglutė su kamuoliukais.

6 pav. Naujųjų metų eglutės.

Ankstyvame ikimokykliniame amžiuje vaikai kloja pamatus vaizdiniai menai. Antrosios jaunesnės grupės mokiniai aktyviai lavina pagrindinius psichinius procesus (pirmiausia suvokimą ir mąstymą) – vaikai jau supranta piešimo prasmę. Žinoma, jie dar toli nuo tikroviškų vaizdų kūrimo, piešiniai dažnai yra beformis linijų derinys. Tačiau tai yra pradinis pagrindinių vizualinių įgūdžių formavimo etapas.

Vaizdinės veiklos svarba ikimokyklinio ugdymo įstaigų antrosios jaunesniosios grupės ugdytinių raidai

Piešimo užsiėmimai daro didelę įtaką darniai ikimokyklinukų raidai nuo pat mažens. Tai puikus būdas vaikams išreikšti savo emocijas. Tai ypač svarbu vaikams, kurie vis dar nemoka gerai kalbėti arba turi bendravimo problemų. Piešinys padės suaugusiajam suprasti vaiką, nes svarbu net kokias spalvas jis parinks įvaizdžiui.

Vizualinė veikla lavina mąstymą, ugdo tokias naudingas savybes kaip atkaklumas, ryžtas, atpratina vaikus nuo tinginystės. Be jokios abejonės, visa tai labai pravers mokykloje ir apskritai visą gyvenimą. Piešimas yra puikus būdas sudominti pernelyg aktyvius vaikus.

Trejų metų vaikai žinias įsisavina kaip kempinę. Su menine kūryba susijusi veikla lavina jų skonį, ugdo grožio jausmą.

Vaizdinės veiklos specifika tam tikrame amžiuje

Labiausiai pagrindinis tikslas vizualinė veikla dirbant su trejų–ketverių metų vaikais - išmokyti juos brėžti tiesias ir apvalias linijas, nes būtent iš jų vėliau formuojamos paprasčiausių objektų formos. Be to, jie turi išmokti tai daryti patys, nesusitelkdami į mokytojo pasiūlytą modelį. Šis procesas yra tiesiogiai susijęs su rankų ir pirštų judesių smulkiosios motorikos lavinimu.

Kitas svarbus uždavinys yra spalvų suvokimo formavimas – pagrindinių spalvų ir jų pavadinimų žinojimas.

Mokymosi jaunesniajame ikimokyklinio ugdymo pakopoje metu formuojasi ir pirminiai kompoziciniai įgūdžiai - vaikai mokosi dėti piešinį centrinėje lapo dalyje.

Mokytojas sistemingai įtraukia vaikus į objektų vaizdavimo procesą. Pirmiausia vaikas užbaigia mokytojos pradėtą ​​kompoziciją: užbaigia balionų virveles (pasirinkdamas tinkamą spalvą), panašiai vaizduoja gėlių stiebus, vėliavėlių pagaliukus.

Užsiėmimas turi teikti vaikui džiaugsmą – tada jis norės tai daryti vėl ir vėl. Čia, be abejo, lemiamą vaidmenį atlieka mokytojo asmenybė, draugiškas požiūris, jautrumas, emocionalumas, gebėjimas palaikyti mokinių domėjimąsi menine kūryba.

Atkreipkite dėmesį, kad į trejų metų amžiaus Vaikai dar negali ilgai laikyti savo galvose mokytojo paaiškinimų: jie iš dalies prisimena nurodymus arba jiems reikia pakartotinio paaiškinimo. Mokytojas turi stengtis, kad kiekvienas vaikas suprastų užduotį ir organizuotų savo veiksmus.Čia būtinas individualus požiūris. Pamokos metu mokytoja ikimokyklinukams nuolat primena įvaizdžio temą.

Pamokos emocionalumas visada didėja meninis žodis, tai vaiko galvoje sukuria vaizdingą vaizdo objekto idėją. Taigi prieš vizualinę veiklą gali būti užminta mįslė ar trumpas eilėraštis. Tuo pačiu metu jie turėtų būti labai paprasti ir prieinami vaikams. Priešingu atveju psichinė įtampa sutrikdys vaiko emocinę būseną, ir jis nebenorės piešti. Atkreipkite dėmesį, kad aptarus darbo rezultatus pamokai apibendrinti galima pasakyti tą patį eilėraštį.

Be to, piešimas antrajame jaunesnė grupė neatsiejamas nuo žaidimų veiklos. Juk vaikams labai svarbi motyvacija kūrybai, pavyzdžiui, remiantis pasakomis. Taip vaizdo tema taps įdomesnė ir gyvesnė.

Pamokos su vaikais medžiaga turėtų būti itin konkreti, nes šiame amžiuje Abstraktus mąstymas jiems vis dar svetimas. Vaikai turi vizualiai suvokti juos supančio pasaulio objektus – tai yra mokymosi piešti pagrindas ankstyvas amžius. Vaizdai, su kuriais siejami grafiniai elementai (linijos, apskritimai, taškai), turi būti suvokiami vizualiai, o dar geriau – apčiuopiamai.

Kai kuriais atvejais, kai mokytojas negali parodyti ikimokyklinukams objekto (pavyzdžiui, dėl didelio jo dydžio), leidžiama naudoti paveikslėlį ar gerai padarytą piešinį. Tuo pačiu metu vaikų dėmesį atkreipia ir forma (reikia atsekti pirštu) ir spalva. Atkreipkite dėmesį, kad piešinys neturėtų būti mažas;

Mokytojas, pradėdamas nuo vaikui lengvesnių braukiamųjų rankos judesių ore, palaipsniui pereina prie teptuko judinimo ant popieriaus (atkreipkite dėmesį, kad manipuliacijos pieštuku yra labiau ribotos). Pavyzdžiui, vaizduodami takus, vaikai kartu su mokytoju parodo tiesią linijų kryptį ore, o tada popieriuje demonstruoja, kokio ilgio yra kelias. Galiausiai piešia guašu ar pieštuku.

