Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Būstas/ Meninio ir estetinio ugdymo netradicine piešimo technika parengiamojoje grupėje pamokos santrauka tema: „Vėlyvas ruduo. Pastabos apie piešimą parengiamosios grupės vaikams tema: Ruduo Pastabos apie vėlyvą piešimą

Meninio ir estetinio ugdymo netradicine piešimo technika parengiamojoje grupėje pamokos santrauka tema: „Vėlyvas ruduo. Pastabos apie piešimą parengiamosios grupės vaikams tema: Ruduo Pastabos apie vėlyvą piešimą

Elena Razgildeeva
Pastabos apie piešimą parengiamojoje grupėje „Rudens peizažas“

Abstraktus GCD meniniam ir estetiniam vystymuisi (piešimas) V parengiamoji grupė« Rudens peizažas»

Tema: « Rudens peizažas»

Tikslas: Vaikų estetinių idėjų apie kompozicijos ypatybes formavimas rudens peizažas

Užduotys: Išmokykite vaikus piešiniu perteikti medžio struktūrą – kamieną (šepetėliu, įvairaus ilgio šakomis. Įgūdžiams įtvirtinti piešimasžalumynai vertikaliu brūkšniu (panardinimo būdas). Supažindinkite vaikus su spalvų maišymo būdais vaizduojant rudens peizažas;

Lavinti smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, protinę veiklą, atmintį, rišlią kalbą, vaizduotę;

Ugdykite teigiamą požiūrį į gamtą.

Medžiaga pamokai. - baltas A2 popieriaus lapas (pavyzdžiui, - A4 lapai vaikams, - molbertai, - plonas teptukas, teptukas, - drėgnos servetėlės, vanduo, - paletės, - guašas (geltona, raudona, žalia mėlyna, balta, ruda, servetėlės). šepečiui sudrėkinti

Metodinės technikos:

Mokytojo demonstravimas ir paaiškinimas, - muzikinis akompanimentas, klausimai vaikams, - priminimas apie technologijas piešimas, - vaikų darbo stebėjimas, patarimai, - P. Čaikovskio muzikos klausymas, - vaikų darbų patikrinimas, - vaikų ir mokytojo darbo analizė.

Veiklos eiga

Ryto ratas.

(vaikai žaidžia dominančiose vietose, pasigirsta trumpas varpelio signalas, vaikai renka žaislus. Pasigirsta ilgas varpelio signalas - vaikai eina pas mokytoją ir susėda ant kilimėlio ratu)

Ryte einame į kiemą -

Lapai krenta kaip lietus,

Jie ošia po kojomis

Ir jie skrenda, skrenda, skrenda...

Kokiu metų laiku vyksta šis gamtos reiškinys? kaip tai vadinasi? (lapų kritimas)

Kodėl šie reiškiniai atsiranda gamtoje? Vaikinai, jūs turėjote gauti informacijos apie tai namuose. Kas mums pasakys kokią informaciją paruoštas.

1 vaikas: Kodėl prasidėjus lapai keičia spalvą? ruduo?

2 vaikas: Kodėl pageltę lapai nukrenta?

Apie pokyčius, įvykusius gamtoje atsiradus ruduo

pasakys mums eilėraštyje Angelina:

skaito eilėraštį.

Menininkas- Ruduo piešia peizažą,

Paima į rankas paprastą pieštuką,

Sklandžiai atneša jiems lietų ir vėją,

Ir karštis nuo stebuklingai degančios ugnies.

Rugsėjis kartu su ja piešia paveikslą,

Jis deda grybus ir riešutus į jos krepšį,

Lapai dengia laukus ir pievas,

Ir visus paukščius varo į tuos krantus.

Menininkas- Rudeninis eskizų užbaigimas,

Įsivaizdavau, kad ji Aivazovskij,

Ir aš iškeičiau pieštuką į teptuką,

Kad sodrios spalvos lietųsi kaip jūra.

Vaikinai, ką menininkas piešia šiame eilėraštyje? Ruduo(peizažas)

Kas nutiko peizažas(vaikiškos prielaidos) (Peizažas yra paveikslai, kuriuose pavaizduota gamta.)

Kas piešia peizažai? (menininkai- peizažų tapytojai)

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek nuotraukų, kaip galite nustatyti, kurios rodomos? peizažas, padėsi? (vaikai pasirenka paveikslėlius, vaizduojančius kraštovaizdis)

Pasakyk man, vaikinai, koks metų laikas pavaizduotas nuotraukose? (ruduo) . Kaip tu atspėjai? (menininkas naudoja geltoną, raudoną, rudą, oranžinę, žalią spalvas). Kokių spalvų yra daugiau? (geltona, oranžinė, ruda). Pažiūrėkime į paveikslėlius. Ką galite pasakyti apie tai, kaip menininkas savo piešinyje išdėstė tam tikrus elementus? kraštovaizdis? Pasakyk man, kodėl medžiai čia dideli, o čia maži? (nes šie medžiai yra arti mūsų, o šie – toli) Kuo dar jie skiriasi (aišku braižyti šakas, lapai ir tolumoje, vienoje vietoje, medžiai nupieštasšalia esantys nupiešti lapo apačioje, bet tolumoje esantys medžiai nupiešti aukštesni ir mažesni).

Kokia ji? ruduo? (vaikiškos prielaidos)

Vaikinai, ar jums tai patinka? ruduo? Kaip? (vaikų atsakymai)

Pavyzdžiui, man patinka vaikščioti ant nukritusių lapų, kaip ant auksinio kilimo. Ar ne taip, labai grazu rudeni? Tarsi geras burtininkas viską aplink nudažė ryškiomis spalvomis.

Vaikinai, tai greitai baigsis ateis ruduo, koks sezonas? Kaip galime išsaugoti grožį? rudens gamta? Ką galime padaryti, kad mūsų darbas primintų ruduo? Ar nenorite būti mažuoju burtininku ir piešti rudens peizažą. Ar sutinki? Kur galime rasti tai, ko mums reikia? piešimo medžiagos. (dailės studijoje). Tada einame į kūrybines dirbtuves.

Vaikinai, užimkite vietas prie molbertų.

Vaikinai, pažiūrėkite, ar turite viską, ko jums reikia rudens peizažo piešimas. Ateikite ir išsirinkite norimas guašo spalvas rudens peizažo piešimas.

Darbo metodų paaiškinimas.

Kad būtų išvengta brėžinių pasikartojančių brėžinių, ekranas daromas ant tapetų lapo, mokytojas rodomas ne bendroje kompozicijoje, o kaip atskiri elementai)

Pirmiausia turime nustatyti horizonto liniją. Kodėl tai reikalinga, ką atskiriame šia linija? (mes skiriame, kur bus dangus ir kur bus žemė)(tai ta įsivaizduojama linija, kur atrodo, kad žemė jungiasi su dangumi (piešia) . Norėdami tai padaryti, paimame teptuką ir nubrėžiame liniją. Dabar piešiame dangų. Tam paimame teptuką, pamerkiame jį į baltus dažus ir nuvalome ant popieriaus lapo, pridedame dar dvi spalvas pagal savo pageidavimus, priklausomai nuo to, kaip norite pavaizduoti dangų. Pavyzdžiui, geltona ir mėlyna, arba galite pridėti rožinės ar violetinės spalvos ir greitai ištepti drėgnu skudurėliu, neleidžiant dažams išdžiūti, dangus yra paruoštas. Toliau tonuojame apatinę lapo dalį, nupiešiame žolę, paimame geltonus dažus, tada žalius, galima dėti rudos spalvos ir taip pat patrinti drėgnu skudurėliu.