Be to, patartina, kad vaikai savo veiksmus palydėtų žodžiais – taip piešimo procesas taps ritmiškesnis, o pats judesys – įdomesnis. Dėl šios priežasties emocinei nuotaikai padidinti į pamoką rekomenduojama įtraukti ir muzikinį akompanimentą.

Šio amžiaus vaikai visus veiksmus atlieka kaip mokytojo mėgdžiojimą. Jis rodo rankų judesius ore, o paskui kartoja juos su vaikais. Panašiai mokytojas parodo visas piešimo technikas: pavyzdžiui, kaip laikyti įrankį ir tepti dažus ant teptuko. Ikimokyklinukai galės savarankiškai atlikti veiksmus, kai gerai įvaldys visas minėtas technikas ir įgis pradinius įgūdžius.

Mokytojo piešinys neturėtų būti supaprastintas iki diagramos - juk vaizdas turi atitikti realų objektą. Pavyzdžiui, aiškindamas eglutės piešimo seką, mokytojas sutelkia dėmesį į antrajai jaunesniajai grupei skirtos programos reikalavimus: paskiria vertikalų kamieną, o paskui į šonus besiskiriančias žalias šakas. Tačiau tokius ženklus turi ir daugelis kitų medžių. Todėl kamieną reikia brėžti ne tiesiai, o šiek tiek paplatinus žemyn, o šakas – šiek tiek pasvirusias.

Iš eilės brėžiamas kamienas, o tada – šakos.

Piešimo technikos demonstravimas būtinas, kol vaikai įvaldys tam tikros formos piešimo įgūdžius. Tada jau viduje Laisvalaikis jie galės patys nupiešti tą patį medį.

Panašiai, kai vaikai išmoksta piešti tiesias linijas ir paprastas stačiakampes formas, galite pakviesti juos nupiešti kastuvą, kopėčias, tvorelę ir pan., nedemonstruodami technikos.

Atkreipkime dėmesį, kad dirbdamas su antros jaunesnės grupės vaikais mokytojas turėtų sutelkti dėmesį į Asmeninė patirtis kiekvienas mokinys. Juk viename kolektyve visada būna vyresni vaikai (o šiuo laikotarpiu raidai įtakos turi ir šešių mėnesių skirtumas), be to, dalis vaikų darželį pradeda lankyti tik būdami trejų metų (nebuvo lankę). lopšelio grupė). Todėl mokytojo užduotis yra išanalizuoti savo grupės ypatybes ir, priklausomai nuo to, atskirti užduotis piešimo procese. Komplikacijos gali apimti darbui reikalingų medžiagų asortimento išplėtimą (pavyzdžiui, siūlymą didesnis skaičius spalvos), didinant vaizdų skaičių (ne tik vieną medį, o kelis).

Tinkamiausios medžiagos užsiėmimams

Antroje jaunesniųjų grupėje piešimo pagrindas yra A4 popierius. Tapydamas guašo dažais, mokytojas turi nuspalvinti jį reikiamu atspalviu (jaunesniame ikimokykliniame amžiuje tai ypač svarbu, nes tai padidina susidomėjimą menine kūryba). Kai kuriais atvejais patartina pasiūlyti vaikams spalvotas popierius arba kartonas. Juk, pavyzdžiui, įdomiau pilkame arba mėlyname fone nupiešti ryškiai geltoną saulę, nurodant dangų. Panašiai, veikla „Sninga“ yra pagrindinė mėlynos spalvos, tai gali būti tamsiai mėlynas arba violetinis pagrindo atspalvis.

Atkreipkite dėmesį, kad pagrindas turėtų būti gana tankus. Juk iš pradžių vaikas teptuko galiuku nedaži – intensyviai dirba su visa krūva, kartais popierių nutrina iki skylučių.

Antroje jaunesnėje grupėje, kaip taisyklė, jie naudoja guašą. Tai suteikia ryškesnį toną nei akvarelė. Tačiau spalva ankstyvame ikimokykliniame amžiuje vaikui sukelia stiprią emocinę reakciją, veiklos rezultatas – šviesi vieta. Be to, vaikams dirbti su guašu dažais yra lengviau nei su akvarele: nereikia dėti pastangų skiesti juos vandeniu.

Trejų metų vaikams nereikia pirkti brangių dažų su daugybe atspalvių – vaikui bus sunku išsirinkti norima spalva. Optimalus skaičius yra šešios pagrindinės spalvos.

Verta atkreipti dėmesį į šepečių pasirinkimą. Pradedantiems menininkams tobulas variantas- voveraičių kutai trumpa rankena.

Kalbant apie spalvotus pieštukus, jie turėtų būti gera kokybė(nestrupėti), pakankamai minkštas.

Ten yra daug papildomos medžiagos, kurį galima naudoti piešimo užsiėmimuose antroje jaunesniųjų grupėje. Pavyzdžiui, už žiemos tema vata, konfeti pravers kitais sezonais - natūralių medžiagų: sėklos, lapai ir tt Visos šios detalės paįvairina kompoziciją, padaro ją originalia, o tai, žinoma, dar labiau skatins vaikų domėjimąsi menine kūryba.