Tam, kad nupiešti tolimą šūvį, mums reikės plataus šepetėlio ir dviejų ar trijų spalvų. Padėkite juos ant šepetėlio vienu metu, šiek tiek geltonos, šiek tiek žalios ir šiek tiek mėlynos spalvos, o naudodami šepetėlio metodą, palei horizonto liniją, judame kartu su šepetėliu, dabar aukštyn, dabar žemyn. Kad miškas atrodytų kaip tikras, jį šiek tiek nušluostysime drėgnu skudurėliu palei apatinę miško juostą. Tolimas šūvis yra paruoštas. Tam, kad piešti medžio kamieną, paimsime vidutinį šepetį, parinksime dvi spalvas, kuriomis pavaizduosime medžio žievę ir lengvais, atpalaiduojančiais judesiais plaukelius dedame link savęs, šepetys šliaužia ir taip gausime nelygiagrečias šakas. žemė. Kokias spalvas galima naudoti piešdamas beržo kamieną? Medį belieka papildyti vainiku tokiu pačiu būdu, iš karto pasirenkame dvi spalvas, pavyzdžiui, geltoną ir žalią, arba galime pridėti šiek tiek oranžinės spalvos. Tam, kad piešti Taip pat parenkame kelių atspalvių krūmus, pavyzdžiui, baltą, geltoną, oranžinį arba geltoną, oranžinį ir žalią, o aplink beržą dedame atspaudus. Tai lieka mums piešti šakas, pasirenkame dvi spalvas, pvz., rudą ir juodą, ir lengvais vertikaliais potėpiais pažymime šakas. Pridedame šiek tiek šepetėlio potėpių, kad būtų nurodyta žolelė. Viduryje galite pridėti medžių. Čia jie bus šiek tiek mažesni nei priekiniame plane esantys medžiai.

Prieš tau pradedant piešimui reikia paruošti pirštus kurie ves pirštų gimnastiką.

Savarankiškas vaikų darbas.

Vaikai prieina prie stalų, kur guli įvairi vaizdinė medžiaga, ir pradeda dirbti.

(muzikinis proceso akompanimentas piešimas P. I. Čaikovskis « Rudens daina» iš ciklo "Metų laikai".)

Baigiamoji dalis. Kūrinių analizė.

Dabar, vaikinai, pažiūrėkime į jūsų darbą.

Pažiūrėkite, kas turi ryškiausią pasirodė ruduo? Tamsiausias, niūriausias dangus? Labiausiai debesuota peizažas? PSO nupiešė daug medžių? PSO nupiešė gražiausias medis?

Pavyko perteikti vaizdą rudens peizažas?

Ką darysime su savo darbais? (surengsime parodą)

Kaip turėtume vadinti parodą? (vaikiški pasiūlymai)