Naudojami piešimo metodai ir technika

Pagrindinė antrosios jaunesniosios grupės mokytojo užduotis yra išmokyti vaikus formuojančių judesių - pirmiausia paprastų, o vėliau sudėtingesnių. Tai, visų pirma, atlieka daugiausia skirtingos linijos: iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią, susikerta ir tt Lengviausia tai padaryti vaizduojant tokius objektus kaip takai, kaspinai, tvora, kopėčios.

Dirbdamas su pieštukais, mokytojas siūlo vaikams vieną ar dvi spalvas, kad neblaškytų vaikų dėmesio. Po kurio laiko vaikams pasiūlomas guašas. Atkreipkite dėmesį, kad teptuku dažyti lengviau, nes nereikia spausti. Mokytojas moko ikimokyklinukus, kaip teisingai tepti popierių.

Iš pradžių darbai kuriami tik vienais dažais (pavyzdžiui, mėlyni dažai perteikia lietaus lašus, o geltoni dažai rudens lapai). Kompozicijoms pamažu kompleksuojant – spalvinei gamai įvairėjant – pamokos metu supažindinama su šepetėlio plovimo technika.

Dar viena užduotis, kuri keliama antroje jaunesnėje grupėje – išmokyti ikimokyklinuką piešinyje derinti kelias formas, vienarūšes (pavyzdžiui, stiklainis, sniego senelis) ar skirtingas (saulė). Tokiam darbui reikia mokėti valdyti rankų judesius, taip pat sujungti formas į kompoziciją.

Sunkesnis trejų metų vaikui yra stačiakampio formos vaizdas - jis išmoksta keisti judėjimo kryptį, kad susidarytų kampas, o taip pat uždaryti liniją pradiniame taške. Vaikai praktikuoja šią techniką piešdami paprasti objektai, pavyzdžiui, vėliavos, langai, knygos ir kiti stačiakampiai daiktai.

Piešimo pamokų metu mokytojas nuolat skiria dėmesį rankų pozicionavimui. Pirma, šepetėlis dedamas į kiekvieno mokinio ranką, nes kiekvienas jį laiko skirtingai: vieni laiko kumštyje, sulenkdami pirštus, kiti laiko prie paties pagrindo, kiti vaikai, atvirkščiai, laiko prie jo. labai patarimas. Tuo pačiu metu ranka greitai pavargsta, o vaikas pavargsta. Taisyklinga rankos padėtis yra vidurinėje šepetėlio dalyje, o ją laiko trys pirštai (jų padėtis šiek tiek panaši į paukščio snapą, į kurį vaikas turėtų atkreipti dėmesį). Lygiai taip pat turėtumėte laikyti pieštuką, vaškinę kreidelę ar flomasterią.

Be to, mokytoja moko vaikus atsargiai paimti dažus, visus teptuko šerius panardinant į stiklainį. Dažų perteklius pašalinamas ant stiklainio krašto.

Atminkite, kad neturėtumėte apriboti mokymosi piešti tik ankstyvame amžiuje tradicinės technikos. Nestandartiniai vaizdavimo būdai labai gerai lavina smulkiąją motoriką ir vaizduotę. Beje, piešti pirštukais ar kišti pusiau sausu teptuku vaikams lengviau nei teptukais ir pieštukais. Tuo pačiu metu kūdikis jaučiasi laisvas ir atsipalaidavęs.

Vaizduojamųjų menų užsiėmimai antroje jaunesniųjų grupėje, kaip taisyklė, yra grupinio pobūdžio. Tačiau tokiame amžiuje tai visiškai įmanoma praktikuoti komandinis darbas(arba suskirstyti vaikus į pogrupius). Pasirinkta darbo forma turėtų būti nustatoma pagal pamokos temą - pavyzdžiui, „Puokštė mamytei“ (kiekvienas mokinys delnu piešia gėlę) arba „Kiaulpienės“ (vaikai pirštais vaizduoja žiedpumpurius ir mėlyną dangų). virš jų).

Komandinis darbas (delnai)

Komandinis darbas (pirštai)

Klasės temos: spalvingi kamuoliukai, šakelės ir uogos, puodeliai ir lėkštės, žaislai ir daug daugiau

Kalbant apie vizualiųjų menų užsiėmimų ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje temas, vaikų psichologai rekomenduoja vaikams pasiūlyti kuo įvairesnių temų, apimančių kuo daugiau. skirtingos sritys aplinkinis gyvenimas.

Yra standartinės bendros temos (teminiai blokai), kurios naudojamos užsiėmimuose beveik visuose darželiuose. Tokiu atveju mokytojas gali keisti potemes kiekviename bloke.

Apsvarstykite pagrindinius skyrius, kurie turi būti nagrinėjami piešimo pamokose antroje jaunesniojoje grupėje (mokytojas gali pasirinkti vieną ar dvi temas kiekviename bloke, kad jas įgyvendintų dirbdamas su vaikais, arba gali sugalvoti savo versiją) .

Paprastos apvalios formos

Tai temos: „Įvairių spalvų ratai“, „Pripūsk, burbuliuok“, „Pieno lėkštė“, „Žiedai“, „Spalvoti rutuliukai“, „Įvairių spalvų lankeliai“, „Beigeliai, beigeliai“, „Mano linksmieji skambantis kamuolys“, „Sniego gniūžtės“.

Piešimas pieštukais

Brėžiniai, pagrįsti tiesiomis linijomis

Šios temos: „Fejerverkai“, „Laiptai“, „Indai“, „Baldai“, „Tvora“, „Dryžuotas kilimėlis“, „Knygėlės kūdikiams“, „Džiova įvairiaspalvės nosinaitės“.

Piešimas guašu

Piešimas guašu

Namai

Vaikai piešia: „Mano namas“, „Namas su kaminu“, „Namas šuniui“, „Paukščių namelis“.