Ačiū, vaikinai, už jūsų darbą, man buvo labai smagu su jumis

Tikslas: išmokti atspindėti rudens ženklus piešiniuose, naudojant netradicines piešimo technikas Užduotys: 1. Korekciniai ir edukaciniai: - įvardinti rudens ženklus - išmokti piešti medžius (teptuko galas); toliau mokyti gamtos reiškinius vaizduoti netradiciškai (technika poke).2. Korekcinis ir lavinamasis: - lavinti judesių koordinaciją, žaisdami pirštais - lavinti vaizduotę; Koreguojantis ir ugdomasis: - ugdyti estetinį gamtos suvokimą per rudens ženklų vaizdavimą - ugdyti gebėjimą klausytis tiek mokytojo, tiek bendraamžių - ugdyti meilę gamtai Įranga: nosinės vaikai, guašas pagal vaikų skaičių (juodas, baltas, rudas, mėlynas), kiekvienam vaikui iškirpti po du lapelius iš spalvoto kartono, kiekvienam vaikui po porolono kišenę: 1. — Ruduo beldžiasi į mūsų duris ir kviečia žaisti.2. Žaidimas su lapais “Ruduo” Lapai krenta, krenta – Lapas krenta mūsų sode (vaikai sukasi, iškelia rankas į viršų, tupi) Geltoni, raudoni lapai vingiuoja ir skrenda vėjyje (Vėl sukasi) Paukščiai skrenda į pietus - Žąsys, trobos, gervės (bėga ratu, mojuodami rankomis) Dabar paskutinis pulkas mojuoja sparnais tolumoje.3. Pristatymas „Rudens pasivaikščiojimas I skaidrė“: rugsėjis. Lapai šiek tiek pageltę, saulė šviečia ir mažai šildo, lyja, nuvysta žolė, į šiltesnius kraštus skrenda paukščiai, žmonės skina daržoves ir vaisius, šilčiau rengiasi. Rugsėjis – ankstyvas ruduo. (vaikai taria rudens ženklus, mėnesio pavadinimą, pasakyk, kuris mėnuo II Skaidrė: spalis). Spalį mažiau šviečia ir šildo saulė, dar dažniau lyja, o dar šalčiau nei rugsėjį. Ant medžių liko nedaug lapų. Spalio mėnesį visa žolė nudžiūvo, paukščiai išskrido į šiltesnius kraštus, o daržovių ir vaisių derlius jau nuimtas. Spalį žmonės rengiasi šilčiau nei rugsėjį. Spalis – rudens vidurys. (vaikai taria rudens ženklus, mėnesio pavadinimą, pasako, kuris tai mėnuo III skaidrė: lapkritis). Lapkričio mėnesį saulė šviečia ir šildo dar mažiau, būna šalnų, iškrenta pirmasis sniegas. Lapkritis – rudens pabaiga. (vaikai taria rudens ženklus, mėnesio pavadinimą, pasako koks mėnuo).4. Mėginio tyrimas. – Kokie rudens ženklai pavaizduoti? (lengvas sniegas, niūrus dangus, be lapų ant medžių – vaikinai, kokiam rudens laikotarpiui galima priskirti šiuos ženklus: rudens pradžia, vidurys, pabaiga?) - Koks čia ruduo? (vėlai)5. Piešimo technika.-Pažiūrėk į medžius, kaip piešime medžius? (su teptuko galiuku) -Kokį guašą reikia maišyti, kad pavaizduotume dangų? (į baltą guašą įlašinkite lašelį juodos spalvos) -Kaip "stebuklingai" pavaizduotas sniegas, ką manote, kaip sniegą dažysime? (kišimo metodas)6. Žaidimas, skirtas lavinti rankų motoriką „Pirmas sniegas“ Vienas, du, trys, keturi Padarėme sniego gniūžtę, stiprią, labai lygią (vaikai paima nosinę už dviejų kampų ir pirštais surenka nosinę). abu delnai) Ir visai nesaldus (jie grasina bet kurios rankos rodomuoju pirštu) Išmeskime! (meta nosinę) Sugausime du! (jie sugriebia nosinę abiem rankomis) Numeskime tris! (jie numeta jį ant grindų) Ir mes sulaužysime! (jie purto bet kurios rankos rodomąjį pirštą).7. Savarankiškas brėžinys.8. Darbų paroda.

  • Kalbos raidos pamokos santrauka. Tema: Stepių mįslės
  • Integruotos edukacinės veiklos konspektas edukacinėse srityse „Pažinimas“, „Socializacija“ parengiamojoje grupėje „Šalis, kurioje gyvename“
  • Tikslai: mokyti įžvelgti gamtos grožį vaizdinės veiklos priemonėmis.

    Programos turinys: supažindinti vaikus su netradicine piešimo technika – medžių lapų atspaudais, stiprinti vaikų gebėjimą kruopščiai naudoti dažus dirbant, ugdyti kūrybinius gebėjimus, ugdyti domėjimąsi piešimo procesu.

    Medžiaga: piešimo popieriaus lapai, teptukas, guašas, vatos tamponai, stiklainiai su vandeniu, drėgnos servetėlės, medžių lapai.

    Švietimo sričių integracija:„meninė kūryba“, „bendravimas“, „muzika“, „pažinimas“.

    Pamokos eiga:

    Pedagogas: Vaikai, koks dabar metų laikas?

    Vaikai: ruduo.

    Pedagogas: Taip. Vienas gražiausių metų laikų. Daugelis poetų, rašytojų ir menininkų savo darbuose vaizdavo rudenį.

    Vaikai žiūri į I. I. Levitano paveikslo „Auksinis ruduo“ reprodukciją.

    Kas pavaizduota paveikslėlyje?

    Kokius jausmus menininkas norėjo išreikšti?

    Kodėl paveikslas vadinamas „Auksiniu ruduo“?

    Kokiomis spalvomis menininkė pademonstravo rudens „auksą“?

    Kas gali nutikti tokiam nuostabiam kraštovaizdžiui per dvi savaites, mėnesį?

    Pedagogas: skaito eilėraščius apie rudenį (A. Puškino „Ruduo“, I. Bunino „Miškas kaip nutapytas bokštas“).

    Mokytojas užduoda klausimą: kaip poetai apibūdino sezoną „rudenį“? Vaikų atsakymai.

    Mokytojas: Puiku, dabar šiek tiek pailsėkime (atliekamas pratimas „Lapai“):

    Mes esame rudens lapai, sėdime ant šakų (vaikai tupi)

    Pūtė vėjas - jie skrido (pakelkite rankas aukštyn, papurtykite)

    Mes skridome, skridome (lengva bėgti ratu)

    Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės (vaikai tupi)

    Pūtė stiprus vėjas (pakelia rankas ir jas purto)

    Ir aš nuskinau visus lapus (lengva bėgioti ratu)

    Sukasi ir skraidė (vaikai sukasi)

    Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės (vaikai tupi).

    Pedagogas: Puiku, kokį rudens peizažą norėtumėte pavaizduoti, jei būtumėte menininkas? kokius dažus naudotum? Mokytojas kviečia vaikus piešti rudenį naudojant medžių lapus (vaikai juos rinko pasivaikščiodami). Nupieškime lapą guašu ir padarykime jo atspaudą ant popieriaus lapo, teptuku nupieškime medžio kamieną, vatos tamponais nupieškime daug skraidančių rudens lapų. Ką dar galime nupiešti savo kraštovaizdžiui?

    Vaikai: dangus, saulė, upė.

    Praktinė dalis.

    Savarankiškas darbas.

    Atspindys:

    Pedagogas: Vaikai, ką mes šiandien veikėme?

    Vaikai: piešė rudens peizažą.

    Pedagogas: kaip piešėme rudens medžius?

    Vaikai: medžių lapų atspaudai.

    Pedagogas: Puiku, kokius gražius rudens piešinius sukūrėte. Tegul šie rudens peizažai jus džiugina ir pakelia nuotaiką.

    Pabaigoje vaikai klausosi ištraukos iš P. I. Čaikovskio kūrinio „Spalis. Rudens daina“.