Komandinis darbas (nuspalvinti šabloną ir papuošti jį raštu)

Antropomorfinės būtybės

„Sniego senis“, „Tumbliai“, „Matrioška“, „Kolobokas“.

Piešimas guašu

Dekoratyvinė tapyba (rašto dekoravimas)

„Lėkštės dažymas“, „Puoškime arbatos puodelį“, „Puoškime rankšluosčius“, „Puoškime kumštinę“, „Puoškime nosinę“.

Piešimas guašu

Smeigiamas piešinys

Audinys

(spalvinimo šablonai, detalių pridėjimas prie jų):„Purštinės pirštinės“, „Batai“, „Sibiro veltinio batai“, „Suknelė lėlei“.

Piešimas guašu

Gyvūnai, paukščiai, ugniagesiai ir kiti vabzdžiai

„Vištiena“, „Paukščiai“, „Zylė“, „Firefly“, „Bitės“, „Antis“, „Buružėlė“, „Žuvis“.

Piešimas guašu

Piešimas muilo burbulais

Uogos, grybai, daržovės, vaisiai

„Grybai“, „Amanita“, „Daržovės ir vaisiai“, „Apelsinas ir mandarinas“, „Uoga prie uogos“, „Uogos ant šakelės“, „Serbentų šakelė“, „Obuolys su lapeliu“.

Piešimas medvilniniais tamponais

Piešimas guašu

Daržovių pasaulis

„Įvairių spalvų lapų kilimas“, „Lapų kritimas“, „Medžiai mūsų svetainėje“, „Kalėdų eglutė“, „Gėlės“, „Kiaulpienė“.

Piešimas guašu Piešimas guašu Piešimas guašu

Natūralus fenomenas

„Lietus“, „Saulė“, „Kruša“, „Vaivorykštė“.

Piešimas medvilniniais tamponais

Piešimas pirštais

Namų apyvokos daiktai

„Skėtis“, „Šukos“.

Piešimas pirštais

Maistas

« Maistas“, „Pyrageliai“.

Saugumas

„Šviesoforas“, „Taisyklės“ eismo», « Priešgaisrinė sauga", "Ugnis".

Piešimas guašu

Transportas

„Automobilis“, „Vežimėlis“, „Lėktuvai skrenda“, „Gražus traukinys“.

Piešimas pirštais

Žmogus

„Mano šeima“, „Draugystė“, „Kūno dalys“, „Profesijos“.

Piešimas pieštuku

Mano žaislai

„Mano mėgstamiausias žaislas“, „Dymkovo žaislas“.

Piešimas guašu

Patriotizmas

„Vėliava“, „Mano miestas“.

Piešimas guašu

Pamokos pastabos apie sniego senį, fejerverkus, kiaulpienę ir automobilį

Pilnas autoriaus vardas Santraukos pavadinimas
Šestakova E. »
Ugdymo tikslai: mankština vaikus vaizduojant apvalią formą, kuriant vaizdą iš kelių panašios formos dalių.
Vystymo užduotys: praktikuokite spalvinti apvalią formą, susiekite objektus pagal dydį ir įtvirtinkite sniego senio idėją.
Edukacinės užduotys: ugdyti tikslumą, norą padėti.
Integracija edukacines sritis : „Meninė kūryba“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Sveikata“.
Dalomoji medžiaga: mėlynai tamsinto popieriaus lapai pagal vaikų skaičių, guašas, puodukai, šepečiai, padėkliukai, servetėlės.
Pamokos eiga:
Mokytojas pasakoja vaikams, kad pas juos atėjo svečias, ir užduoda mįslę:
  • Kibiras ant galvos
    Puiki morkų nosis.
    Būkite tvarkingi visą žiemą
    Stebiu kieme.
    Žiūriu aplink akimis kaip anglis!

Pasirodo žaislinis sniego senelis. Vaikai apžiūri, aptaria, kaip galima išlipdyti (rodo gestais).
Aptariama sniego žmogaus forma ir jo gumuliukų dydis. Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad ant sniego senio galvos yra kibiras, o ant veido – akys, nosis ir burna.
Sniego senelis pasakoja vaikams, kad jam liūdna, nes neturi su kuo žaisti. Mokytojas kviečia vaikus nupiešti personažą su daugybe draugų (žaidimo motyvacija).
Aptariama darbų atlikimo tvarka. Mokytoja kartu su ikimokyklinukais ore piešia apskritimus ir paaiškina, kad pirmiausia reikia nupiešti ant popieriaus didžiausią gumulą, tada šiek tiek mažesnį ir galiausiai mažiausią. Na, o kad sniego senis nenukristų, pirmiausia reikia nupiešti kelią ant popieriaus. Pastebėta, kad akys, nosis ir burna brėžiamos teptuko galiuku.
Kūno kultūra „Sniego senis“ vyksta:



  • Linksmai atšoksime kaip kamuoliukai:
    šokinėti ir šokinėti, šokinėti ir šokinėti, kartoti dar kartą!
    Sniego sene, sniego sene, tu toks geras
    Sniego seneli, sniego seneli, suplokite už mus rankomis!
    Tupėsime kartu kaip lėlės:
    taip, taip, pakartok dar kartą!
    Sniego sene, sniego sene, tu toks geras
    Sniego seneli, sniego seneli, suplokite už mus rankomis!
    Mes vaidinsime kaip klounai cirke,
    šitaip, šitaip, pakartok dar kartą.

Savarankiška vaikų veikla. Mokytojas stebi darbo procesą ir vadovauja vaikams.
Brėžinių analizė. Sniego senelis padėkoja vaikinams (dabar jis nebus vienišas) ir atsisveikina.

Žarikova E. "Šventinis fejerverkas"
(netradicinė piešimo technika „ateina per piešimą“)
Pamoka prasideda mįsle apie fejerverkus:
  • Staiga iš juodos tamsos
    Danguje augo krūmai.
    Ir jie yra mėlyni
    Rožinė ir spalvota
    Gėlės žydi
    Neregėtas grožis.
    Ir visos gatvės po jais
    Visi taip pat pasidarė spalvoti.
    Pasakyk man, kaip juos vadinti
    Tos ryškios gėlės?

Mokytoja su ikimokyklinukais aptaria, kas yra fejerverkai ir kur juos galime pamatyti. Paliečiama Pergalės dienos šventės tema. Šią dieną mūsų šalyje vyksta patys spalvingiausi ir ryškiausi fejerverkai.
Pasirodo, kaip atrodo fejerverkai (balionas, lietus, įvairiaspalvės juostelės ir pan.)
Mokytojas kviečia vaikus sugalvoti savo šventiniai fejerverkai, kurią norėtų išvysti vakare savo miesto padangėje. Pasirodo, ant stalo jie turi stebuklingų pieštukų (vaško). Su jais reikia nupiešti fejerverkus, tada įvyks magija.
Vyksta kūno kultūros pamoka:

  • 1, 2, 3, 4, 5
    Pradėkime piešti.
    Darbas prasideda
    Burna užsidaro.
    Dažytas, dažytas
    Pieštukai pavargę
    Dabar mes juos paimsime
    Ir dedame į dėžutę.
    1, 2, 3, 4, 5
    Aš pradedu daryti magiją!
    Imu mėlynus dažus
    Ir mūsų fejerverkai taps mėlyni!

Mokytojas paima putplasčio kempinę ir nudažo savo fejerverkų pavyzdį mėlynais dažais. Susidaro įdomus efektas – dažai nepasidengia vaško kreidelės, nurieda nuo jų. Rezultatas – nuostabus fejerverkas naktiniame danguje.
Vaikai daro panašius veiksmus. Rezultatas juos stebina.

Komisina O. „Kiaulpienės žolėje“

Mokytojas skaito eilėraštį, o vaikai turi atspėti, apie kurią gėlę kalba:

  • Saulė ką tik sušildė,
    Pakeliui, iš eilės,
    Aprengė gėles
    Tavo saulėta apranga.
    Maudymasis saulėje
    Maudynės rasoje
    Švyti kaip žvaigždės
    Trumpoje žolėje.
    Laikas bėga, gėlė taip pat,
    Pavertė burbulu!
    Švelniai papūtė ant jo
    - Ir tai ne tavo delne!

Rodomas kiaulpienės paveikslas. Aptariama jo forma, lapų spalva, stiebas, pumpuras. Vaikai pasakoja, kam skirtos gėlės. Mokytoja vaikams pasakoja, kad gėlių reikia ne tik pasigrožėti: jos parūpina vabzdžių maisto – nektaro. Mokytoja perspėja vaikus, kad vaikščiojant kiaulpienių neskintų – juk jos iškart miršta vazoje.
Vyksta kūno kultūra „Kiaulpienė, kiaulpienė!

  • Stiebas plonas kaip pirštas.
    Jei vėjas greitas, tai greitas
    (Jie išsisklaido į skirtingas puses)
    Įskris į proskyną,
    Viskas aplinkui šurmuliuos.
    (Jie sako „sh-sh-sh-sh-sh“)
    Kiaulpienių kuokeliai,
    Jie išsisklaido į apvalų šokį
    (Laikykite rankas ir eikite ratu)
    Ir jie susilies su dangumi.

Mokytojas parodo ikimokyklinukams, kaip nupiešti gėlę, atkreipdamas dėmesį į tai, kad plonas stiebas pavaizduotas teptuko galiuku. Kadangi kiaulpienės auga žolėje, vaikai taip pat skatinami piešti žolę.
Savarankiškas vaikų darbas.
Rengiama paroda - didelė kiaulpienių pieva.

Ermakova O. "Automobilis"

Pamokos pradžioje mokytojas skaito juokingą eilėraštį apie automobilį:

  • Kad galėčiau tave paimti
    Man nereikia avižų.
    Pamaitink mane benzinu
    Duok man gumos mano kanopoms,
    Ir tada, keldamas dulkes,
    Jis bėgs. (Automobilis).

Vaikai aptarinėja automobilius, kuriuos pamatė pakeliui į darželį. Mokytoja praneša, kad vienas iš automobilių nusprendė užsukti aplankyti vaikų. Vaikai žiūri į jį, nustato spalvą ir įvardija dalis, iš kurių jis susideda.
Vaikai kviečiami nupiešti savo automobilį, ypatingą, mėgstama spalva. Ant jų stalų – popieriaus lapai su rašomosios mašinėlės piešiniu. Jį reikia kruopščiai nudažyti ir sukomplektuoti ratus, kad automobilis galėtų riedėti gatve.
Mokytojas parodo, kaip dažyti automobilį, atkreipdamas dėmesį į techniką: paimkite teptuką už metalinio sijono, atsargiai paimkite dažus, pašalindami perteklių nuo skardinės krašto.
Savarankiška vaikų veikla.

Žaidimai piešimo pamokose antroje jaunių grupėje

Ankstyvame ikimokykliniame amžiuje vaikams gali būti sunku paaiškinti tam tikrą medžiagą, ypač priversti ją prisiminti. Čia mokytojui į pagalbą ateis didaktiniai vizualiųjų menų žaidimai.