    Rudens peizažo piešimas ikimokyklinukams. Tema: „Rudens peizažai“


    Sredina Olga Stanislavovna, mokytoja, MDOU Nr. 1 „Meškiukas“, Jurijuzanė, Čeliabinsko sritis.
    Meistriškumo klasė pedagogams.
    Tikslas: Supažindinama su sudėtinga tema, parodomi keli brėžinių variantai.
    Medžiagos:
    1 variantas: akvarelė, guašas („sausas teptukas“)
    2 variantas: popierius, žymekliai
    3 variantas: pastelė, guašas
    4 variantas: vaško kreidelės, akvarelės, PVA klijai, spalvotas popierius (gabalėliai).
    Apibūdinimas:
    Perspektyvos dėsniai vyresniųjų parengiamųjų grupių ikimokyklinukams gali būti parodyti prieinama forma, naudojant rudens peizažų piešimo pavyzdį su ariamu lauku. (Ši medžiaga taip pat gali būti naudojama jaunesniems studentams).
    Pirmiausia žiūrime į nuotraukas ir vadovus tema „Arčiau – toliau“, kuriuose tiriame tą patį objektą, paimtą iš toli ir iš arti. Karvė, automobilis, traukinys, žmogus, namas, gėlė, drugelis, dailininko nupieštas ar fotografo iš skirtingų kampų nufotografuotas ant lakštų mums atrodo skirtingų dydžių, bet iš tikrųjų jų dydis nėra pakeisti.
    Siekdami įtvirtinti šią sąvoką, pasitelkiame motorinius įgūdžius ir, tardami frazę „Arčiau – daugiau, toliau – mažiau“, rodome artėjant, tolstant ir keičiant dydį.
    Kitas etapas – susipažinimas su „horizonto linijos“ sąvoka. Žvelgdami į peizažus mokomės rasti liniją, kur susitinka dangus ir žemė, nustatyti žemąją, aukštąją ir vidurinę horizonto linijas.
    1 Žemo horizonto linija
    Praktinis darbas prasideda nuo horizonto linijos nubrėžimo. Tai atliekama žemiau lapo vidurio. Tada nuleidžiame vertikalią liniją iki lapo krašto ir nuo to paties taško nubrėžiame tiesias linijas iki apatinių lapo kampų. Sunkiausias etapas baigėsi. Dabar reikia nubrėžti daug tiesių, nesikertančių linijų iš to paties taško, kad būtų sukurtas ariamas laukas. Kai vaikai baigia „arimo“ etapą, pasigirsta daug entuziastingų šūksnių: „Oho! Kaip iš tikrųjų atsitiko!
    Dabar prisimename koncepciją „Arčiau – daugiau, toliau – mažiau“ ir užbaigiame eglių siluetus arti ir toli. Medžių vieta ir skaičius gali skirtis nuo mokytojo piešinio.
    Tolimi kalnai, saulė, debesys, skraidantys paukščiai gali būti priedas...









    2 Aukšto horizonto linija
    Nubrėžkite aukšto horizonto liniją (virš lapo vidurio). Atliekame reikalingas statybas. Pirmiausia nubrėžkite vertikalią liniją nuo horizonto linijos vidurio iki apatinio lapo krašto. Iš to paties taško nubrėžiame tiesias linijas iki apatinių lapo kampų. Lauko piešinį papildome linijų „vėduokliu“. Lauko „arimas“. Tada įsivaizduojame, kad stovime viename lauko pakraštyje, po aukštu medžiu, o kitame lauko pakraštyje auga tie patys medžiai, bet jie mums atrodo... (kokie?) maži. Pirmiausia vaizduojame medžių kamienus, o paskui – šakas. Jei pageidaujama, priekiniame plane esantį kraštovaizdį papildome krūmu, skruzdėlynu ar kelmu. Piešiame saulę, debesis, apleistus lizdus, ​​skrendančius paukščius.










    3 Vidurinio horizonto linija
    Nubrėžiame dvi vertikalias linijas, vaizduojančias seno beržo kamieną. Juos nupiešiame perkeldami medį į kairę nuo lapo vidurio. Į kairę ir į dešinę nuo kamieno nubrėžiame vidurinę horizonto liniją. Nupieškite medžio žievę.
    Ariamas laukas mums bus matomas beržo kairėje ir dešinėje. Kiekvienoje pusėje nubrėžkite ventiliatoriaus linijas.
    Beržo šakos linksta į žemę. Baigiame piešti plonas šakeles. Paveikslą galite papildyti besileidžiančia saule, įduba, krūmais, kelmais, skruzdėlynais.






    ANTRAS DARBO VARIANTAS (Spalva)
    Šiuo atveju piešinys, padarytas ne flomasteriais, o pieštukais ar vaškinėmis kreidelėmis, nudažytas akvarele arba guašu. Lapai gali būti dažomi arba klijuojami ant PVA


















    VAIKŲ DARBAI

    Piešimo pamokos kompensacinėje parengiamojoje grupėje santrauka

    „Vėlyvas ruduo“.

    Parengė ir vedė mokytoja: Svetlana Lvovna Nikolaeva.