Šie vadovai (juos galima įsigyti parduotuvėse arba pagaminti savarankiškai) pateikiami šiose tikslinėse srityse:

  • Žaidimai lavinti spalvų suvokimą.
  • Žaidimai, mokantys ikimokyklinukus kurti raštus (lavinti dekoratyvinius įgūdžius) arba ištisas kompozicijas
  • Žaidimai, kurių tikslas – papildyti objektą trūkstamomis detalėmis (vėliau vaikas taip pat papildo elementus piešinyje).

Pažvelkime į kiekvienos kategorijos pavyzdžius.

Žaidimai lavinti spalvų suvokimą

„Surinkite puokštę“ (Snieguolės mergaitei ir Saulės spinduliui). Šis žaidimas moko vaikus atskirti šiltus ir šaltus tonus. Panaši galimybė yra pasirinkti mėgstamas sniego senio ir saulės spalvas.

Didaktinis žaidimas pristato šiltus ir šaltus atspalvius

Didaktinis žaidimas lavina spalvų suvokimą

Žaidimas „Surinkite vikšrą“. Vaikams siūlomi keli tos pačios spalvos atspalviai, iš kurių reikia sukomponuoti vikšro korpusą – nuo ​​tamsiausio atspalvio iki šviesiausio.

Didaktinis žaidimas lavinti spalvų suvokimą

„Įvardink rudens, vasaros, pavasario ir žiemos spalvas“. Vaikams siūlomos atvirutės, vaizduojančios spalvų paletę, prie kurių reikia derinti paveikslėlius, vaizduojančius tam tikrą metų laiką.

Didaktinis meno žaidimas tuo pačiu sustiprina metų laikų ženklus

„Karoliukai mamai“. Nuotraukos su skirtingais spalvų deriniai karoliukų variantai. Vaiko užduotis yra pasiimti tokios pat spalvos karoliukus kaip paveikslėlyje.

"Akvariumas". Popieriniame akvariume yra keturi skirtingų spalvų sektoriai. Taip pat yra tokių spalvų žuvų ir kriauklių. Vaiko užduotis yra suskirstyti juos į sektorius.

Žaidimai dekoratyviniams įgūdžiams lavinti (raštų kūrimas)

Dekoratyvinis ir taikomasis menas yra svarbi Rusijos žmonių kultūros dalis, kuri nuo seniausių laikų siekė meninė forma perteikti savo supratimą apie grožį. Talentingų meistrų gaminiai ugdo vaikų estetinį skonį, moko suprasti ir vertinti grožį. Didaktiniai žaidimai Jie padės vaikams geriau pažinti liaudies meną ir amatus, taip pat išmokys pasigaminti gražius papuošalus.

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Nr.49 Frunzensky rajonas

parengė mokytoja Šipova Emilija Vidimantovna, Sankt Peterburgas 2014 m

Užduotys:

  1. stiprinant trumpo ir ilgo sampratą (apie teptuko potėpius.).
  2. pagrindinių spalvų tvirtinimas.
  3. Priminkite vaikams apie medžių įvairovę.
  4. Ugdykite vaikų kalbą, gebėjimą klausytis suaugusiųjų ir atsakyti į klausimus.

Susieti klases su kitais ugdomojo darbo aspektais.

Parengiamieji darbai: mūsų eglutės stebėjimas vaikštant, dainų klausymas, eilėraščių, pasakojimų apie Naujuosius skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, mįslių spėjimas.

Programos turinys: Išmokykite vaikus nupiešti objektą, sudarytą iš tiesių vertikalių ir pasvirusių linijų, padėkite paveikslėlį popieriaus lapo centre, nubrėžkite didelį, ant viso lapo. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad medis turi ilgas ir trumpas šakas. Sukelkite susidomėjimą šia tema, savo darbo rezultatu ir toliau stiprinkite pagrindinius techninius įgūdžius (ritminis piešimas potėpiais)

Medžiaga: ½ dydžio popierius, guašas geltonas, baltas, raudonas, žalias, rudas, mėlynas, baltas; šepečiai, vandens indeliai, servetėlės, Snieguolės žaislas, eglutės atvaizdas.

Metodai ir būdai: prisiminkite Kalėdų eglutės konstrukcines ypatybes. Parodykite visiems kartu su rankos judesiu, kaip yra kamienas ir šakos.

Baigę pažiūrėkite į piešinius ir atkreipkite dėmesį, kiek skirtingų eglučių su lemputėmis nupiešė vaikai – išėjo ištisas pasakų šventinis miškas.

Žaidimas (Sniego senelis atnešė eglutę, žaidžia piešiniais, menine išraiška, daina „Miškas iškėlė eglutę“ dainos autorė Raisa Adamovna Kudaševa, muzika Leonido Karlovičiaus Bekmano).

Pamokos eiga:

Pasigirsta beldimas į duris.

Pedagogas: Kas beldžiasi į duris? Vaikinai, kas tai? Vaikai: Kalėdų Senelis! Snieguolė! Sniego senis!

Pedagogas: Pažiūrėkime, kas tai yra! Taip, tai stebuklingas sniego senis! Iš kur tu pas mus atėjai?

Sniego senelis: Aš atėjau pas tave iš miško! Kalėdų Senelis liepė tau padovanoti eglutę, kad galėtum ją papuošti šventei!

Sniego senelis rodo eglutę

Pedagogas: Kas tai yra, vaikinai?

Vaikai: Kalėdų eglutė!

Auklėtojas (pataiso eglutę ant lentos): Kalėdų eglutė, Kalėdų eglutė Žalia adata. Kodėl tavo Kalėdų eglutė stovi tokia liūdna?

Eglutė: Kalėdų eglutė žiemą šalta.

Iš miško į darželį nunešėme eglutę!

Pedagogas: Vaikinai, nupieškime merginas savo Kalėdų eglutei ir papuoškime jas! O kad eglutė būtų graži, reikia atidžiai klausytis, kaip ją nupiešti.

Pedagogas: Paimu šepetėlį, panardinu rudi dažai, nuimkite papildomą lašą nuo stiklainio krašto ir nubrėžkite eglutės kamieną iš viršaus į apačią (šepetėlis bėgo ir nubėgo).

Pedagogas: Kokiais dažais dažysime šakas?

Vaikai: Žalia!

Pedagogas: Dabar gerai nuplaunu šepetį ir pasiimu žali dažai. Aš braižiu šakas nuo pačios kamieno viršaus vienoje ir kitoje pusėje.

Parodykite rankomis, kaip linksta eglutės šakos (paroda vaikams).

Pedagogas: Pirmos šakos trumpos, antros ilgos, trečios dar ilgesnės, o paskutinės – ilgiausios ir visos linksta. Šakas braižome per visą kamieną, bet tarp jų yra toks atstumas, kad nelūžtų viena nuo kitos.

Pedagogas: Vaikai, pradėkime piešti. Visi paimkime tinkamus šepečius, arčiau geležies gabalo.

Pedagogas: Nuo ko pradėti piešti?

Vaikai: Iš bagažinės.

Pedagogas: Tai va, iš bagažinės, o mūsų ruda.

Pedagogas: Dabar mes išplovėme šepetį ir nuvalėme jį ant servetėlės. Kokius dažus turėtume naudoti dabar?

Vaikai: Žalia.

Pedagogas: Gerai padaryta! Teisingai, žalia. Atlenkiame šakas vienoje ir kitoje kamieno pusėje.

Kalbame ir piešiame: trumpai, ilgiau, dar ilgiau, ilgiausiai.

Pedagogas: Na, kokias gražias eglutes gavome! Leiskite jiems šiek tiek išdžiūti.

Vaikinai, ko, jūsų nuomone, trūksta mūsų Kalėdų eglutei?

Vaikai: žaislai!

Pedagogas: Kol mūsų eglutės džiūsta, tu ir aš išplausime šepetėlius ir nusausinsime juos ant servetėlės.

Pedagogas: Papuoškime eglutę apvaliais įvairiaspalviais kamuoliukais. Parodykite mums ore, kaip mes juos nupiešsime?

Šauniai padirbėta! Teisingai! (paaiškinimas parodytas rodant). Jei norite piešti raudonus rutulius, tada imkite raudonus dažus, jei geltonus rutulius, tada geltoni dažai, keisdami spalvą, šepetį kruopščiai nuplaukite, taip! Piešdami rutulį ieškote laisvos vietos ant eglutės, nesujunkite kamuoliukų. Keisdami dažus nepamirškite pašalinti perteklinio lašo ant stiklainio krašto ir nusausinti teptuką ant servetėlės. Dabar kibkime į darbą!

Piešimą lydi žodžiai – užuominos, jei vaikui reikia pagalbos, mokytojas nupiešia elementą ant jo lapelio.

Jūs visi puikūs! Visi padarė gerą darbą! Visi gražiai papuošė savo eglutes. Mes padarėme tai stebuklingą, pasakišką, Naujųjų metų miškas! Mes visi su jumis padarėme gerą darbą! Dabar ištieskime kojas, dainuokime ir šokkime savo Kalėdų eglutėms ir Sniego seniui.

Vaikai šoka ir dainuoja kartu su mokytoja „Miškas iškėlė eglutę“

Bibliografija

  1. Kazakova T.G. Ugdykite ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumą (piešimo, modeliavimo, aplikacijos užsiėmimų pastabos): Vadovas darželio auklėtojams. - M.: Išsilavinimas, 1985 m.
  2. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: jaunesnioji grupė: planavimas, pamokų užrašai, Gairės Jaunimo grupė. - M.: "KARAPUZ-DIDAKTIKA" , 2007.
  3. Komarova T.S. Vaizduojamųjų menų užsiėmimai darželyje: knyga darželio auklėtojai. 3-asis leidimas pataisytas ir išplėstas. Maskva "Švietimas" , 1991.

Dailės pamokos santrauka pirmoje jaunesniojoje vaikų darželio grupėje naudojant netradicinės technikos piešinys „Puošni eglutė“ (piešinys su vatos tamponais)

Autorius: Jelena Alekseevna Akhsenova, MBDOU CRR darželio „Pasaka“ mokytoja Savivaldybės subjektas Tsilninsky rajonas, Uljanovsko sritis. Bolshoye Nagatkino
Ši medžiaga naudinga darželio auklėtojams.
Tikslas: Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas naudojant netradicines piešimo technikas.
Užduotys:
- Netradicinės tapybos vatos tamponėliais technikos mokymas;
- Stiprinti gebėjimą papuošti piešinį naudojant piešinį su vatos tamponais;
- Išlaikyti susidomėjimą piešimu;
- Tvirtinimo spalvos (raudona, geltona, mėlyna).
Medžiagos: paveikslas su eglutės paveikslu, albumo lapai su eglutės paveikslu, vatos tamponai, trijų spalvų guašas (raudona, geltona, mėlyna, servetėlės.

Pamokos eiga:

Vaikai, netrukus turėsime atostogas, Naujieji metai. Ir į mūsų šventę atvyks svečiai. O kas ateis, reikia atspėti. Klausyk mįslės!
Visada mane rasi miške,
Išeisite pasivaikščioti ir susitiksite:
Stoviu dygliuotas kaip ežiukas,
Žiemą su vasarine suknele.
– Žinoma, vaikinai, pas mus ateis pagrindinis svečias – eglutė.
– Kodėl eglutė dygliuota kaip ežiukas?
– Kodėl ji dėvi vasarinę suknelę?