    Tikslas:

    Sužadinti vaikų susidomėjimą vėlyvu rudeniu, ugdyti gebėjimą emociškai blaškytis nuo liūdesio, liūdesio nuotaikos, perteikiamos poezijoje. Sužadinkite norą šią būseną išreikšti spalvos pagalba kraštovaizdžio piešinyje.

    Užduotys:

    1. Pataisos ir auklėjimo:

    Rudens ženklų įvardijimo pratimai praturtins vaikų žodyną;

    Formuokite idėjas apie neutralias spalvas (juoda, balta, tamsiai pilka, šviesiai pilka, ruda), naudokite šias spalvas kurdami vėlyvo rudens paveikslus;

    Ugdykite gebėjimą piešinyje savarankiškai perteikti vėlyvo rudens kraštovaizdį, jo spalvą (ryškių spalvų nebuvimą gamtoje);

    Praktikuoti gebėjimą piešti skirtingų konstrukcijų medžius ir krūmus be lapų;

    Stiprinti piešimo techniką teptuko galu;

    Toliau ugdyti gebėjimą netradiciškai pavaizduoti gamtos reiškinius (bambant vatos tamponais – sniegą).

    Toliau ugdykite gebėjimą dirbti su palete, kurti spalvų schemą ir gauti blankius pilkus tonus.

    2. Korekcinis ir vystomasis:

    Toliau ugdyti gebėjimą jausti, suprasti ir atkurti eilėraščio kalbos vaizdinius;

    Lavinti judesių koordinaciją, lydinčią kalbą;

    Lavinti smulkiąją motoriką žaisdami pirštais;

    Lavinti vaizduotę;

    3. Pataisos ir auklėjimo:

    Ugdykite meilę poezijai ir gimtajai gamtai;

    Ugdyti estetinį gamtos suvokimą;

    Ugdykite vaikų susidomėjimą piešiniais, norą žiūrėti ir apie juos kalbėti.

    Medžiaga:

    Mokytojo padarytas pavyzdys. Kraštovaizdžio popieriaus lapai tamsinti. Guašas, akvarelė, paletė, šepetėliai Nr. 2 arba 3, puodeliai su vandeniu, padėkliukai, servetėlės, vatos tamponai.

    Preliminarus darbas:

    Skaityti rusų poetų eilėraščius apie rudenį A. N. Pleščejevo, A. S. Puškino ir kt.

    Mokėti mintinai eilėraščius apie rudenį M. Chodiakovo „Rudenį“ ir A. Feto „Trūksta kregždžių“.

    Pokalbis apie vėlyvą rudenį ir jo ženklus.

    Žymių menininkų paveikslų reprodukcijų nagrinėjimas pristatyme „Vėlyvas ruduo menininkų akimis“.

    Iliustracijų, paveikslų, reprodukcijų tyrimas.

    Einant stebėti dangų, medžius, lietų, sniegą.

    Pamokos eiga:

    Vaikinai, koks dabar metų laikas?

    Kokius rudens mėnesius žinai? Koks tai mėnuo? Lapkritis yra paskutinis rudens mėnuo.

    Paklausykite A. Pleščejevo eilėraščio, apie kokį rudenį kalba poetas?

    Atėjo ruduo

    Gėlės nudžiūvo,

    Ir jie atrodo liūdni

    Pliki krūmai.

    Nuvysta ir pagelsta

    Pievose žolė

    Tai tik žalia

    Žiema laukuose.

    Dangų dengia debesis

    Saulė nešviečia

    Vėjas kaukia lauke,

    Lietus šlapdriba.

    Vandenys pradėjo šniokščiant

    Greitas srautas

    Paukščiai išskrido

    Į šiltus kraštus.

    Ar džiaugiatės šiuo poeto nutapytu paveikslu?

    Apie kokius vėlyvo rudens ženklus Pleščejevas kalba eilėraštyje?

    Išties, eilėraštyje kalbama apie nuobodų, niūrų, šaltą rudenį.Nuo medžių nukrito lapai, nuvysta ir gelsta žolės, krūmai nuobodūs ir pliki, žiedai nudžiūvo, paukščiai išskrido į šiltus kraštus, dažnai šlapdriba.