Tai va, lapų nenumeta kaip kiti medžiai, bet visada žaliuoja.
Parodau jums Kalėdų eglutės nuotrauką.
- Vaikai, prašau, pažiūrėkite į eglutę ir pasakykite, kas ji?
– Taip, ji graži, žalia, liekna, pūkuota.
– Anksčiau eglutė buvo puošiama tiesiog miške, o dabar parnešama namo.
– Kaip manote, ką galėtume sugalvoti, kad nereikėtų kirsti eglutės, o šventę švęsti su eglute?
– Taip, vaikinai, galite papuošti dirbtinę eglutę, arba pasisodinti eglutę savo namo kieme ir papuošti šventei.
Su vaikais vyksta kūno kultūros užsiėmimas su judėjimo elementais.
Mūsų Kalėdų eglutė didelė (sukamaisiais judesiais rankomis,
Mūsų medis yra aukštas (stovėk ant kojų pirštų,
Aukštesnis už mamą, aukštesnis už tėtį (sėsk ir atsistok ant pirštų galiukų,
Pasiekia lubas (ištempia).
Šokime linksmai. Ech, ech!
Dainuokim daineles. La-la-la!
Kad Kalėdų eglutė vėl norėtų ateiti pas mus

Vaikai, kad mūsų pirštai geriau dirbtų, prieš pradėdami dirbti, padarykime pirštų gimnastika"Kalėdų eglutės papuošimai"
Prie mūsų eglutės Kalėdų Senelis (vaikai sulenkia pirštus, vardydami dovanas nuo Kalėdų Senelio)
Atvežė papuošalus:
Krištolo rutuliai
Sidabriniai blizgučiai,
Skaidrūs akmenukai
Žvaigždės spindi.

Jis man davė purų sniegą (visi rankos pirštai yra atspausti vienu metu)
Greitai papuošiau eglutę. (ir pasukite ranką į dešinę - į kairę,
rodanti „papuoštą eglę“).
Pradėkime dirbti su popieriumi nuo Kalėdų eglutės paveikslėlio. Mokytoja primena vaikams, kad eglutei papuošti reikia naudoti įvairius vatos tamponėlius. Piešimo su vatos diskeliais demonstravimas ant magnetinės lentos. Jei vaikams sunku pakeisti lazdą, individuali pagalba, fiksuoja dažų spalvą.
- Puiku vaikinai! Ką šiandien veikėme (vaikų atsakymai); Kokiomis gėlėmis puošėme eglutę (vaikų atsakymai); Kokiu medžiu tapo (Vaikų atsakymai); kas tau patiko labiausiai? (Vaikų atsakymai).

Praktinė pamokos dalis

Kalėdų eglutės tapyba
Trijų spalvų vandeniu (raudona, geltona ir mėlyna) atskiestas guašas


Albumo lapas su Kalėdų eglutės paveikslėliu ant magnetinės lentos


Piešimo su vatos diskeliais demonstravimas ant magnetinės lentos


Vaikiški piešiniai

Programos turinys: Pristatykite naują piešimo „įdaru“ techniką.

Lavinti mąstymą, smulkiąją motoriką, lavinti estetinis suvokimas, sukurti vaikams džiugią nuotaiką. Ugdykite tikslumą, norą padėti ir užbaigti pradėtus darbus iki galo.

Medžiaga : albumo lapas su nupieštu eglutės siluetu, guašu (žalia, raudona, geltona). Šepečiai, servetėlės.

Pamokos eiga:

Mokytojas užduoda mįslę

Koks svečias atėjo pas mus,

Toks elegantiškas ir plonas.

Viršuje dega žvaigždė,

Ir iki pat viršugalvio

Apdengtas žaislais ir petardomis? (Kalėdų eglutė)

Voss: Teisingai, vaikinai, tai Kalėdų eglutė! Įjungta Naujųjų metų šventė Eglutė „atkeliauja“ pas vaikus, puošiama kamuoliukais, kankorėžiais, karoliukais. Kalėdų Senelis po eglute pakiša skanių dovanų. Nupieškime eglutę ir jos papuošimus.

Pirmiausia pirštu nubrėžkime visos Kalėdų eglutės kontūrą. Šauniai padirbėta! Dabar prisiminkime, kaip laikome šepetį (teisingai už geležinio antgalio).

Padėkime ant šepetėlio žalias guašas ir pradėkite piešti palei žalią liniją, o tada jos viduje. Piešti reikia atsargiai, kad teptukas neišeitų už piešinio kontūro.

Puiku vaikinai! Tai gražios Kalėdų eglutės, kurias gavome. Dabar, kad pirštai pailsėtų, žaiskime!

Auklėtojas

1. Nykščio į pirštą trankyti ir trankyti

2. Mūsų pirštai linksmai šoka

3. Kojos viršuje, viršuje ir viršuje. Mūsų vaikai linksmai šoka.

4. Rankos ploja ir ploja, ir ploja. Mūsų rankos linksmai ploja.

Rodyklės pirštai baksteli pirštu į pirštą.

Jie pakelia rankas aukštyn ir gamina „Žibintuvus“.

Vaikai trypia kojomis (ritmas pagreitėja).

Vaikai ploja delnais (ritmas pagreitėja).

Šauniai padirbėta!

Voss: Vaikinai, piešėme eglutes, bet jos pasirodė liūdnos! Reikia juos papuošti – pieškime pirštais – įvairiaspalvius kamuoliukus!

Dabar turime elegantiškas, gražias Kalėdų eglutes. Šauniai padirbėta!

Dainuokime savo eglutei dainą „Eglutė“.