    Ruduo yra kaip metų vakaras. O vakare ruošiamės miegoti. Taigi medžiai nusirengė ir nusiprausė lietuje. Laukinė gamta užmiega.Atėjo vėlyvas, niūrus ruduo. Vėlyvą rudenį dažnai būna šalti šlapdribai, kartais sniegas ar šlapdriba, medžiai numeta paskutinius lapus, nudžiūvo žolė, nuvysta gėlės. Paskutiniai paukščiai skrenda į pietus. Gyvūnai ruošiasi žiemai, žmonės apsirengia šiltais drabužiais.

    Kūno kultūros minutė

    Lietus beldžiasi į mūsų langus ir kviečia žaisti.

    Lašas kartą per lašą du. (Vaikai atlieka šuolius ant dviejų kojų)

    Iš pradžių labai lėtai (susikabinę už rankų, vaikai vaikšto ratu)

    Ir tada, tada, tada

    Visi bėga, bėga, bėga. (Ėjimas ratu su pagreičiu)

    Atsidarėme skėčius (Rankomis darome kupolą virš galvos)

    Pasislėpė nuo lietaus. (Pritūpkite)

    Šiandien kviečiu piešti vėlyvą rudenį. Kokių spalvų tam reikės – šiltos, ryškios ar šaltos, pilkos?

    Pažvelkite į paveikslą, vaizduojantį vėlyvą rudenį. Kokios spalvos yra dangus? - Kokie medžiai?

    Mėginio tyrimas.

    Kokie rudens ženklai vaizduojami? (lengvas sniegas, niūrus dangus, be lapų ant medžių).

    Piešimo technikos.

    Dabar aš jums pasakysiu, kaip išgauti šias švelnias spalvas. Ant jūsų stalų yra paletes; menininkai naudoja šias paletes dažams kurti. Ir jūs, kaip tikri menininkai, tai padarysite.

    Kokį guašą reikia maišyti, kad gautume pilkus dažus? (įlašinkite lašelį juodo prie balto guašo).

    Taip, norint gauti pilkus dažus, prie balto reikia pridėti šiek tiek juodų dažų. Jei dažote debesis, paimkite mėlynus dažus ir įpilkite šiek tiek juodos ir baltos spalvos dažų, sumaišykite juos paletėje. Lapų ir žolės spalva vėlyvą rudenį taip pat prarado ryškumą – yra ruda. Paimkite žalius dažus ir įpilkite į juos šiek tiek geltonos ir rudos spalvos – gausite rudą spalvą.

    Taigi, pirmiausia reikia uždėti norimus dažus ant paletės, o tada piešti ant lapo.

    Ar pastebėjote, kaip „stebuklingai“ pavaizduotas sniegas? Kaip manote, kaip dažysime sniegą? (naudojant "poke" metodą)

    Kaip piešime medžius? (su teptuko galiuku).

    Pirštų gimnastika.

    Norint gražiai piešti, reikia ištiesti pirštus.

    Vienas, du, trys, keturi, penki (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

    Lietus išlindo pasivaikščioti po mišką (kairės rankos pirštai „eina“ palei dešinės delną)

    Lietus išlindo pasivaikščioti po mišką (dešinės rankos pirštai „eina“ išilgai kairės delno)

    Ąžuolas, beržas, klevas, drebulė (Sulenkite pirštus, pradedant nuo nykščio)

    Gluosniai, tuopos ir šermukšniai,

    Pagalvokite apie savo tapybą ir pradėkite dirbti.

    Piešdamas mokytojas kreipia dėmesį į kompoziciją, spalvų perteikimą, darbo tikslumą.

    Baigę piešti, vaikai išsirenka mėgstamus piešinius, o darbeliai pateikiami apžiūrai. Ikimokyklinukai pasakoja, ką nupiešė. Mokytojas analizuoja vaikų veiklą.